Kde vaří nejlepší školní obědy? Ve finále soutěže bojuje deset jídelen

1. července 2015

Soutěž O nejlepší školní oběd zná deset finalistů. Postupující školní jídelny se utkají v celostátním kole 25. srpna 2015 v Praze. Do letošního šestého ročníku se přihlásilo rekordních 90 jídelen z celé České republiky. Soutěž pořádá Společnost pro výživu a záštitu nad akcí převzal Magistrát hlavního města Prahy. Generálním partnerem je velkoobchod makro.

Letos se školní jídelny přihlašovaly s obědovým menu, které muselo zahrnovat králičí maso jako hlavní chod a mléčný dezert. Moderní a originální školní oběd musí být nejen chutný, ale současně nesmí přesáhnout normou stanovený limit 35 korun za porci polévky, hlavního jídla a dezertu. Všechny přihlášené pokrmy navíc musely splnit přísné nutriční nároky a být běžnou součástí jídelního lístku stravovacího zařízení. Podobně jako vloni se i letos v jídelníčcích objevila řada neobvyklých nebo opomíjených surovin.

„Kvalita každé kuchyně se odvíjí od toho, jaké ingredience používá. Dnes mají školní jídelny stále větší zájem o čerstvé a kvalitní suroviny, a proto jsem moc rád, že jsme již druhým rokem partnerem soutěže,“ říká Petr Stádník, šéfkuchař makro.

Soutěžní menu školních jídelen hodnotila odborná porota podle použitých surovin a jejich vyváženosti, nutričních hodnot, technologického postupu přípravy, chuti i barev. Celostátní finálové kolo proběhne v makro Akademii v pražských Stodůlkách, která je přizpůsobena i pro simulaci velkých gastronomických provozů. Deset kuchařských týmů zde předvede svůj um 25. srpna 2015. Hodnotit jídla bude jak odborná porota, tak žáci základní školy, pro které jsou obědy určeny v první řadě.

Ve finále se utkají následující školní jídelny (v abecedním pořadí):

  1. Albrechtova střední škola, příspěvková organizace, Frýdecká 32, Český Těšín
  2. Centrální školní jídelna Třebíč, Sirotčí 1341, Třebíč
  3. Gymnázium Uherské Hradiště, Velehradská třída 218, Uherské Hradiště
  4. Mateřská škola Jaroměř, Zavadilka 647, Jaroměř
  5. Střední průmyslová škola dopravní, Karlovarská 99, Plzeň
  6. Základní škola a mateřská škola Velké Svatoňovice, Velké Svatoňovice 326
  7. Základní škola a mateřská škola Velký Beranov, příspěvková organizace, Velký Beranov 331
  8. Základní škola a mateřská škola, Volgogradská 6b, Ostrava–Zábřeh
  9. Základní škola Mánesova, Mánesova 908, Otrokovice
  10. Základní škola Svitavy, Felberova 669/2, Svitavy
METRO/MAKRO Cash & Carry provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů ve 26 zemích. Společnost celosvětově zaměstnává přibližně 117 000 lidí a za fiskální rok 2013/2014 dosáhla prodejů v celkové výši 31 miliard EUR. METRO Cash & Carry tvoří prodejní divizi skupiny METRO GROUP, která je jednou z největších mezinárodních retailových společností. Za fiskální rok 2013/2014 dosáhl její obrat 63 miliard EUR. Společnost působí v 31 zemích, má 250 000 zaměstnanců a provozuje zhruba 2 200 obchodů. Výkon skupiny METRO GROUP je založen na síle obchodních značek, které působí nezávisle ve vlastních tržních segmentech: METRO/MAKRO Cash & Carry jako světový lídr v oblasti samoobslužných velkoobchodů, Real mezi hypermarkety, Media Markt a Saturn jako evropský lídr v oblasti prodeje spotřební elektroniky, a Galeria Kaufhof v segmentu obchodních domů.


Pro více informací kontaktujte:

Tereza Knířová

Inspiro Solutions
tel.: +420 724 352 211
e-mail: tereza.knirova@inspiro-solutions.cz

Romana Nýdrle
ředitelka korporátní komunikace
MAKRO Cash & Carry ČR
tel.: +420 220 389 521
e-mail: romana.nydrle@makro.czwww.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr
Tisková zpráva ke stažení
Card
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
location
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více