Jedlé plody kaktusu pokryté podlouhlými šupinami pocházejí ze Střední Ameriky. Rostlině milující horké suché tropické klima se daří především v Nikaragui, Číně, Vietnamu, Mexiku a v Izraeli. Pod atraktivní slupkou se skrývá dužnina, jejíž chuť se dá přirovnat k vodnímu melounu, někteří ji připodobňují také k angreštu. Pitahaya má nejčastěji červenofialovou až fialovou slupku a bílou dužninu, ale na pultech můžete objevit i žluté plody s bílou dužninou a druhy s červenou slupkou i dužninou. V MAKRO nabízíme čerstvou pitahayu od prověřených dodavatelů – máte tak jistotu, že ovoce kupujete v nejvyšší možné kvalitě.

Tipy z našeho sortimentu

 • Pitahaya červená

  Pitahaya červená v MAKRO

  Plody s červenofialovou až fialovou slupkou a bílou dužinou se nejčastěji konzumují čerstvé. Jejich jemnou chuť lze zvýraznit limetkovou šťávou.

  Více o produktu


Více o pitahaya

 • Účinky na zdraví

  Nízkokalorická pitahaya je bohatá na vitamin C, karoteny, vápník a železo. Mírně nakyslá dužnina se řadí mezi vydatné zdroje vlákniny, která pomáhá regulovat zažívání – v jihovýchodní Asii se pitahaya dokonce uplatňuje jako lék při průjmových onemocněních.

 • Pravidla skladování

  Plody jsou velmi citlivé na otlačení a je třeba s nimi nakládat maximálně opatrně. Pitahaya by se měla uskladňovat na chladném a suchém místě, stranou přímého světla a slunečního záření. Dračí ovoce nejlépe chutná čerstvé, proto se doporučuje spotřebovat je ihned po nákupu.

 • Využití v kuchyni

  Pitahaya se nejčastěji konzumuje čerstvá. Zralé plody se velmi lehce loupou – stačí uříznout konec a slupku stáhnout směrem dolů. Omyté ovoce můžete také rozkrojit a lžičkou vydlabat dužninu. Tu lze jíst samostatně, případně z ní umixovat lahodný osvěžující koktejl.  

Garance kvality

Veškerý sortiment ovoce prochází přísnou kontrolou, která začíná pečlivým výběrem producenta či dodavatele. Kvalita všech nabízených druhů se důkladně kontroluje na platformě Hortim v Brně. Každé dodávce nového zboží věnují naši pracovníci maximální pozornost. V první řadě se zaměřují na dodržení teplotního řetězce během přepravy a také na stav obalů a etiket. Dalším krokem je kontrola parametrů jednotlivých kusů ovoce – velikosti plodu, teploty na povrchu či uvnitř a také přítomnosti plísní a škůdců. Pečlivě zkontrolované ovoce bez jakýchkoli vad se následně distribuuje do jednotlivých prodejen.


Další oblíbené ovoce

 • Pomeranče

  Pomeranče v MAKRO

  Konzumace pomerančů má příznivý vliv na vitalitu, duševní svěžest a krvetvorbu.

 • Banány

  Banány v MAKRO

  Banány patří mezi lehce stravitelné druhy ovoce s vysokým obsahem sacharidů.

 • Jahody

  Jahody v MAKRO

  Celý rok u nás můžete zakoupit čerstvé a šťavnaté jahody v praktických baleních.

 • Citrony

  Citrony v MAKRO

  Nabízíme různé druhy citronů od prověřených dodavatelů, a to i v bio kvalitě.