V MAKRO jsme si vědomi, že i lidé se zdravým životním stylem vyhledávají pokrmy s jednoduchou a rychlou přípravou. Proto u nás najdete širokou paletu kvalitních a chutných produktů s těmito vlastnostmi. Polotovary mají veškeré vlastnosti moderního, chutného a zdravého pokrmu. Hodí se skvěle nejen na rychlý oběd či večeři, ale jejich jednoduchou přípravu oceníte i v „terénních podmínkách“ na výletě či dovolené.
Více o steakovém mase

 • České vyzrálé BIO hovězí

  Ve spolupráci s firmou Biopark nabízíme v MAKRO české vyzrálé maso z masných plemen. Maso pochází z jalovic mladších 30 měsíců plemen Angus / Charolais. Je českého původu v BIO kvalitě a v kuchyňské úpravě.

  Kromě běžného sortimentu jsme pro vás schopni zajistit také speciální řezy na objednávku.

 • Jak si vybrat správné hovězí

  V jakosti hovězího masa existují značné rozdíly. Při výběru jsou důležitými faktory barva, struktura svalových vláken a rozdělení tuku - za nejchutnější je považováno jemně mramorované maso, tedy prorostlé tenkými bílými žilkami tuku probíhajícími mezi svalovými vlákny.

  Značný význam má i stáří zvířete. Maso mladých býků, poražených ve věku mezi 14–22 měsíci, má světle červenou barvu, je libové, mírně prorostlé a středně až silně vláknité. Jalovice se obvykle porážejí mezi 15. a 30. měsícem a jejich maso je výrazně červené, mramorované, křehké a šťavnaté.

 • Mražené steakové maso

  Mražené maso je vhodnou alternativou pro restaurace s nižší obrátkou a nepravidelnou klientelou. Maso by mělo být vakuově zabaleno a zamrazení musí probíhat v profesionálních zařízeních (v běžné mrazničce nelze dosáhnout dostatečně rychlého zamrazení).

  Rozmrazování by mělo probíhat pozvolně v chladničce a před následným použitím je vhodné opláchnout maso studenou vodou a osušit čistou papírovou utěrkou. Maso nikdy znovu nezamrazujte!

Kvalitu hovězího masa výrazně ovlivňují biochemické procesy, které probíhají po porážce dobytka. Ztuhlá svalovina vyžaduje dostatečný odpočinek, během něhož se zvýší hodnota pH a schopnost vázat vodu. Maso, jež v hygienicky nezávadném prostředí a při správné teplotě zrálo čtyři až pět týdnů, bude po kuchyňské úpravě měkké, křehké a šťavnaté. Správně vyzrálé maso lze po zakoupení skladovat tři až čtyři dny v ledničce, vakuově balené maso až několikanásobně déle.