Desítka jídelen svede souboj O nejlepší školní oběd. Kdo si odnese letošní titul?

22. července 2014

Soutěž O nejlepší školní oběd již zná deset školních jídelen, které budou 26. srpna v Brně bojovat o vítězství v celostátním finále. Soutěž pořádá Společnost pro výživu a záštitu nad netradičním kláním převzal Magistrát města Brna. Letos poprvé soutěž podpoří jako generální partner velkoobchod makro. Projekt si klade za cíl podpořit zdravé stravování školáků a ukázat veřejnosti, že školní jídelny vaří zdravě a chutně.

Do letošního 5. ročníku se přihlásilo celkem 79 jídelen z celé České republiky s obědovým menu na téma „Moderně a originálně“. Klasické knedlíky nahradil ve finálových obědech bulgur nebo kuskus a recepty obsahují i méně obvyklé suroviny, jako je rukolový olej, polníček, ryba mahi-mahi nebo dezerty ze špaldy. Všechna přihlášená menu musela splnit přísné nutriční nároky, nacházet se na pravidelném jídelním lístku školní jídelny a patřit mezi oblíbené pokrmy malých strávníků. Kuchaři přitom nesměli přesáhnout normou stanovený limit 34 korun za polévku, hlavní jídlo a dezert.

„Jsem mile překvapen finálovými kulinářskými výtvory a těším se, až je jako porotce ochutnám. Dokazují, že i ve školních jídelnách se dá vařit netradičně. Kvalita každé kuchyně se odvíjí od kvality ingrediencí, a proto jsem rád, že se společnost makro stala partnerem soutěže,“ říká Petr Stádník, šéfkuchař MAKRO Cash & Carry ČR.

Zaslané obědy školních jídelen hodnotila odborná porota dle vhodnosti použitých surovin, nutričního hlediska, technologického postupu přípravy, vyváženosti ingrediencí, chutí i barev. O vítězi se rozhodne 26. srpna 2014 v brněnské školní jídelně Novolíšeňská 10, kde se předvede deset kuchařských týmů v akci. Do poroty zasedne herečka Markéta Hrubešová, šéfkuchař Petr Stádník ze společnosti makro, zástupci Magistrátu města Brna, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva zdravotnictví, Asociace kuchařů a cukrářů. Slovo v porotě budou mít i žáci základní školy, pro které jsou školní obědy určeny v první řadě.

Ve finálovém klání se utkají následující školní jídelny (v abecedním pořadí):

  1. Základní škola Mánesova 908, Otrokovice
  2. Školní jídelna při Základní škole T. G. Masaryka 27, Svitavy
  3. Základní škola a mateřská škola Velké Svatoňovice
  4. Mateřská škola Na Korábě 2, odl. prac. MŠ Lindnerova, Praha 8
  5. Domov mládeže a Školní jídelna, Písek
  6. Školní jídelna Generala Píky 13 A, Ostrava
  7. Školní jídelna Novolíšeňská 10, Brno
  8. Mateřská škola Na Korábě 2, Praha 8
  9. Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť, Lesní čtvrť 1364, Zlín
  10. Fakultní základní škola dr. M. Horákové a Mateřská škola Olomouc

METRO / MAKRO Cash & Carry provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů ve 28 zemích. Společnost celosvětově zaměstnává přibližně 110 000 lidí a za fiskální rok 2012/2013 dosáhla prodejů v celkové výši 32 miliard EUR. METRO Cash & Carry tvoří prodejní divizi skupiny METRO GROUP, která je jednou z největších mezinárodních retailových společností. Za fiskální rok 2012/2013 dosáhl její obrat 66 miliard EUR. Společnost působí v 32 zemích, má 265 000 zaměstnanců a provozuje zhruba 2 200 obchodů. Výkon skupiny METRO GROUP je založen na síle obchodních značek, které působí nezávisle ve vlastních tržních segmentech: METRO/MAKRO Cash & Carry jako světový lídr v oblasti samoobslužných velkoobchodů, Real mezi hypermarkety, Media Markt a Saturn jako evropský lídr v oblasti prodeje spotřební elektroniky, a Galeria Kaufhof v segmentu obchodních domů.

Pro více informací kontaktujte:

Tereza Knířová
Inspiro Solutions
tel.: +420 724 352 211
e-mail: tereza.knirova@inspiro-solutions.cz

Romana Nýdrle
ředitelka korporátní komunikace
MAKRO Cash & Carry ČR
tel: 220 389 521
e-mail: romana.nydrle@makro.cz

www.makro.czwww.facebook.com/makro.cz

Tisková zpráva ke stažení
Card
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
location
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více