Tartaletka s vanilkovým krémem a jahodami

Co budete potřebovat?
MnožstvíIngredience
Těsto na tartaletku:
150g
Mouka hladká100g
Máslo 82%30g
Cukr moučkový50g
Žloutek30g
Citron na kůru20g
Cukr vanilínovýVanilkový krém:
100g
Aro Pudinkový prášek500g
Aro Mléko 1,5%0,2g
Vanilkový lusk70g
Aro Cukr krupice500g
Jahody čerstvé70g
Bílky pasterované150g
ARO Cukr krupice0,1g
Vanilkový lusk20g
Čokoládová dekoraceJahodové coulis:
2000g
Jahody čerstvé100g
ARO Cukr krupice0,2g
Vanilkový lusk čerstvýPostup přípravy
Příprava těsta (cca 30 minut):
Sypké suroviny smícháme v míse a vysypeme je do kotle nebo na pracovní desku. Přidáme nastrouhané máslo, vejce, žloutek, zrnka z vanilkového lusku a nastrouhanou kůru z citronu. Z této směsi vypracujeme ručně nebo v univerzálním stroji na rychlost 1 vláčné těsto. Jakmile je těsto propracované, vyjmeme ho a rozdělíme na díly. Každý díl zabalíme do potravinové folie a necháme v chladničce odležet.
Příprava jahodového coulis (cca 8 minut):
Omyté čerstvé jahody společně s cukrem rozmixujeme, posléze propasírujeme přes jemný cedník. Vznikne nám jemné, jahodové pyré, které ochutíme zrnky čerstvé vanilky.
Příprava vanilkového krému (cca 5 minut):
V části mléka si rozmícháme vanilkový pudink. Zbylé mléko s cukrem přivedeme k varu, ihned poté do něj nalijeme rozmíchaný pudink a za stálého míchání vaříme na mírném příkonu asi 3 minuty. V pudinku se nám nesmí vytvořit hrudky. Je-li pudink dobře provařený, při degustaci necítíme syrový škrob. Takto uvařený základní krém vložíme upečené tartaletky a necháme zchladnout.
Příprava bílků (cca 5 minut):
Pomocí elektrického šlehače vyšleháme z bílků pevný sníh (až se nám tvoří špičky), do kterého postupně po lžících zašleháváme cukr. (cukr se rozpustí a směs je tuhá a lesklá) Nakonec vmícháme semínka čerstvé vanilky.
Dohotovení:
Do tartaletky s krémem naaranžujeme na čtvrtiny překrájené omyté jahody a rovnoměrně nastříkáme ušlehaný bílkový krém cukrářským sáčkem po obvodu tartaletky. Poté ho opálíme opalovačkou na creme brűlle.