Antonín Neubauer zvítězil v soutěži makro Dobrý podnikatel 2015

8. října 2015

Vítězem druhého ročníku soutěže makro Dobrý podnikatel se stal majitel firmy na řezání vodním paprskem Antonín Neubauer z Nového Města na Moravě. Cenu veřejnosti získala Petra Berge z Brna, která se věnuje vzdělávání. Zvláštní ocenění Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR získala Lenka Glosová, majitelka čokoládovny.

Odbornou porotu svým příběhem nejvíce zaujal Antonín Neubauer, který se již od roku 1993 věnuje dělení materiálů vodním paprskem. Vedle podnikání podporuje řadu společensky prospěšných a charitativních spolků v okolí Nového Města na Moravě. Kromě titulu makro Dobrý podnikatel získal i hlavní cenu, 100 000 korun v hotovosti.

„Soutěží Dobrý podnikatel jsme se rozhodli vyzdvihnout všechny, kdo jsou úspěšní a nebojí se to říct nahlas. Dobročinnost není cizí mnoha drobným českým podnikatelům, ale ne vždy o tom veřejnost ví,“ vysvětluje Jan Žák, jeden z porotců a ředitel nákupu společnosti makro. Podle slov Romana Vaňka, předsedy poroty a zakladatele Pražského kulinářského institutu, právě Antonín Neubauer splňuje jeho představy dobrého podnikatele: „Podle mého názoru je podnikatel ten, kdo dává lidem práci, stojí za ním odvedená práce i zisk a zároveň se zajímá o své okolí.“

Podnikatelka Petra Berge získala nejvíce hlasů od svých fanoušků, a tedy i Cenu veřejnosti. V roce 2011 založila vzdělávací centrum zaměřené jak na profesní, tak i osobní rozvoj. Se svými kolegy se aktivně zapojuje do ekologických aktivit a jednu z nich, projekt Čistá příroda, dokonce pořádá. Mimo to finančně podporuje několik dalších charitativních projektů. Z finále soutěže si odnáší ocenění a 100 000 korun na propagaci svého podnikání od mediálního partnera soutěže.

Zvláštní ocenění Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR získala Lenka Glosová, majitelka čokoládovny v Přerově. „Příběh Lenky Glosové je ukázkou toho, že nikdy není pozdě začít. Podnikání jí pomohlo v těžké životní situaci a takovou odvahu jsme se rozhodli odměnit,“ vysvětluje Eva Svobodová, porotkyně a generální ředitelka asociace. Lenku Glosovou podnikání postavilo na nohy a pomohlo najít další smysl života. Svým příběhem chce ukázat, že ani vyšší věk není překážkou pro nový start.

Soutěž, která se poprvé konala v loňském roce, je určena pro malé a střední podnikatele s méně než třiceti zaměstnanci. Široká veřejnost svými hlasy vybrala držitele Ceny veřejnosti, odborná porota pak rozhodla o vítězi hlavní ceny 100 000 Kč a titulu makro Dobrý podnikatel 2015.

Slavnostní vyhlášení soutěže makro Dobrý podnikatel se konalo 1. října v makro Akademii v pražských Stodůlkách. Členy odborné poroty byli zakladatel Pražského kulinářského institutu - Roman Vaněk, generální ředitelka Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky - Eva Svobodová, zakladatelka české kosmetické firmy RYOR – Eva Štěpánková, ředitel nákupu společnosti makro – Jan Žák a loňská vítězka soutěže a podnikatelka – Jitka Kantová.

METRO/MAKRO Cash & Carry provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů ve 26 zemích. Společnost celosvětově zaměstnává přibližně 117 000 lidí a za fiskální rok 2013/2014 dosáhla prodejů v celkové výši 31 miliard EUR. METRO Cash & Carry tvoří prodejní divizi skupiny METRO GROUP, která je jednou z největších mezinárodních retailových společností. Za fiskální rok 2013/2014 dosáhl její obrat 63 miliard EUR. Společnost působí v 31 zemích, má 250 000 zaměstnanců a provozuje zhruba 2 200 obchodů. Výkon skupiny METRO GROUP je založen na síle obchodních značek, které působí nezávisle ve vlastních tržních segmentech: METRO/MAKRO Cash & Carry jako světový lídr v oblasti samoobslužných velkoobchodů, Real mezi hypermarkety, Media Markt a Saturn jako evropský lídr v oblasti prodeje spotřební elektroniky, a Galeria Kaufhof v segmentu obchodních domů.

 

Pro více informací kontaktujte:

Tereza Knířová
Inspiro Solutions
tel.: +420 724 352 211
e-mail: tereza.knirova@inspiro-solutions.cz

Romana Nýdrle
ředitelka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry ČR
tel: +420 777 923 401
e-mail: romana.nydrle@makro.cz


www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr

Tisková zpráva ke stažení
Card
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
location
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více