MAKRO zrychluje placení – zavádí bezkontaktní platby

Praha 31.5. 2013

Velkoobchodní řetězec MAKRO Cash & Carry ČR zavádí od 1. června 2013 bezkontaktní platby na všech pokladnách a ve všech třinácti obchodech makro v České republice. Platit lze pomocí platebních karet a mobilních telefonů se speciálními čipy, případně s jiným zařízením s NFC technologií implementovanou např. do hodinek.

„Tato novinka, kdy zákazník nemusí svoji platební katru vkládat do čtecího zařízení, umožní rychlejší a pohodlnější placení,“ říká Romana Nýdrle, ředitelka korporátní komunikace makro. 

MAKRO Cash & Carry

 Cash & Carry přijímá běžné platební karty . Přes 10 % transakcí placených platebními kartami v MAKRO Cash & Carry Cash & Carry je pod hranicí 500 Kč vč. DPH, takže zákazník který platí bezkontaktně, nemusí při jejich provádění zadávat PIN. V případě vyšší hodnoty nákupu již zákazník PIN zadá. 

MAKRO Cash & Carry Cash & Carry ČR bude první zemí v rámci METRO Cash & Carry International s kompletním zavedením NFC technologie do procesu placení,“  dodává Nýdrle.

METRO / MAKRO Cash & Carry provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů ve 28 zemích. Společnost celosvětově zaměstnává přibližně 110 000 lidí a za fiskální rok 2012/2013 dosáhla prodejů v celkové výši 32 miliard EUR. METRO Cash & Carry tvoří prodejní divizi skupiny METRO GROUP, která je jednou z největších mezinárodních retailových společností. Za fiskální rok 2012/2013 dosáhl její obrat 66 miliard EUR. Společnost působí v 32 zemích, má 265 000 zaměstnanců a provozuje zhruba 2 200 obchodů. Výkon skupiny METRO GROUP je založen na síle obchodních značek, které působí nezávisle ve vlastních tržních segmentech: METRO/MAKRO Cash & Carry Cash & Carry jako světový lídr v oblasti samoobslužných velkoobchodů, Real mezi hypermarkety, Media Markt a Saturn jako evropský lídr v oblasti prodeje spotřební elektroniky, a Galeria Kaufhof v segmentu obchodních domů.

Pro více informací kontaktujte:

Simona Krautová, PR Director
PLEON Impac
ttel.: +420 602 284 282
e-mail: simona.krautova@pleon-impact.cz

Romana Nýdrle, ředitelka korporátní komunikace
MAKRO Cash & Carry Cash & Carry ČR
tel: 220 389 521
e-mail: romana.nydrle@makro.cz
www.makro.czwww.facebook.com/makro.cz

Tisková zpráva ke stažení
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více