Platforma masa

Platforma masa

ČERSTVÉ MASO NA MÍRU A V NEJLEPŠÍ KVALITĚ

Vše pod jednou střechou
Prostory pro zpracování a skladování masa se nacházejí v našem distribučním centru v Kozomíně. Čerstvé maso zpracováváme sami pomocí nejmodernějších technologií – díky tomu se na nás mohou zákazníci obrátit i s požadavkem na specifické řezy či jiné úpravy dané suroviny. Upřesnit lze také způsob balení, velikost a počet jednotlivých kusů. Díky moderně vybavené bourárně a přilehlému velkokapacitnímu skladu lze rychle reagovat na objednávky jednotlivých poboček makro a současně nabídnout produkty upravené podle požadavků zákazníků.

Vstupní kontrola
První částí celého procesu je kvalitativní a kvantitativní přejímka, která probíhá při dodání zboží. Ta zahrnuje vizuální kontrolu masa, tedy zda nedošlo k jeho mechanickému poškození, hodnotí se také teplota a samozřejmě všechny legislativní náležitosti – označení, šarže, datum porážky a podobně. Kontroluje se i hmotnost, která musí odpovídat přiložené dokumentaci. Pokud je vše v pořádku, uloží se maso do skladovacích prostor o teplotě 2 °C.

Naši řezníci

Ze skladu maso putuje na bourárnu, kde pracují řezníci. Vstupní surovinu je třeba rychle opracovat, aby nedošlo ke zvýšení teploty a následnému znehodnocení vinou množících se mikrobů. Podle konkrétního typu řezníci maso opracují dle potřeby – v prostoru se nachází šest různých stanovišť, kde se maso stahuje, odblaňuje, porcuje a opracovává na požadovanou úpravu.

Stálý dohled

Každý masný artikl obsahuje unikátní dohledatelný čárový kód (data bar). Ten zahrnuje čtyři informace – identifikaci, expiraci, množství a šarži. V okamžiku, kdy maso od dodavatele příjímáme, je nutné zadat do systému všechny požadované atributy – artiklové číslo, hmotnost, množství apod. Bez těchto údajů nelze příjem dokončit a jsou se surovinou propojeny i během dalšího zpracování. Takový systém pak umožňuje dohledat daný produkt napříč celým trhem – od dodavatele až po koncového zákazníka. V případě jakýchkoliv problémů pak lze dané maso a výrobky z něj okamžitě stáhnout z trhu.

Co je pro nás zásadní?

  • kontrola kvality při příjmu zboží
  • kontrola kvality zboží před distribucí na velkoobchodní střediska
  • tým odborníků
  • kontrolované parametry dle EU norem a interních standardů kvality
  • kontrola kvality suroviny rychlými mikrobiologickými testy
Card
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
location
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více