Držitel dvou michelinských hvězd Tim Raue představil v Praze svůj přístup ke gastronomii

8. června 2016

Originalita, kreativita a svoboda, to jsou principy, podle kterých vaří Němec Tim Raue, jeden z nejúspěšnějších šéfkuchařů Evropy. V pražské makro Akademii vedl celodenní workshop pro své české a slovenské kolegy a nabádal je k osobitému a kreativnímu přístupu k vaření. Sám v kuchyni experimentuje s tradičními recepty a obohacuje je o asijské prvky.

Restaurace Tim Raue v Berlíně se pyšní dvěma michelinskými hvězdami a mnoha dalšími oceněními. Patří mezi top 100 restaurací světa a aspiruje na umístění v první padesátce. Tim Raue si zakládá na vytříbené chuti a na tom, aby od něho hosté odcházeli s nevšedním zážitkem. Specializuje se na asijskou kuchyni a z každé země si bere ty nejlepší chutě, ať již pochází z Japonska, Číny, Thajska nebo Koreje. Za svou kariéru získal celou řadu ocenění, včetně nejlepšího šéfkuchaře Německa.

„Základem pro mě jsou ty nejkvalitnější suroviny a co nejjednodušší styl. Jídlo má být jako mrak, který vidíte, projdete jím a zanechá ve vás zážitek,“ vysvětluje svoji filosofii Tim Raue a svůj přístup dává do kontrastu s těžkou francouzskou gastronomií. „Neustále cestuji a při každé cestě získávám novou inspiraci pro svoji práci. Jsem v Praze poprvé a také jsem se poprvé pustil do podobného workshopu pro šéfkuchaře. Nikde na světě jsem ale neviděl lépe vybavenou kuchyni, než máte tady v makro Akademii,“ dodává Tim Raue.

Celodenní workshop v makro Akademii byl určen profesionálním šéfkuchařům z prestižních českých a slovenských restaurací. Kulinářští mistři měli možnost vyzkoušet si práci se slavným kolegou a seznámit se s nejmodernějšími trendy ve vysoké gastronomii. Kromě praktické části Tim Raue představil účastníkům workshopu svou filosofii postavenou na třech hlavních principech: originalita, kreativita a svoboda. „Vaření je umění, kterým můžete vystihnout svůj talent, pocity, osobnost, ale také národnost,“ vysvětloval účastníkům. Zdůraznil také to, že v dnešní době musí být každý talíř pro zákazníka dokonalý, nejen ten pro michelinského komisaře. „Pokud pokrm nechutná jednomu zákazníkovi a napíše o tom na internetu, není potřeba to řešit. Pokud ale stejnou věc řeší online desítky hostů, měli by se kuchaři zamyslet,“ uzavírá Tim Raue.

„Workshop s Timem Raue je dalším krokem v našem dlouhodobém plánu přiblížit českým kuchařům nejnovější trendy světové gastronomie. Do budoucna plánujeme pozvat do Prahy i další kuchařské hvězdy,“ říká Petr Stádník, šéfkuchař makro.

Během workshopu si v doprovodu šéfkuchaře makro Petra Stádníka a účastníků kurzu prohlédl sortiment velkoobchodního střediska makro ve Stodůlkách, které bezprostředně sousedí s makro Akademií. Část čerstvých surovin potřebných pro svůj workshop zde i nakoupil.

METRO/MAKRO Cash & Carry provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů ve 25 zemích. Společnost celosvětově zaměstnává přibližně 110 000 lidí a za fiskální rok 2014/2015 dosáhla prodejů v celkové výši 30 miliard EUR. METRO Cash & Carry tvoří prodejní divizi skupiny METRO GROUP, která je jednou z největších mezinárodních retailových společností. Za fiskální rok 2014/2015 dosáhl její obrat 59 miliard EUR. Společnost působí ve 29 zemích, má 220 000 zaměstnanců a provozuje zhruba 2 000 obchodů. Výkon skupiny METRO GROUP je založen na síle obchodních značek, které působí nezávisle ve vlastních tržních segmentech: METRO/MAKRO Cash & Carry jako světový lídr v oblasti samoobslužných velkoobchodů, Media Markt a Saturn jako evropský lídr v oblasti prodeje spotřební elektroniky a Real hypermarkety.

Pro více informací kontaktujte:

Tereza Knířová
Inspiro Solutions
tel.: +420 724 352 211
e-mail: tereza.knirova@inspiro-solutions.cz


www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr

Tisková zpráva ke stažení
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více