Staňte se naším zákazníkem. Je to snadné.

Získat MAKRO kartu

MAKRO ČR buduje nové distribuční centrum

Tisková zpráva, 30. října 2017

Velkoobchod MAKRO ČR buduje nové distribuční centrum pro přímé dodávky zákazníkům i optimalizované zásobování prodejen

MAKRO buduje zcela novou logistickou síť. Základním pilířem je polo-automatizovaný centrální sklad o ploše 50 000 m2 u Kozomína v severních Čechách, který MAKRO plánuje postupně otevírat v polovině roku 2018.

MAKRO se v rámci transformace od prodeje ke službám připravuje na budoucnost, kdy se přímá distribuce stane hlavním prodejním kanálem pro klíčové zákaznické skupiny v gastronomii a nezávislém maloobchodě.

Aktuálně tvoří přímá distribuce v MAKRO ČR 25 % v potravinách a předpokládá se, že i nadále poroste. „Přímá distribuce je jednoznačným trendem u našich zákazníků. Navíc dvě třetiny všech zákazníků ze segmentu gastronomie a nezávislého maloobchodu lze oslovit pouze prostřednictvím zavážky zboží,“ uvádí Guillaume Chêne, výkonný ředitel MAKRO ČR a dodává: „Transformace od prodeje ke službám je součástí obchodní strategie, kterou jsme přijali v loňském roce. Samostatné distribuční centrum a logistická síť nám dává možnost zásadně se na této cestě posunout, a být tak blíže našim zákazníkům.“

Stavba nového distribučního centra je velmi důležitým milníkem v rozvoji společnosti v České republice a ve střednědobém horizontu povede k vytvoření až 600 pracovních míst. Nábor nových zaměstnanců za konkurenceschopné mzdy již byl zahájen.

Nové distribuční centrum nabídne čtyři oddělené teplotní zóny pro centrální skladování zboží a 50 000 skladovacích pozic. Chladicí prostory budou pokrývat až 40 % plochy. Centrum bude fungovat nepřetržitě a obsluhováno bude manuálně i pomocí automatizovaných linek, přičemž velký důraz je kladen na ergonomii provozu.

Distribuční centrum bude expedovat zboží přímo zákazníkům v Praze a jejím okolí, kteří se rozhodnou využít distribuční služby, ale i velkoobchodním prodejnám MAKRO. Díky novým zařízením bude celý proces distribuční služby zahrnující vychystávání, konsolidaci a expedici objednávek mnohem efektivnější. Při optimálním řešení potrvá doručení objednaného zboží zákazníkovi v Praze do osmi hodin. Dále přinese optimalizace zásobování jednotlivých prodejen snížení požadavků na skladové zásoby a vyšší flexibilitu v objednávání. Zlepšené nastavení procesů omezí nadbytečnou manipulaci se zbožím a umožní zaměstnanců věnovat více času zákazníkům.

„Nové distribuční centrum pro nás znamená významnou diferenciaci na místním trhu přímé distribuce k zákazníkům. Tento krok zcela změní a zlepší naši dosavadní logistickou infrastrukturu,“ vysvětluje Guillaume Chêne a doplňuje: „Cílem je zajistit zákazníkům nejlepší distribuční služby na domácím trhu.“

Nový logistický objekt navíc optimalizuje tok zboží, zredukuje ekologickou zátěž a odlehčí dopravě. Podle odborníků na logistiku skupiny METRO by dopravní zatížení pojící se s dodávkami a zásobováním sítě MAKRO v České republice mělo klesnout o 67 %, což představuje 23,3 milionu kilometrů.

Nové distribuční centrum pro MAKRO ČR staví developerská společnost CTP v logistickém parku CTPark Prague North u dálnice D8. Vnitřní technologické řešení poloautomatických skladovacích a manipulačních linek zajišťuje německá společnost SSI SCHÄFER, která všechny komponenty vyrábí v Hranicích na Moravě.

***

METRO je mezinárodní lídr, který se specializuje na velkoobchodní a maloobchodní prodej potravin. Společnost je zastoupená v 35 zemích a celosvětově zaměstnává 150.000 lidí. Ve finanční roce 2015/16 METRO dosáhlo prodejů ve výši 37 mld. EUR.   Zaměřuje se na poskytování služeb odpovídajících specifickým potřebám velkoobchodních i maloobchodních zákazníků, a to na regionální i mezinárodní úrovni. Prostřednictvím svých obchodních značek METRO Cash & Carry, Real, služeb přímé distribuce a digitálních iniciativ METRO nastavuje standardy pro budoucnost: orientace na zákazníka, digitální řešení a udržitelné podnikání. Více informací naleznete na www.metroag.de.  

METRO/MAKRO Cash & Carry je zastoupeno ve 25 zemích, kde provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů a zaměstnává 100.000 lidí.

Pro více informací kontaktujte:

Tereza Knířová

Inspiro Solutions
tel.: +420 724 352 211

e-mail: tereza.knirova@inspiro-solutions.cz        

 

Romana Nýdrle

Manažerka komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112

e-mail: romana.nydrle@makro.cz

www.makro.cz; www.facebook.com/makro.cz; www.twitter.com/makrocr


Kontakt:


Romana Nýdrle
Head of Corporate Communications
MAKRO Cash & Carry CR s.r.o.
Tel.: +420 251 111 521
Fax: +420 251 111 150
romana.nydrle@makro.cz

Romana Nýdrle
Tisková zpráva ke stažení