Kde vaří ten nejlepší školní oběd? Ve finále soutěže se opět utká desítka jídelen

29. června 2016

Soutěž O nejlepší školní oběd 2016 zná své finalisty. Deset z 52 přihlášených jídelen ukáže své umění v celostátním kole 25. srpna 2016 v Brně. Na pořádání soutěže se podílí Společnost pro výživu ve spolupráci se statutárním městem Brnem a generálním partnerem je velkoobchod MAKRO.

Tématem letošního ročníku je kompletní bezmasé denní menu, které zahrnuje polévku, nesladký hlavní pokrm a dezert. Všechna jídla by měla být jak nutričně hodnotná, tak moderní a chutná. Cena za porci zároveň nesmí překročit vyhláškou stanovený limit 34 korun. Celé menu musí být běžnou součástí jídelního lístku přihlášeného zařízení školního stravování.

„Mám radost, že i přes náročné téma, se jídelny pustily do nelehkého úkolu připravit pro mladou generaci netradiční pokrmy. Do korespondenčního kola se přihlásily s nápaditými recepturami a využily řadu opomíjených surovin,“ hodnotí přihlášky Anna Packová, odborná pracovnice pro školní stravování města Brna.

Kvalita a čerstvost se pro školní jídelny stávají stejně důležité jako dodržování předepsaných norem a ceny. Čím dál více se také zajímají o moderní trendy a to, jak jejich strávníkům jídlo chutná, říká Petr Stádník, šéfkuchař MAKRO a dodává, že kvalita každé kuchyně se vždy odvíjí od toho, jaké suroviny používá.

Odborná porota, ve které zasedli odborníci na výživu a školní stravování, spolu s hygieniky, vedoucími školních jídelen a zástupcem Asociace kuchařů a cukrářů, hodnotila soutěžní jídelníčky podle použitých surovin a jejich vyváženosti, nutričních hodnot, technologického postupu přípravy, chuti i barev. Celostátní finálové kolo soutěže proběhne v prostorách Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví, Čichnova 982/23 v Brně. Deset kuchařských týmů předvede své umění 25. srpna 2016 a jeho výkon zhodnotí jak odborná porota, tak i žáci základní školy, pro které jsou obědy určeny především.

Ve finále se utkají následující školní jídelny (řazeny abecedně):

  • 22. mateřská škola Plzeň, Mánesova, Plzeň
  • F-gastro catering zařízení školního stravování s.r.o., Slovanská, Vrchlabí
  • Mateřská škola Střítež nad Bečvou, Střítež nad Bečvou
  • Střední průmyslová škola dopravní Karlovarská, Plzeň
  • Školní jídelna Brno, Horní, Brno
  • Základní škola a mateřská škola Leskovec, Leskovec
  • Základní škola a mateřská škola Velké Svatoňovice, Velké Svatoňovice
  • Základní škola a mateřská škola Velký Beranov, Velký Beranov
  • Základní škola Český Brod, Žitomířská, Český Brod
  • Základní škola Svitavy, Felberova, Svitavy

METRO/MAKRO Cash & Carry provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů ve 25 zemích. Společnost celosvětově zaměstnává přibližně 110 000 lidí a za fiskální rok 2014/2015 dosáhla prodejů v celkové výši 30 miliard EUR. METRO Cash & Carry tvoří prodejní divizi skupiny METRO GROUP, která je jednou z největších mezinárodních retailových společností. Za fiskální rok 2014/2015 dosáhl její obrat 59 miliard EUR. Společnost působí ve 29 zemích, má 220 000 zaměstnanců a provozuje zhruba 2 000 obchodů. Výkon skupiny METRO GROUP je založen na síle obchodních značek, které působí nezávisle ve vlastních tržních segmentech: METRO/MAKRO Cash & Carry jako světový lídr v oblasti samoobslužných velkoobchodů, Media Markt a Saturn jako evropský lídr v oblasti prodeje spotřební elektroniky a Real hypermarkety.

Pro více informací kontaktujte:

Tereza Pidrmanová
Inspiro Solutions
+420 734 354 063
e-mail: tereza.pidrmanova@inspiro-solutions.cz

Romana Nýdrle
Manažerka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz


www.makro.cz
www.facebook.com/makro.cz
www.twitter.com/makrocr
 


Kontakt:


Romana Nýdrle
Head of Corporate Communications
MAKRO Cash & Carry CR s.r.o.
Tel.: +420 251 111 521
Fax: +420 251 111 150
romana.nydrle@makro.cz

Romana Nýdrle
Tisková zpráva ke stažení