Václav Frič z restaurace Na Pekárně otevírá ústřice nejrychleji v republice

21. března 2015

Vítězem 14. ročníku makro Mistrovství České republiky v otevírání ústřic se stal Václav Frič z restaurace Na Pekárně v Čakovičkách. Třicet ústřic typu Belon otevřel v čase 5 minut 42 sekund. Mistrovství vyhrál již po osmé a pojede reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa v Irsku a na mistrovství Evropy ve Švédsku.

Druhé místo obsadil loňský vítěz Tomáš Hladík z Hospůdky u Gurmána na Jihlavsku s časem 5 minut 44 sekund. Společně s Václavem Fričem zabojuje na evropském šampionátu ve Švédsku. Na třetí příčce se s časem 6 minut 15 sekund umístila Jindřiška Kačenková z restaurace Ambiente Brasileiro v Praze. Napínavé klání se dnes uskutečnilo v rámci Velikonočních trhů na Staroměstském náměstí v Praze. Celkem dvanáct soutěžících mělo za úkol otevřít 30 ústřic typu Belon, které se používají i na mezinárodních soutěžích.

„Hodnocena byla především rychlost otevření ústřic, ale porota se zaměřila i na jejich úpravu a čistotu v okolí pracoviště. Za odchylky od pravidel se udělují trestné vteřiny, které jsou připočteny k celkovému času. Otevřená ústřice například nesmí obsahovat kousky škeble, musí být správně odříznutá a nepoškozená. Kuchař by se při otevírání neměl zranit,“ přibližuje pravidla soutěže předseda poroty Petr Stádník, šéfkuchař MAKRO Cash & Carry ČR.

„I letos se na stupních vítězů umístila žena, což je s ohledem na sílu, kterou otevření ústřice vyžaduje, vynikající výsledek. Ve světě je otevírání ústřic spíše doménou mužů,“ komentuje letošní mistrovství člen poroty Bernard Schaut.

Na letošním ročníku mistrovství se soutěžící pokusili překonat český rekord v otevírání ústřic, ale ani vítězný čas Václava Friče na jeho pokoření nestačil. Držitelem rekordu zůstává s časem 5 minut 7 sekund Tomáš Hladík, který se do české knihy rekordů zapsal minulý rok.

METRO/MAKRO Cash & Carry provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů ve 27 zemích. Společnost celosvětově zaměstnává přibližně 117 000 lidí a za fiskální rok 2013/2014 dosáhla prodejů v celkové výši 31 miliard EUR. METRO Cash & Carry tvoří prodejní divizi skupiny METRO GROUP, která je jednou z největších mezinárodních retailových společností. Za fiskální rok 2013/2014 dosáhl její obrat 63 miliard EUR. Společnost působí v 31 zemích, má 250 000 zaměstnanců a provozuje zhruba 2 200 obchodů. Výkon skupiny METRO GROUP je založen na síle obchodních značek, které působí nezávisle ve vlastních tržních segmentech: METRO/MAKRO Cash & Carry jako světový lídr v oblasti samoobslužných velkoobchodů, Real mezi hypermarkety, Media Markt a Saturn jako evropský lídr v oblasti prodeje spotřební elektroniky, a Galeria Kaufhof v segmentu obchodních domů.

Pro více informací kontaktujte:

Tereza Knířová
Inspiro Solutions
tel.: +420 724 352 211
e-mail: tereza.knirova@inspiro-solutions.cz

Ivan Tučník
manažer komunikace makro ČR
tel: +420 777 923 401
e-mail: ivan.tucnik@makro.cz
www.makro.czwww.facebook.com/makro.czwww.twitter.com/makrocr

Tisková zpráva ke stažení
Card
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
location
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více