Dne soukromého podnikání se zúčastnilo více než 1200 podnikatelů z celé republiky

26. října 2016

První ročník Dne soukromého podnikání, který připravil velkoobchod makro na 11. října 2016, slavil úspěchy. V České republice se do něj zapojilo více než 1200 podnikatelů. Celosvětově se počet zúčastněných v 19 zemích vyšplhal na 19 600. Každý z nich v rámci oslav nabízel něco navíc svým zákazníkům. Cílem projektu bylo připomenout důležitost malých podnikatelů a poukázat na jejich zásadní roli ve společnosti. Záštitu nad projektem převzal v České republice ministr zemědělství Marian Jurečka.

„Malí a střední podnikatelé u nás zaměstnávají 1,8 milionu lidí, jejich obětavá zásadním způsobem přispívá k rozvoji a obslužnosti místních komunit. Zaslouží si naše uznání, a proto jsme vyhlásili tento den, abychom mohli společně slavit,“ říká Guillaume Chêne, výkonný ředitel makro ČR.

Podnikatelé celosvětově zaregistrovali na tento den až 20 000 speciálních nabídek. Ti čeští si připravili celkem více než 1 200 slev a dárků. Nabízeli například slevy na ubytování, kávu nebo zákusek zdarma nebo konzultační hodiny s kondičním trenérem. Nejvíce podnikatelů se zapojilo v Praze, Středočeském a v Ústeckém kraji. Všechny nabídky zákazníci mohli najít na interaktivní mapě na webových stránkách www.denpodnikani.cz. Mapu s výhodnými nabídkami navštívilo na webové stránce celosvětově více než 1,7 milionu lidí.

„První ročník byl úspěšný a věříme, že to samé si myslí i podnikatelé, kteří se touto cestou zviditelnili. Ze Dne soukromého podnikání chceme udělat tradici a budeme ho slavit každé druhé úterý v říjnu. Příští rok připadá na 10. října,“ shrnuje projekt Guillaume Chêne.

Kromě interaktivní mapy makro podpořilo podnikatele mediální kampaní a marketingovými aktivitami. Reklamní spot ke Dni soukromého podnikání se stal na českém YouTube šestým nejúspěšnějším ve třetím čtvrtletí s počtem shlédnutí přes 460 000. Do akce makro zapojilo i známé foodblogery Koko, Martina škodu a další, kteří si připravili speciální chody v pražské makro Akademii a servírovali je přímo ve vybraných podnicích, včetně kavárny Café Martin Karlín, která je zapojena do projektu Srdcerváči. Akce s foodblogery oslovila 50 000 lidí v Praze a okolí.

Při příležitosti Dne soukromého podnikání pro makro zpracovala průzkum agentura IPSOS. Z něho kromě jiného vyplývá, že téměř polovina dotazovaných by vyměnila zaměstnanecký poměr za vlastní podnikání. Pokud by se čeští zaměstnanci pustili do podnikání, bylo by to nejčastěji v gastronomii, v digitálním byznysu nebo v obchodování.

Partnerem akce je Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Asociace společenské odpovědnosti, United Nations World Food Programme a Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením s projektem Srdcerváči. Ministr zemědělství Marian Jurečka poskytl projektu svoji záštitu.

METRO/MAKRO Cash & Carry provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů ve 25 zemích. Společnost celosvětově zaměstnává přibližně 110 000 lidí a za fiskální rok 2014/2015 dosáhla prodejů v celkové výši 30 miliard EUR. METRO Cash & Carry tvoří prodejní divizi skupiny METRO GROUP, která je jednou z největších mezinárodních retailových společností. Za fiskální rok 2014/2015 dosáhl její obrat 59 miliard EUR. Společnost působí ve 29 zemích, má 220 000 zaměstnanců a provozuje zhruba 2 000 obchodů. Výkon skupiny METRO GROUP je založen na síle obchodních značek, které působí nezávisle ve vlastních tržních segmentech: METRO/MAKRO Cash & Carry jako světový lídr v oblasti samoobslužných velkoobchodů, Media Markt a Saturn jako evropský lídr v oblasti prodeje spotřební elektroniky a Real hypermarkety.

Pro více informací kontaktujte:

Tereza Knířová
Inspiro Solutions
tel.: +420 724 352 211
e-mail: tereza.knirova@inspiro-solutions.cz

Romana Nýdrle
Ředitelka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz


www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr

Tisková zpráva ke stažení