Finálového klání makro Horeca pětiboje se zúčastní studenti z Prahy

4. května 2017

Finálového klání makro Horeca pětiboje se zúčastní studenti z Prahy

Kuchařská soutěž makro Horeca pětiboj 2017 již zná své finalisty. Z regionálních kol 5. ročníku soutěže postoupilo pět nejlepších škol z celé České republiky, mezi nimi i Střední odborné učiliště gastronomie, U Krbu, Praha. Úspěšné týmy se utkají v celostátním finále, které proběhne letos na podzim v kulinářském centru makro Akademie. Soutěžit se i tentokrát bude nejen v kuchařských disciplínách, ale i v servírování pokrmů a přípravě nápojů a káv.

Regionálních kol soutěže se zúčastnily šestičlenné týmy ze středních škol a učilišť s oborem kuchař – číšník z celé České republiky. Do finálové pětice se probojovali studenti z Ostravy, Brna, Pardubic, Teplic a Prahy. Závěrečné kolo soutěže proběhne na podzim v Praze a vyjma soutěžních disciplín se studenti zapojí i do tematických workshopů s profesionály. Budou se učit připravovat kávové speciality, míchat nealkoholické nápoje či profesionálně degustovat víno. Pro vítězný tým je navíc připravena odměna ve výši 25 000 Kč a titul makro Top Gastro Tým.

„Nároky kladené na generaci budoucích gastronomických profesionálů se neustále zvyšují. Základ naší profese ale stále stojí především na píli a poctivosti, ať už mluvíme o surovinách nebo zpracování. Soutěž Horeca pětiboj se snaží reagovat na oba směry. Studenti soutěží v základních disciplínách a během workshopů mají šanci si vyzkoušet i novinky z oboru,“ říká Petr Stádník, šéfkuchař společnosti makro.

V regionálním kole soutěže mezi sebou studenti poměřili síly v krájení oloupané cibule, pórku a brambor. Dále ve vykosťování chlazeného kuřete a filetování celého pstruha.

Jejich schopnosti hodnotila odborná porota složená z šéfkuchařů společnosti makro: Petra Stádníka, Jitky Ulihrachové a Františka Lorence. Ti zohlednili jak finální výsledky snažení budoucích kuchařů, ale i pracovní postup žáků a přístup k zadaným úkolům.

Celostátní finále soutěže bude zahrnovat nejen zadání pro kuchaře, ale i pro baristy a číšníky. Soutěžní týmy připraví vždy 27 porcí menu, které se bude skládat ze dvou různých hlavních chodů a dezertu. Budoucí číšníci se pak zapojí při servírování pokrmů, přípravě welcome drinku a espressa či cappuccina.


METRO GROUP Wholesale & Food Specialist Company (W&FS Co.) patří mezi přední hráče v segmentu velkoobchodu a distribuce potravin. Prostřednictvím svých obchodních značek METRO Cash & Carry, Real a dalších společností je METRO GROUP W&FS Co. zastoupena ve 35 zemích a zaměstnává celosvětově více než 150 000 lidí. V roce 2015/16 METRO GROUP W&FS Co. dosáhla obratu €37 miliard EUR. Zaměřuje se na poskytování služeb odpovídajících specifickým potřebám velkoobchodních i maloobchodních zákazníků, a to na regionální i mezinárodní úrovni.

METRO/MAKRO Cash & Carry je součástí skupiny METRO GROUP Wholesale & Food Specialist Company. METRO/MAKRO Cash & Carry je zastoupeno ve 25 zemích, kde provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů.

Pro více informací kontaktujte:

Tereza Knířová

Inspiro Solutions
tel.: +420 724 352 211
e-mail: tereza.knirova@inspiro-solutions.cz

Romana Nýdrle
Ředitelka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz


www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr
Tisková zpráva ke stažení
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více