Finálového klání makro Horeca pětiboje se zúčastní studenti z Prahy

4. května 2017

Finálového klání makro Horeca pětiboje se zúčastní studenti z Prahy

Kuchařská soutěž makro Horeca pětiboj 2017 již zná své finalisty. Z regionálních kol 5. ročníku soutěže postoupilo pět nejlepších škol z celé České republiky, mezi nimi i Střední odborné učiliště gastronomie, U Krbu, Praha. Úspěšné týmy se utkají v celostátním finále, které proběhne letos na podzim v kulinářském centru makro Akademie. Soutěžit se i tentokrát bude nejen v kuchařských disciplínách, ale i v servírování pokrmů a přípravě nápojů a káv.

Regionálních kol soutěže se zúčastnily šestičlenné týmy ze středních škol a učilišť s oborem kuchař – číšník z celé České republiky. Do finálové pětice se probojovali studenti z Ostravy, Brna, Pardubic, Teplic a Prahy. Závěrečné kolo soutěže proběhne na podzim v Praze a vyjma soutěžních disciplín se studenti zapojí i do tematických workshopů s profesionály. Budou se učit připravovat kávové speciality, míchat nealkoholické nápoje či profesionálně degustovat víno. Pro vítězný tým je navíc připravena odměna ve výši 25 000 Kč a titul makro Top Gastro Tým.

„Nároky kladené na generaci budoucích gastronomických profesionálů se neustále zvyšují. Základ naší profese ale stále stojí především na píli a poctivosti, ať už mluvíme o surovinách nebo zpracování. Soutěž Horeca pětiboj se snaží reagovat na oba směry. Studenti soutěží v základních disciplínách a během workshopů mají šanci si vyzkoušet i novinky z oboru,“ říká Petr Stádník, šéfkuchař společnosti makro.

V regionálním kole soutěže mezi sebou studenti poměřili síly v krájení oloupané cibule, pórku a brambor. Dále ve vykosťování chlazeného kuřete a filetování celého pstruha.

Jejich schopnosti hodnotila odborná porota složená z šéfkuchařů společnosti makro: Petra Stádníka, Jitky Ulihrachové a Františka Lorence. Ti zohlednili jak finální výsledky snažení budoucích kuchařů, ale i pracovní postup žáků a přístup k zadaným úkolům.

Celostátní finále soutěže bude zahrnovat nejen zadání pro kuchaře, ale i pro baristy a číšníky. Soutěžní týmy připraví vždy 27 porcí menu, které se bude skládat ze dvou různých hlavních chodů a dezertu. Budoucí číšníci se pak zapojí při servírování pokrmů, přípravě welcome drinku a espressa či cappuccina.


METRO GROUP Wholesale & Food Specialist Company (W&FS Co.) patří mezi přední hráče v segmentu velkoobchodu a distribuce potravin. Prostřednictvím svých obchodních značek METRO Cash & Carry, Real a dalších společností je METRO GROUP W&FS Co. zastoupena ve 35 zemích a zaměstnává celosvětově více než 150 000 lidí. V roce 2015/16 METRO GROUP W&FS Co. dosáhla obratu €37 miliard EUR. Zaměřuje se na poskytování služeb odpovídajících specifickým potřebám velkoobchodních i maloobchodních zákazníků, a to na regionální i mezinárodní úrovni.

METRO/MAKRO Cash & Carry je součástí skupiny METRO GROUP Wholesale & Food Specialist Company. METRO/MAKRO Cash & Carry je zastoupeno ve 25 zemích, kde provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů.

Pro více informací kontaktujte:

Tereza Knířová

Inspiro Solutions
tel.: +420 724 352 211
e-mail: tereza.knirova@inspiro-solutions.cz

Romana Nýdrle
Ředitelka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz


www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr
Tisková zpráva ke stažení