Lenka Sedláčková se v Praze podělila o svůj příběh

23. srpna 2016

Na celém světě je pouhých 343 držitelů prestižního titulu Master of Wine a Lenka Sedláčková je od letošního února jedním z nich. Rodačka z Ústí nad Labem, žijící v Londýně, v polovině srpna zasedla do poroty makro Vinař roku 2016 a v pražské makro Akademii vedla vlastní masterclass.

Během řízené degustace v makro Akademii Lenka Sedláčková představila účastníkům svou cestu k titulu Master of Wine i pečlivě vybraná vína, která ji během studií doprovázela. Je zatím jedinou Češkou mezi držiteli tohoto prestižního titulu. Nikdo jiný z České republiky na něj ještě nedosáhl. Vínu se věnuje již 12 let, ale původně měla naplánovanou jinou kariéru. Vystudovala vysokou školu zaměřenou na informační technologie.

„Na jedné degustaci vín v Greenwichi jsem kladla tolik otázek, že mi nakonec nabídli místo. Řekla jsem si, proč to nezkusit, vždy jsem chtěla dělat něco kreativního. I když jsem studovala jiný obor, víno si mě nakonec našlo,“ popisovala své začátky Lenka Sedláčková. V současnosti pracuje pro londýnskou importní společnost s opravdu špičkovým portfoliem, která dodává vína také na britský královský dvůr.

Od svého zaměstnavatele dostala příležitost doplnit si kvalifikaci ve vinařském oboru a absolvovat čtyřleté studium na prestižním britském Institute of Master of Wine. Prokázat musela rozsáhlé znalosti z vinohradnictví, vinifikace, obchodu a marketingu, vinařských zákonů, degustace i hodnocení vín. „Zkoušky Master of Wine jsou velmi náročné a málokdo jimi projde napoprvé. Vyžadují podrobné studium, ale také cesty na vinice a degustování vín,“ vysvětlovala. Ve své závěrečné práci se zaměřila na španělská šumivá vína. Španělsko proto také zařadila do slepé degustace v rámci masterclass. Z bílých vín si připravila čtyři bílá vína Riesling s různým místem původu. Právě Ryzlink rýnský patří k jejím nejoblíbenějším odrůdám.

„Masterclass s Lenkou Sedláčkovou je dalším krokem v našem dlouhodobém plánu přibližovat veřejnosti i profesionálům nejnovější světové trendy v oblasti gastronomie. Proto i do budoucna budeme zvát do makro Akademie další odborníky,“ dodává k masterclass Pavol Velič, sommelier společnosti makro.

Při návštěvě Prahy zasedla Lenka Sedláčková také do finálové hodnotící komise soutěže makro Vinař roku 2016. Společně s dalšími pěti Master of Wine a předními českými hodnotiteli vybírala nejlepšího vinaře v České republice. „V rámci hodnocení soutěže jsem ochutnala velmi dobrá vína. Některá z nich by měla šanci uspět i v zahraničí,“ zhodnotila českou a moravskou produkci Lenka Sedláčková.

METRO/MAKRO Cash & Carry provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů ve 25 zemích. Společnost celosvětově zaměstnává přibližně 110 000 lidí a za fiskální rok 2014/2015 dosáhla prodejů v celkové výši 30 miliard EUR. METRO Cash & Carry tvoří prodejní divizi skupiny METRO GROUP, která je jednou z největších mezinárodních retailových společností. Za fiskální rok 2014/2015 dosáhl její obrat 59 miliard EUR. Společnost působí ve 29 zemích, má 220 000 zaměstnanců a provozuje zhruba 2 000 obchodů. Výkon skupiny METRO GROUP je založen na síle obchodních značek, které působí nezávisle ve vlastních tržních segmentech: METRO/MAKRO Cash & Carry jako světový lídr v oblasti samoobslužných velkoobchodů, Media Markt a Saturn jako evropský lídr v oblasti prodeje spotřební elektroniky a Real hypermarkety.

Pro více informací kontaktujte:

Tereza Knířová
Inspiro Solutions
tel.: +420 724 352 211
e-mail: tereza.knirova@inspiro-solutions.cz

Romana Nýdrle
Ředitelka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz


www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr

Tisková zpráva ke stažení
Card
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
location
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více