MAKRO otevírá nové distribuční centrum Brno

5. června 2013, Brno 

Dnes se v MAKRO Cash & Carry Brno za přítomnosti ředitele MAKRO Cash & Carry ČR, pana Axela Hlucheho, slavnostně otevře nové distribuční centrum pro rozvoz zboží k zákazníkům.

Ředitel brněnského makro, pan Miroslav Králík, říká: „Službu makro Distribuce jsme začali poskytovat v roce 2011. Nyní činí meziroční nárůst prodejů makro Distribuce 50 %. S jedenácti vozidly zavážíme již 364 zákazníků včetně nemocnic, lázní, hotelů. Nové, rozšířené distribuční centrum zaměstnává celkem 54 zaměstnanců, čímž upevnilo pozici makro jako jednoho z největších zaměstnavatelů v regionu. “

Služba makro Distribuce je primárně určena zákazníkům z oblasti gastronomie a v Brně ji v současné době využívá 228 HoReCa zákazníků. Díky nové, vícekapacitní rozvážkové platformě však pobočka plánuje toto číslo postupně ještě zdvojnásobit, stejně jako podíl delivery zákazníků na jejím celkovém obratu. 

makro Distribuce v České republice provozuje flotilu více než 100 rozvážkových automobilů. Ty jsou schopny v případě potřeby sedm dní v týdnu doručovat zboží přímo k zákazníkovi – kamkoliv a dokonce už do 24 hodin od objednání. Delivery platformy na rozvoz zboží jsou proto součástí všech českých poboček řetězce. 

Nové brněnské prostory s celkovou rozlohou 2 516 m2 disponují jedenácti nakládacími rampami pro vozový park jedenácti dodávkových automobilů. Celková plocha je značně rozsáhlá: 578 m2 je vyhrazeno na suché potraviny, 414 m2 zabírají chladírny na mléčné výrobky, 220 m2 mrazicí boxy a 778 m2 plochy je určeno k pikování. Přímo na platformě, která je od této chvíle vybavena vlastním skladovým softwarem, se nachází 850 paletových pozic a místo na 1 000 nejprodávanějších položek zboží. Díky tomu může služba Delivery fungovat daleko rychleji, efektivněji a nezávisleji na samotné prodejně.

„V oblasti rozvážkového prodeje vidíme velkou budoucnost, takže zvyšování standardu služeb tímto směrem pro nás bylo logickým krokem,“ vysvětluje generální ředitel MAKRO Cash & Carry Cash & Carry ČR Axel Hluchy, který se otevření brněnské platformy osobně zúčastnil. Další inovací s velkým potenciálem je podle jeho slov onlinový prodej. Proto velkoobchod právě zákazníkům využívajícím službu makro Distribuce představil v roce 2012 nové onlinové řešení na objednávku zboží – službu m-objednávka, kterou již nyní využívá 75 % všech jejich zákazníků.

Systém je založen na principu internetového obchodu. Na adrese www.m-objednavka.cz se zákazník přihlásí pomocí svého zákaznického čísla a hesla, vybere si zboží z nabídky makro, odešle objednávku a počká si na dovoz zboží ve standardním termínu. „Výhodou tohoto jednoduchého a pohodlného způsobu objednávání je, že zákazník v reálném čase vidí, co přesně máme na skladě. Zvyšuje se tedy rychlost a přesnost vybavování objednávek a snižuje se chybovost,“ dodává Axel Hluchy.

METRO / MAKRO Cash & Carry provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů ve 28 zemích. Společnost celosvětově zaměstnává přibližně 110 000 lidí a za fiskální rok 2012/2013 dosáhla prodejů v celkové výši 32 miliard EUR. METRO Cash & Carry tvoří prodejní divizi skupiny METRO GROUP, která je jednou z největších mezinárodních retailových společností. Za fiskální rok 2012/2013 dosáhl její obrat 66 miliard EUR. Společnost působí v 32 zemích, má 265 000 zaměstnanců a provozuje zhruba 2 200 obchodů. Výkon skupiny METRO GROUP je založen na síle obchodních značek, které působí nezávisle ve vlastních tržních segmentech: METRO/MAKRO Cash & Carry Cash & Carry jako světový lídr v oblasti samoobslužných velkoobchodů, Real mezi hypermarkety, Media Markt a Saturn jako evropský lídr v oblasti prodeje spotřební elektroniky, a Galeria Kaufhof v segmentu obchodních domů.

Pro více informací kontaktujte:

Simona Krautová, PR Director
PLEON Impac
ttel.: +420 602 284 282
e-mail: simona.krautova@pleon-impact.cz

Romana Nýdrle, ředitelka korporátní komunikace
MAKRO Cash & Carry Cash & Carry ČR
tel: 220 389 521
e-mail: romana.nydrle@makro.cz
www.makro.czwww.facebook.com/makro.cz

Tisková zpráva ke stažení
Card
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
location
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více