Mikulovská vinařská podoblast je rozlohou největším vinařským regionem v České republice – zahrnuje 4 462 hektarů vinic, 30 vinařských obcí, 177 viničních tratí a téměř 3 400 pěstitelů. Mikroregion Chráněné krajinné oblasti Pálava se pyšní excelentními víny s nezaměnitelným charakterem a specifickou minerálností, jež patří k chloubám moravské produkce. Na ochranu místních odrůd a tradičních vinařských postupů v regionu vznikla dvě sdružení vinařů – ustavujícími členy VOC Pálava založeného roku 2012 jsou Vinařství Mikrosvín Mikulov, Vinařství Tanzberg a Vinselekt Michlovský. Jejich vína s označením VOC se vyrábějí z ryzlinku vlašského. Čtyřnásobným počtem členů a víny VOC ze šesti odrůd se může pochlubit o rok starší VOC Mikulov.

Tipy ze sortimentu


Více o Mikulovské podoblasti

 • Bílá vína

  Bílým odrůdám dominuje Ryzlink vlašský, dále Veltlínské zelené, Sauvignon a Chardonnay a opomenout nelze ani místní odrůdy Pálavu a Aurelius.

 • Červená vína

  Z modrých odrůd převažuje Svatovavřinecké, Frankovka a Zweigeltrebe. V posledních letech se začal prosazovat také Cabernet Sauvignon a Merlot.

 • Přírodní podmínky

  Region charakterizují vápencové elevace Pavlovských vrchů, na jejichž úbočích jsou rozšířeny vápenité jíly, písky a sprašové návěje. Podnebí je teplé a suché.

Služby pro vás

Vinotéky MAKRO jsou vedeny zkušenými sommeliery, kteří vám doporučí nejen samotná vína, ale i vhodné kombinace s pokrmy. Majitelům gastronomických provozů také pomohou se sestavením a realizací vinného lístku. Pravidelně pořádáme ochutnávky, během nichž máte možnost se seznámit se zajímavými víny z našeho sortimentu.


Další vinařské oblasti a vína

 • Znojemská podoblast

  Vína ze Znojemské podoblasti

  Za nezaměnitelnou kořenitou chuť a plnost vděčí zdejší vína ideálním klimatickým podmínkám.

 • Burgundsko (Bourgogne)

  Vína z Bourgogne v MAKRO

  Burgundsko se pyšní víny zvučných jmen vyráběnými především z odrůd Chardonnay a Pinot Noir.

 • Benátsko (Veneto)

  Vína z italského Veneto v MAKRO

  Benátsko patří k nejproduktivnějším vinařským oblastem a nabízí pestrou škálu vín rozličných stylů.

 • Česká šumivá vína

  Česká šumivá vína v MAKRO

  Nabídka i kvalita sektů z produkce domácích vinařů každým rokem výrazně stoupá.