Stejně jako tomu bylo v případě jiných slavných pochutin, i o vzniku pařeného sýra mozzarella prý kdysi rozhodla náhoda – údajné zakopnutí a následný pád sýřeniny do vařící vody. Dnešní originální mozzarella se vyrábí sofistikovaněji, a to z buvolího mléka – výsledný produkt Mozzarella di Bufala vyniká měkkou konzistencí a velmi lahodnou chutí. Z důvodu nedostatku buvolího mléka se však při výrobě mozzarelly často používá mléko kravské (Fior di Latte), či jeho kombinace s mlékem buvolím.


Tipy z našeho sortimentu

 • Mozzarella di bufala D. O. P.

  Mozzarella di bufala D. O. P.

  Mozzarella z buvolího mléka si smí nárokovat chráněné označení původu. Její výroba podléhá přísným kontrolám, čímž je zaručena nejvyšší kvalita a jedinečný chuťový zážitek.

  Více o produktu

 • Galbani Mozzarella

  Galbani Mozzarella

  Galbani Mozzarella v nálevu neobsahuje žádné konzervační látky. Lahodný sýr v praktickém 125g balení je ideální přísadou do studených i teplých pokrmů.

  Více o produktu


Více o mozzarelle

 • Mozzarella ve studené kuchyni

  Pravou mozzarellu z buvolího mléka se vyplatí podávat samostatně – stačí ji nakrájet na plátky a pokapat extra panenským olivovým olejem. Výborná je například v kombinaci s avokádem, olivami a rajčaty.

 • Mozzarella v teplé kuchyni

  Mozzarella najde skvělé uplatnění především v zapékaných pokrmech, ať už jsou to pizzy či těstoviny. Může posloužit také jako náplň slaných koláčů případně pečiva z listového těsta.

 • Podávání

  Mozzarellu skladujte v chladničce a ihned po otevření sáčku ji nakrájejte a podávejte. Váháte-li s výběrem vhodného nápoje, vsaďte na jemně perlivá suchá bílá vína.

Garance kvality

Italské sýry patří mezi prvotřídní delikatesy z nabídky MAKRO. Jejich výběru věnujeme náležitou pozornost, pečlivě volíme dodavatele a kontrolujeme dodržování všech předepsaných norem týkajících se jejich převozu i skladování. Díky tomu máte jistotu špičkové kvality všech nabízených produktů. Garancí skvělé chuti je také označení D. O. P., které zaručuje tradiční původ, charakteristický způsob výroby a vynikající vlastnosti produktu.Další oblíbené sýry

 • Roquefort

  roquefort

  Král sýrů s modrou plísní se vyrábí výhradně z ovčího mléka.

 • Brie

  [enter text]

  Měkký sýr s bílou ušlechtilou plísní získává zráním výraznou chuť a aroma.

 • Olomoucké tvarůžky

  [enter text]

  Klasika mezi domácími sýry má pikantní chuť a zcela nezaměnitelné aroma.