MAKRO ČR a METRO SR oznamují změny ve struktuře vedení

6. února 2017

Velkoobchody MAKRO ČR a METRO SR, které fungují jako jedna obchodní jednotka, oznámily změny ve struktuře správní rady. Představenstvo se rozšířilo o jednoho člena (z pěti na šest). Nově byly zřízeny pozice: ředitel distribuce, ředitel Cash & Carry a generální ředitel METRO SR. Agenda pozic ředitele nákupu a operačního ředitele se přesunula na nově zavedené pozice ředitele distribuce a ředitele Cash & Carry. Složení představenstva nyní odpovídá potřebám, které vyplývají z nové firemní strategie.


V čele představenstva společnosti nadále stojí CEO Guillaume Chêne, finančním ředitelem zůstává Simon Zuckschwerdt. Na pozici personální ředitelky byla nově jmenována Markéta Pavelková, která přišla do MAKRO ČR / METRO SR před rokem. Jejím úkolem je přizpůsobit personální oddělení požadavkům vícekanálového prodeje. Markéta Pavelková pracovala posledních 6 let na vedoucích pozicích v retailovém sektoru, vždy v oblasti personalistiky.  

Nová struktura představenstva přirozeně reaguje na strategický vývoj společnosti. Prodejní kanál distribuce potravin (zahájen v roce 2009) dosáhl ve fiskálním roce 2015/2016 podílu na prodejích ve výši 25 % v České republice a 27 % na Slovensku.

Jiří Nehasil, dosud vedoucí týmu obchodních zástupců, se stal ředitelem distribuce. Nehasil přišel do MAKRO ČR / METRO SR před 6 lety, za tu dobu úspěšně vybudoval síť obchodních zástupců v České republice i na Slovensku. V současnosti patří prodejní týmy MAKRO ČR s 285 členy k největším na trhu. Na Slovensku mají 100 obchodních zástupců.

Na nově vzniklou pozici ředitele Cash & Carry nastoupil Martin Všetečka, který dosud zastával pozici ředitele pro strategický rozvoj (region ČR, SR a Rakousko). Všetečka má bohaté mezinárodní zkušenosti s prací pro Metro AG ve Francii, Španělsku, Rakousku, Číně a na Ukrajině, vždy v oblasti strategického vývoje a implementace. Na českém trhu pracoval jako ředitel prodejny a vedoucí nákupu spotřebního zboží. Nyní bude zodpovědný za řízení českých a slovenských prodejen.

Jan Žák, dosavadní ředitel nákupu, se stal historicky prvním generálním ředitelem METRO SR, kde využije bohaté domácí i zahraniční zkušenosti. Tento krok podtrhuje význam slovenského trhu a také vyjadřuje respekt k jeho specifikům. Společnost po jeho nástupu očekává urychlení rozvoje na Slovensku. 

„Jsem přesvědčen, že nově sestavené představenstvo má zkušenosti a talent na to, aby úspěšně dovedlo MAKRO ČR a METRO SR k transformaci od obchodu ke službám a k naplnění naší pozice partnera pro nezávislé podnikání. Velice oceňuji, že nové složení představenstva odráží potřebu být oběma trhům blízko a nabízí diverzitu,“ komentuje změny ve vedení společnosti Guillaume Chêne, výkonný ředitel MAKRO ČR a METRO SR.

S novou personální strategií velkoobchod MAKRO ČR oznámil zvýšení mezd na nemanažerských pozicích o 8 % pro fiskální rok 10/2015 – 09/2016. Na Slovensku zvýšení platů za stejné období dosáhlo 7 %.


METRO/MAKRO Cash & Carry provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů ve 25 zemích. Společnost celosvětově zaměstnává přibližně 110 000 lidí a za fiskální rok 2014/2015 dosáhla prodejů v celkové výši 30 miliard EUR. METRO Cash & Carry tvoří prodejní divizi skupiny METRO GROUP, která je jednou z největších mezinárodních retailových společností. Za fiskální rok 2014/2015 dosáhl její obrat 59 miliard EUR. Společnost působí ve 29 zemích, má 220 000 zaměstnanců a provozuje zhruba 2 000 obchodů. Výkon skupiny METRO GROUP je založen na síle obchodních značek, které působí nezávisle ve vlastních tržních segmentech: METRO/MAKRO Cash & Carry jako světový lídr v oblasti samoobslužných velkoobchodů, Media Markt a Saturn jako evropský lídr v oblasti prodeje spotřební elektroniky a Real hypermarkety.

Pro více informací kontaktujte:


Tereza Knířová
Inspiro Solutions
tel.: +420 724 352 211
e-mail: tereza.knirova@inspiro-solutions.cz

Romana Nýdrle
Manažerka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz

www.makro.cz
www.facebook.com/makro.cz
www.twitter.com/makrocr

Kontakt:


Romana Nýdrle
Head of Corporate Communications
MAKRO Cash & Carry CR s.r.o.
Tel.: +420 251 111 521
Fax: +420 251 111 150
romana.nydrle@makro.cz

Romana Nýdrle
Tisková zpráva ke stažení