Můj obchod“ má v Čechách a na Moravě již 90 prodejen

Praha 21. 5. 2013

Za osm měsíců od spuštění partnerského projektu Můj obchod velkoobchodu MAKRO Cash & Carry bylo v České republice otevřeno již 90 prodejen pod touto značkou. Nezávislým maloobchodníkům nabízí projekt Můj obchod balík marketingové podpory s ucelenou identitou a aktivní obchodní spolupráci. Vlastnictví obchodů přitom zůstává zcela nedotčeno.

Petr Soukup, Trader segment manažer, zodpovědný za projekt Můj obchod říká: „Projekt Můj obchod splňuje naše očekávání a doufám, že i těch, kteří se do této partnerské aliance přidali. Nárůst zákazníků prodejen pod hlavičkou Můj obchod se pohybuje v rozmezí  10–15 %, nárůst tržeb pak mezi 15–30 %. Pro úspěšné fungování celého konceptu pak zůstává tím nejdůležitějším vůle majitele obchodu něco skutečně změnit a zlepšit.“

Základem konceptu Můj obchod je ucelená identita, kterou tvoří nové logo, pracovní oblečení pro zaměstnance i doporučené rozmístění regálů a zboží. Ta staví na oranžové a zelené barvě a zahrnuje základní POS materiály pro zatraktivnění prodejní komunikace. Nově jsou také aktivní webové stránky www.mujobchod.cz, určené jak pro maloobchodníky a potenciální partnery tak pro běžné, koncové zákazníky.

Pilířem obchodní spolupráce s vybranými maloobchodníky je letáková podpora a akční nabídky zboží, které bude posléze nabídnuto koncovým zákazníkům. 

Produkty, které se v letáku Můj obchod objeví, vybírají odborníci se zřetelem na názory členů aliance. Leták Můj obchod má platnost dva týdny a začíná vždy v pátek, kvůli návaznosti na pravidelnou středeční letákovou nabídku makro. Maloobchodníci tak získají čas se zásobit, aby v den startu letáku Můj obchod byli připraveni. Jedná se obarevný oboustranný leták ve formátu A4, který nabízí 15 převážně potravinových výrobků a roznáší se neadresnou distribucí přímo do poštovních schránek ve spádové oblasti daného aliančního obchodu. 

Prioritou aliance Můj obchod je společný úspěch na trhu, a to díky nabídce uceleného balíku služeb a zboží, včetně vlastních značek společnosti makro – ARO a FINE FOOD, které umožní obchodníkům odlišnost a cenovou výhodu na trhu. Kromě výhod zlatého či stříbrného partnera získávají maloobchodníci zvýhodněné nabídky doakčních letáků Můj obchod a další dodatečnou slevu na zboží mimo letákovou nabídku makro. 

V budoucnu budou v rámci věrnostního programu rovněž odměňováni za plnění cílů a loajalitu. Maloobchodníci získávají v rámci projektu Můj obchod především zkušeného a spolehlivého partnera, který má společný cíl a tím je spokojený zákazník, který se bude rád vracet. 

Projekt Můj obchod již několik let úspěšně funguje v dalších zemích, kde společnost METRO/makro působí. Tento soft franšízový koncept již úspěšně běží třetím rokem v Polsku pod názvem Odido, kde takto funguje více než 1000 smíšených obchodů. Nejbližší prodejny můžeme najít i v Chorvatsku, Bulharsku, Rumunsku či Rusku.


METRO / MAKRO Cash & Carry provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů ve 28 zemích. Společnost celosvětově zaměstnává přibližně 110 000 lidí a za fiskální rok 2012/2013 dosáhla prodejů v celkové výši 32 miliard EUR. METRO Cash & Carry tvoří prodejní divizi skupiny METRO GROUP, která je jednou z největších mezinárodních retailových společností. Za fiskální rok 2012/2013 dosáhl její obrat 66 miliard EUR. Společnost působí v 32 zemích, má 265 000 zaměstnanců a provozuje zhruba 2 200 obchodů. Výkon skupiny METRO GROUP je založen na síle obchodních značek, které působí nezávisle ve vlastních tržních segmentech: METRO/MAKRO Cash & Carry jako světový lídr v oblasti samoobslužných velkoobchodů, Real mezi hypermarkety, Media Markt a Saturn jako evropský lídr v oblasti prodeje spotřební elektroniky, a Galeria Kaufhof v segmentu obchodních domů.

Pro více informací kontaktujte:

Simona Krautová, PR Director
PLEON Impac
ttel.: +420 602 284 282
e-mail: simona.krautova@pleon-impact.cz

Romana Nýdrle, ředitelka korporátní komunikace
MAKRO Cash & Carry ČR
tel: 220 389 521
e-mail: romana.nydrle@makro.cz
www.makro.czwww.facebook.com/makro.cz