Soutěž o Nejlepší školní oběd 2017 zná desítku nejlepších jídelen, které se v srpnu představí v celostátním finále.

22. června 2017

Soutěž o Nejlepší školní oběd 2017 zná desítku nejlepších jídelen, které se v srpnu představí v celostátním finále.

Finálového kola soutěže O nejlepší školní oběd se 24. srpna 2017 v pražské makro Akademii zúčastní nejlepší jídelny z celé České republiky. Tématem 8. ročníku je Zdraví na talíři, které chutná všem.

Jídelny se představí s obědovým menu, které zahrnuje polévku, hlavní pokrm a dezert. Všechna jídla by měla být nutričně vyvážená, moderní, chutná a servírovaná tak, aby upoutala strávníky z řad žáků a studentů. Cena na strávníka nesmí překročit vyhláškou stanovený limit 34 korun a celé menu musí být běžnou součástí jídelního lístku daného zařízení školního stravování.

Desítku nejlepších, ze 71 týmů přihlášených do soutěže, vybrala odborná porota na základě navrženého menu. Mezi hodnotiteli finálového kola zasedne již tradičně Markéta Hrubešová spolu se zástupci Magistrátu Hlavního města Prahy, Ministerstva zdravotnictví, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ale i žáků, kterým jsou obědová menu primárně určena.

„Děti obvykle zdravou stravu samy příliš nevyhledávají. Finalisté nicméně ukazují, že zajímavé a chutné zpracování zaručí, že zdravé menu sklidí úspěch i u malých strávníků. Z kuchařského hlediska máme radost i ze zařazení netradičních pokrmů, receptur a opomíjených surovin,“ hodnotí přihlášky Petr Stádník, šéfkuchař makro.

Cílem soutěže je upozornit na význam vyváženého stravování ve školách a na rizika spojená s dětskou obezitou. Pořadatelé také chtějí poukázat na rostoucí kvalitu a nápaditý přístup jídelen ke stravování dětí, představit současná moderní menu, a pomoci tak vyvracet předsudky týkající se školních obědů.

„Jídelny stále ještě trpí špatnou pověstí, kterou si svým přístupem ke stravování vysloužily v minulosti. Tato klišé už dnes ale dávno neplatí, což dokazuje rostoucí zájem o vzdělávání týkající se dětské výživy, čerstvé suroviny i netradiční zpracování. Každoročně roste také počet přihlášených do soutěže a kvalita soutěžních pokrmů je skutečně vysoká,“ komentuje trendy v odvětví Alena Strosserová, odbornice na školní stravování.

Ve finále, které se koná 24. srpna 2017 v makro Akademii, se utkají následující školní jídelny (řazeny abecedně):

Mateřská škola Jaroměř, Knappova
MŠ Matěchova, Praha 4, Halasova 1069
Střední odborná škola a Stření odborné učiliště, Polička, Čs. Armády
Základní škola Český Brod, Žitomírská
Základní škola a mateřská škola pro sluchově postižené, Plzeň Mohylová
Základní škola a Mateřská škola Velké Svatoňovice, okres Trutnov
Základní škola Mánesova Otrokovice
ZŠ a MŠ Leskovec, okres Vsetín
ZŠ a MŠ Petrohrad, Černčice
ZŠ a MŠ Velký Beranov u Jihlavy

METRO GROUP Wholesale & Food Specialist Company (W&FS Co.) patří mezi přední hráče v segmentu velkoobchodu a distribuce potravin. Prostřednictvím svých obchodních značek METRO Cash & Carry, Real a dalších společností je METRO GROUP W&FS Co. zastoupena ve 35 zemích a zaměstnává celosvětově více než 150 000 lidí. V roce 2015/16 METRO GROUP W&FS Co. dosáhla obratu €37 miliard EUR. Zaměřuje se na poskytování služeb odpovídajících specifickým potřebám velkoobchodních i maloobchodních zákazníků, a to na regionální i mezinárodní úrovni.

METRO/MAKRO Cash & Carry je součástí skupiny METRO GROUP Wholesale & Food Specialist Company. METRO/MAKRO Cash & Carry je zastoupeno ve 25 zemích, kde provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů.

 

Pro více informací kontaktujte:

Tereza Knířová
Inspiro Solutions
tel.: +420 724 352 211
e-mail: tereza.knirova@inspiro-solutions.cz

Romana Nýdrle
Ředitelka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz


www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr

Tisková zpráva ke stažení