Kulinářská inspirace oceněna evropským titulem

2. dubna 2015

Kuchařská kniha Kulinářská inspirace od Petra Stádníka, šéfkuchaře velkoobchodní sítě makro, byla zvolena nejlepší českou kuchařkou v evropské soutěži Gourmand World Cookbook Awards 2014 v kategorii Firemní kuchařka. Kniha se kvalifikovala i do celosvětového finále v Číně, kde bude reprezentovat Českou republiku.

Kuchařská kniha Petra Stádníka nabízí atraktivní recepty rozdělené dle ročních období a sezóně dostupných surovin. Na přípravě kuchařky pracoval Petr Stádník s dalšími kolegy z gastronomického týmu společnosti makro Jitkou Ulihrachovou a Vojtou Artzem celé tři roky. Nabízí výběr z tradičních i moderních receptů a představuje to nejlepší z české, slovenské i světové kuchyně. Nechybí ani edukativní postupy pro přípravu vývarů, steaků, ryb nebo mořských plodů. Autoři nezapomněli ani bezlepkové a vegetariánské pokrmy.

V limitované edici je kniha Kulinářská inspirace v češtině a angličtině k dostání exkluzivně v prodejnách makro za 669 Kč s DPH.


Petr Stádník

Petr Stádník je mezinárodně úspěšný šéfkuchař a gastronomický manažer, držitel mnoha ocenění. Na kontě má více než osmnáctiletou praxi v řadě světových gastronomických podniků včetně pětihvězdičkových hotelů a michelinských restaurací. Ve společnosti makro ČR má na starosti profesionální zákazníky ze segmentu HoReCa, kam patří například kuchařská školení a poradenské služby v oblasti profesionální gastronomie.

Na začátku své profesionální kariéry úspěšně reprezentoval Českou republiku jako člen juniorského národního týmu v řadě mezinárodních kuchařských soutěží. Pak následovalo téměř desetileté sbírání zkušeností ve světě. Podílel se na transformaci kuchyně zaoceánské jachty Seabourn na michelinský standard, zúčastnil se spuštění provozu hotelu Radisson Resort Fiji Denarau Island, pozvednutí gastronomie v hotelu Radisson Plaza v centru Sydney na michelinský standard a propojení s tříhvězdičkovou restaurací Bilson's, v té době nejlepší restaurací Austrálie.

METRO/MAKRO Cash & Carry provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů ve 27 zemích. Společnost celosvětově zaměstnává přibližně 117 000 lidí a za fiskální rok 2013/2014 dosáhla prodejů v celkové výši 31 miliard EUR. METRO Cash & Carry tvoří prodejní divizi skupiny METRO GROUP, která je jednou z největších mezinárodních retailových společností. Za fiskální rok 2013/2014 dosáhl její obrat 63 miliard EUR. Společnost působí v 31 zemích, má 250 000 zaměstnanců a provozuje zhruba 2 200 obchodů. Výkon skupiny METRO GROUP je založen na síle obchodních značek, které působí nezávisle ve vlastních tržních segmentech: METRO/MAKRO Cash & Carry jako světový lídr v oblasti samoobslužných velkoobchodů, Real mezi hypermarkety, Media Markt a Saturn jako evropský lídr v oblasti prodeje spotřební elektroniky, a Galeria Kaufhof v segmentu obchodních domů.

Pro více informací kontaktujte:

Tereza Knířová
Inspiro Solutions
tel.: +420 724 352 211
e-mail: tereza.knirova@inspiro-solutions.cz

Ivan Tučník
manažer komunikace MAKRO Cash & Carry ČR
tel: +420 777 923 401
e-mail: ivan.tucnik@makro.cz
www.makro.czwww.facebook.com/makro.czwww.twitter.com/makrocr

Tisková zpráva ke stažení
Card
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
location
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více