Selečí pečeně

Selečí pečeně

Selečí kotleta neboli pečeně se nachází podél páteře mezi kýtou a krkovicí. Poskytuje křehké maso, které se skvěle hodí na minutkovou úpravu.

Selečí pečeně

Věděli jste že..?

✔ Čerstvé selečí maso je zbarvené do růžova s jemnými vlákny a lehce mramorované tukem. Tučné části mají být bílé a pevné.

✔ Na rozdíl od hovězího, které potřebuje určitou dobu zrát, je vepřové a selečí maso nejchutnější ihned po porážce.

✔ Selečí maso vydrží několik dní v chladničce, hluboce zamrazené se může skladovat až půl roku. Při přípravě je z hygienických důvodů třeba dbát na to, aby bylo i v hlubších vrstvách dokonale tepelně opracováno.

Znaky

Selečí pečeně má charakteristické růžové zbarvení a je pokrytá tenkou vrstvou tuku a kůže. Obvykle se prodává s kostí, díky níž získají kotlety po tepelné úpravě výraznější chuť. Maso je křehké, libové a má jemnou strukturu. Pečeně je dostupná v chlazené i mražené variantě, a to vcelku i naporcovaná na jednotlivé plátky.

Využití

Kotlety s kostí se skvěle hodí na minutkovou úpravu na pánvi či grilu. Ochutit je lze jednoduše solí a pepřem, sáhnout můžete i po česneku, chilli, kmínu, hořčici nebo čerstvých bylinkách. Po vykostění a rozkrojení na plát lze maso naplnit nejrůznějšími nádivkami a upéct ve formě rolády. Při delší úpravě je vhodné volit nižší teplotu, aby se podkožní tuk dobře vypekl a maso zůstalo šťavnaté.

Čerstvé maso v makro

V makro Vám nabízíme jen to nejčerstvější a nejkvalitnější maso - podívejte se, jak probíhá jeho distribuce, zpracování a kontrola.
Další inspirace

Inspirujte se
Maso a drůbež

Více
Recepty

Objevit