Den soukromého podnikání je tady

19. září. 2018

Den soukromého podnikání je tady. makro jím chce posílit sousedské nakupování.

Společnost makro Cash & Carry ČR zahájilo rozsáhlou kampaň na podporu již třetího ročníku Dne soukromého podnikání. Ten proběhne za podpory jedenácti ambasadorů z řad skutečných podnikatelů v úterý 9. října. Ti mají svým příběhem inspirovat a zároveň přiblížit svět podnikání spotřebitelům.

Kampaň k podpoře Dne soukromého podnikání cílí na B2B i B2C a využije kompletní komunikační mix. V průběhu července a srpna měli podnikatelé příležitost zapojit se do Dne soukromého podnikání a připravit pro své zákazníky speciální akční nabídku na platformě www.denpodnikani.cz. K větší účasti na akci byli podnikatelé motivování také nabídkou mediálního prostoru v regionálním tisku zdarma.

Hlavní vlna kampaně zacílí v září a říjnu na koncové zákazníky, kteří mohou 9. října navštívit místní podnikatele a využít akční nabídky, přehled všech nabídek je k dispozici na www.denpodnikani.cz.

Komunikační linka „Podpořte svého souseda“ s využitím ambasadorů proběhne v online a tištěných médiích a to v regionálním Deníku, Blesku a MF Dnes. Od 24. září startuje televizní reklama na kanálech Nova Group, skončí 8. října a používat se budou 30 a 15vteřinové spoty. Kampaň doplní rádio spot na Impulsu a v síti Radio Total. Na sociálních sítích bude probíhat podpora na Facebooku a YouTube. Chybět nebude ani PR komunikace, která se opírá o výsledky studie mapující sousedské nakupování u nás od agentury Ipsos a mezinárodní průzkum zaměřený na drobné podnikání.

Při komunikaci makro dále využívá i vlastní komunikační kanály, jako jsou letáky, e-mailing, webové stránky, včetně in-store komunikace. Cílit bude také prostřednictvím online a sociálních médií, kde aktivitu propojuje #LOVEOWNBUSINESS. Kampaň zajištuje interní tým ve spolupráci s agenturou DDB, PR komunikaci má na starosti agentura FleishmanHillard.

Letošní Den soukromého podnikání přináší ještě jednu novinku. Ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR, hlavním partnerem akce, naváže hned druhý den 10. října Den podnikatelů ČR. Vznikne tak největší celostátní iniciativa, která má podnikatele i jejich zákazníky spojit a podpořit sousedské nakupování a rozvoj místních komunit.

Velkoobchod MAKRO Cash & Carry ČR vstoupil na český trh v roce 1997. V současné době provozuje v tuzemsku 13 velkoobchodních prodejen, 12 čerpacích stanic a službu přímého zásobování provozoven makro Distribuce. Je strategickým partnerem nezávislých podnikatelů především z oblasti tradičního maloobchodu a gastronomie a spolupracuje s více než 200 regionálními dodavateli přímo na jednotlivých pobočkách. makro rozvíjí a podporuje partnerskou alianci nezávislých prodejen Můj obchod, která čítá přes 500 obchodů. V roce 2006 začalo makro spolupracovat s Federací potravinových bank, v současnosti daruje všech 13 projeden neprodané trvanlivé i čerstvé potraviny potřebným na denní bázi. V roce 2015 makro otevřelo největší školící centrum v ČR určené především pro odbornou veřejnost, zaměřuje se na vzdělávání profesionálů v gastronomii a hromadném stravování. Od roku 2016 pořádá vždy druhé úterý v říjnu Den soukromého podnikání, který upozorňuje na důležitost sektoru malého a středního podnikání v Čechách. V letošním roce získalo makro se svými 3500 zaměstnanci ocenění Zaměstnavatel roku v obchodě.

METRO/MAKRO Cash & Carry je zastoupeno ve 25 zemích, kde provozuje více než 750 velkoobchodů a zaměstnává 100.000 lidí.

 

Pro více informací kontaktujte:

Irena Mižďochová
FleishmanHillard
tel.: +420 774 107 979
e-mail: mizdochova@fleishman.com


Romana Nýdrle

Ředitelka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz

www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr

Tisková zpráva ke stažení