Kde vaří ten nejlepší školní oběd? Ve finále soutěže se opět utká desítka jídelen

29. června 2016

Soutěž O nejlepší školní oběd 2016 zná své finalisty. Deset z 52 přihlášených jídelen ukáže své umění v celostátním kole 25. srpna 2016 v Brně. Na pořádání soutěže se podílí Společnost pro výživu ve spolupráci se statutárním městem Brnem a generálním partnerem je velkoobchod makro.

Tématem letošního ročníku je kompletní bezmasé denní menu, které zahrnuje polévku, nesladký hlavní pokrm a dezert. Všechna jídla by měla být jak nutričně hodnotná, tak moderní a chutná. Cena za porci zároveň nesmí překročit vyhláškou stanovený limit 34 korun. Celé menu musí být běžnou součástí jídelního lístku přihlášeného zařízení školního stravování.

„Mám radost, že i přes náročné téma, se jídelny pustily do nelehkého úkolu připravit pro mladou generaci netradiční pokrmy. Do korespondenčního kola se přihlásily s nápaditými recepturami a využily řadu opomíjených surovin,“ hodnotí přihlášky Anna Packová, odborná pracovnice pro školní stravování města Brna.

Kvalita a čerstvost se pro školní jídelny stávají stejně důležité jako dodržování předepsaných norem a ceny. Čím dál více se také zajímají o moderní trendy a to, jak jejich strávníkům jídlo chutná, říká Petr Stádník, šéfkuchař makro a dodává, že kvalita každé kuchyně se vždy odvíjí od toho, jaké suroviny používá.

Odborná porota, ve které zasedli odborníci na výživu a školní stravování, spolu s hygieniky, vedoucími školních jídelen a zástupcem Asociace kuchařů a cukrářů, hodnotila soutěžní jídelníčky podle použitých surovin a jejich vyváženosti, nutričních hodnot, technologického postupu přípravy, chuti i barev. Celostátní finálové kolo soutěže proběhne v prostorách Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví, Čichnova 982/23 v Brně. Deset kuchařských týmů předvede své umění 25. srpna 2016 a jeho výkon zhodnotí jak odborná porota, tak i žáci základní školy, pro které jsou obědy určeny především.
x

Ve finále se utkají následující školní jídelny (řazeny abecedně):

22. mateřská škola Plzeň, Mánesova, Plzeň
F-gastro catering zařízení školního stravování s.r.o., Slovanská, Vrchlabí
Mateřská škola Střítež nad Bečvou, Střítež nad Bečvou
Střední průmyslová škola dopravní Karlovarská, Plzeň
Školní jídelna Brno, Horní, Brno
Základní škola a mateřská škola Leskovec, Leskovec
Základní škola a mateřská škola Velké Svatoňovice, Velké Svatoňovice
Základní škola a mateřská škola Velký Beranov, Velký Beranov
Základní škola Český Brod, Žitomířská, Český Brod
Základní škola Svitavy, Felberova, Svitavy

METRO/MAKRO Cash & Carry provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů ve 25 zemích. Společnost celosvětově zaměstnává přibližně 110 000 lidí a za fiskální rok 2014/2015 dosáhla prodejů v celkové výši 30 miliard EUR. METRO Cash & Carry tvoří prodejní divizi skupiny METRO GROUP, která je jednou z největších mezinárodních retailových společností. Za fiskální rok 2014/2015 dosáhl její obrat 59 miliard EUR. Společnost působí ve 29 zemích, má 220 000 zaměstnanců a provozuje zhruba 2 000 obchodů. Výkon skupiny METRO GROUP je založen na síle obchodních značek, které působí nezávisle ve vlastních tržních segmentech: METRO/MAKRO Cash & Carry jako světový lídr v oblasti samoobslužných velkoobchodů, Media Markt a Saturn jako evropský lídr v oblasti prodeje spotřební elektroniky a Real hypermarkety.

Pro více informací kontaktujte:

Tereza Pidrmanová
Inspiro Solutions
tel.: +420 734 354 063
e-mail: tereza.pidrmanova@inspiro-solutions.cz

Romana Nýdrle
Ředitelka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz


www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr

Tisková zpráva ke stažení
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více