makro ČR a METRO SR oznamují změny ve struktuře vedení

6. února 2017

Velkoobchody makro ČR a METRO SR, které fungují jako jedna obchodní jednotka, oznámily změny ve struktuře správní rady. Představenstvo se rozšířilo o jednoho člena (z pěti na šest). Nově byly zřízeny pozice: ředitel distribuce, ředitel Cash & Carry a generální ředitel METRO SR. Agenda pozic ředitele nákupu a operačního ředitele se přesunula na nově zavedené pozice ředitele distribuce a ředitele Cash & Carry. Složení představenstva nyní odpovídá potřebám, které vyplývají z nové firemní strategie.

V čele představenstva společnosti nadále stojí CEO Guillaume Chêne, finančním ředitelem zůstává Simon Zuckschwerdt. Na pozici personální ředitelky byla nově jmenována Markéta Pavelková, která přišla do makro ČR / METRO SR před rokem. Jejím úkolem je přizpůsobit personální oddělení požadavkům vícekanálového prodeje. Markéta Pavelková pracovala posledních 6 let na vedoucích pozicích v retailovém sektoru, vždy v oblasti personalistiky.

Nová struktura představenstva přirozeně reaguje na strategický vývoj společnosti. Prodejní kanál distribuce potravin (zahájen v roce 2009) dosáhl ve fiskálním roce 2015/2016 podílu na prodejích ve výši 25 % v České republice a 27 % na Slovensku.

Jiří Nehasil, dosud vedoucí týmu obchodních zástupců, se stal ředitelem distribuce. Nehasil přišel do makro ČR / METRO SR před 6 lety, za tu dobu úspěšně vybudoval síť obchodních zástupců v České republice i na Slovensku. V současnosti patří prodejní týmy makro ČR s 285 členy k největším na trhu. Na Slovensku mají 100 obchodních zástupců.

Na nově vzniklou pozici ředitele Cash & Carry nastoupil Martin Všetečka, který dosud zastával pozici ředitele pro strategický rozvoj (region ČR, SR a Rakousko). Všetečka má bohaté mezinárodní zkušenosti s prací pro Metro AG ve Francii, Španělsku, Rakousku, Číně a na Ukrajině, vždy v oblasti strategického vývoje a implementace. Na českém trhu pracoval jako ředitel prodejny a vedoucí nákupu spotřebního zboží. Nyní bude zodpovědný za řízení českých a slovenských prodejen.

Jan Žák, dosavadní ředitel nákupu, se stal historicky prvním generálním ředitelem METRO SR, kde využije bohaté domácí i zahraniční zkušenosti. Tento krok podtrhuje význam slovenského trhu a také vyjadřuje respekt k jeho specifikům. Společnost po jeho nástupu očekává urychlení rozvoje na Slovensku.

„Jsem přesvědčen, že nově sestavené představenstvo má zkušenosti a talent na to, aby úspěšně dovedlo makro ČR a METRO SR k transformaci od obchodu ke službám a k naplnění naší pozice partnera pro nezávislé podnikání. Velice oceňuji, že nové složení představenstva odráží potřebu být oběma trhům blízko a nabízí diverzitu,“ komentuje změny ve vedení společnosti Guillaume Chêne, výkonný ředitel makro ČR a METRO SR.

S novou personální strategií velkoobchod makro ČR oznámil zvýšení mezd na nemanažerských pozicích o 8 % pro fiskální rok 10/2015 – 09/2016. Na Slovensku zvýšení platů za stejné období dosáhlo 7 %.

MAKRO Cash & Carry provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů ve 25 zemích. Společnost celosvětově zaměstnává přibližně 110 000 lidí a za fiskální rok 2014/2015 dosáhla prodejů v celkové výši 30 miliard EUR. METRO Cash & Carry tvoří prodejní divizi skupiny METRO GROUP, která je jednou z největších mezinárodních retailových společností. Za fiskální rok 2014/2015 dosáhl její obrat 59 miliard EUR. Společnost působí ve 29 zemích, má 220 000 zaměstnanců a provozuje zhruba 2 000 obchodů. Výkon skupiny METRO GROUP je založen na síle obchodních značek, které působí nezávisle ve vlastních tržních segmentech: METRO/MAKRO Cash & Carry jako světový lídr v oblasti samoobslužných velkoobchodů, Media Markt a Saturn jako evropský lídr v oblasti prodeje spotřební elektroniky a Real hypermarkety.

Pro více informací kontaktujte:

Tereza Knířová

Inspiro Solutions
tel.: +420 724 352 211
e-mail: tereza.knirova@inspiro-solutions.cz

Romana Nýdrle
Ředitelka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz


www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr

Tisková zpráva ke stažení
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více