Nabídka šumivých vín vyrobených v České republice se každým rokem rozšiřuje a současně roste i jejich kvalita a prestiž. Důkazem je nejen obliba mezi zákazníky, ale i četná ocenění z domácích a zahraničních soutěží, kterými se může řada tuzemských sektů pyšnit. V sortimentu MAKRO naleznete pestrý výběr šumivých vín z produkce známých tuzemských značek i menších vinařství.

Více o tuzemských šumivých vínech

 • Jak se vyrábějí

  Šumivá vína vznikají druhotným kvašením, a to buď přímo v láhvi (tzv. šampaňská metoda), nebo v uzavřených tancích, kdy je víno následně plněno do láhví (Charmatova metoda).

 • Česká kvalita

  Mezi nejznámější výrobce sektů patří Bohemia sekt, Znovín Znojmo, Château Valtice, Vinařství Volařík, Vinařství Spielberg či Proqin – bronzový medailista v soutěži MAKRO Vinař roku 2013.

 • Podávaní sektu

  Chuť a aroma sektu se nejlépe rozvine ve vysokých štíhlých sklenicích, tzv. flétnách, které se plní nejvýše do dvou třetin. Teplota se u konkrétních druhů mírně liší a pohybuje se mezi 4–8 °C.

Služby pro vás

Vinotéky MAKRO jsou vedeny zkušenými sommeliery, kteří vám doporučí nejen samotná vína, ale i vhodné kombinace s pokrmy. Majitelům gastronomických provozů také pomohou se sestavením a realizací vinného lístku. Pravidelně pořádáme ochutnávky, během nichž máte možnost se seznámit se zajímavými víny z našeho sortimentu.Další vinařské oblasti a vína

 • Sicílie (Sicily)

  Sicílie

  Slunce, teplo, minimum srážek a složení půdy dávají vzniknout elegantním vínům s výraznou vůní.

 • Burgundsko (Bourgogne)

  Vína z Bourgogne v MAKRO

  Burgundsko se pyšní víny zvučných jmen vyráběnými především z odrůd Chardonnay a Pinot Noir.

 • Znojemská podoblast

  Vína ze Znojemské podoblasti

  Za nezaměnitelnou kořenitou chuť a plnost vděčí zdejší vína ideálním klimatickým podmínkám.

 • Francouzská šumivá vína

  Francouzská šumivá vína

  Region Champagne je domovem nejlepších a nejušlechtilejších šumivých vín na světě.