Velkoobchod METRO představil svou první globální digitální vánoční kampaň

20. prosince 2016

Jen pár dnů před Vánoci představil velkoobchod METRO, v Čechách makro, svoji vůbec první globální vánoční digitální kampaň. Ve spotu, který klade důraz na emoce, překvapil svého zákazníka, majitele španělské restaurace a uspořádal pro něj rodinnou vánoční oslavu. Kampaní chce velkoobchod METRO posílit svůj vztah k zákazníkům a prezentovat se jako spolehlivý partner.


Se sloganem „Watch A True Christmas Story“ neboli „Skutečný vánoční příběh“ velkoobchod METRO představil mezinárodní vánoční online video: https://www.youtube.com/watch?v=4U99YlwyGBw
Hlavní roli v něm hraje Inigo Lavado, skutečný zákazník španělského velkoobchodu makro  a majitel restaurace v San Sebastianu. Spot vyvrcholí ve chvíli, kdy se zaměstnanci španělského makro ujmou provozu v kuchyni, aby si překvapený majitel restaurace mohl užít sváteční chvíle se svou rodinou a přáteli.

„Kampaň cílí na nespočet živnostníků, kteří díky své neúnavné práci a nasazení dělají nám, zákazníkům, z vánočních svátků nezapomenutelný zážitek. Máme radost, že jsme mohli překvapit a potěšit majitele restaurace. Ten reprezentuje všechny naše zákazníky, kteří nám svěřili svůj byznys a mají v nás důvěru,“ vysvětluje příběh Phillipe Palazzi, Operating Partner a Chief Marketing Officer METRO Cash & Carry.

Spot poběží v několika zemích, včetně České republiky, jako videoreklama na YouTube a stránkách velkoobchodu METRO od 17. prosince 2016. Video cílí nejen na živnostníky, ale i na veřejnost.

Video vznikalo pod záminkou natáčení reportáže o oblíbené španělské restauraci. Filmový štáb nic netušícího majitele doprovázel tři dny, ve kterých zaznamenal, jak probíhá jeho běžný pracovní den. Video tak poskytuje autentický pohled do kuchyně během rušného vánočního období. Pouze manželka majitele znala skutečný důvod přítomnosti štábu. Společně s velkoobchodem METRO zorganizovala speciální vánoční překvapení, kdy se v jedné chvíli vymění návštěvníci restaurace za rodinu a přátele. Emoce, které prožívá Inigo Lavado ve videu jsou nefalšované.

„Kampaní bychom rádi posílili pozici METRO jako partnera a experta, který rozumí potřebám a přáním svých zákazníků a dokáže jim vyjít vstříc. Spot se dotkne mnoha lidí, protože jeho příběh je autentický a pravdivý. V kampani jsme chtěli vyzdvihnout, že Vánoce jsou především o sdílení radosti a trávení času s těmi nejbližšími,“ říká Giesele Musa, Global Director Branding & Activation v METRO Cash & Carry.

Online vánoční kampaň připravil globální marketing velkoobchodu METRO společně s agenturou Serviceplan z Hamburku.

METRO/MAKRO Cash & Carry provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů ve 25 zemích. Společnost celosvětově zaměstnává přibližně 110 000 lidí a za fiskální rok 2014/2015 dosáhla prodejů v celkové výši 30 miliard EUR. METRO Cash & Carry tvoří prodejní divizi skupiny METRO GROUP, která je jednou z největších mezinárodních retailových společností. Za fiskální rok 2014/2015 dosáhl její obrat 59 miliard EUR. Společnost působí ve 29 zemích, má 220 000 zaměstnanců a provozuje zhruba 2 000 obchodů. Výkon skupiny METRO GROUP je založen na síle obchodních značek, které působí nezávisle ve vlastních tržních segmentech: METRO/MAKRO Cash & Carry jako světový lídr v oblasti samoobslužných velkoobchodů, Media Markt a Saturn jako evropský lídr v oblasti prodeje spotřební elektroniky a Real hypermarkety.

Pro více informací kontaktujte:

Tereza Knířová
Inspiro Solutions
tel.: +420 724 352 211
e-mail: tereza.knirova@inspiro-solutions.cz

Romana Nýdrle
Ředitelka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz


www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr

Tisková zpráva ke stažení
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více