makro Akademie a Bešamel pořádají výjimečnou galavečeři Chefs Dinner s šesticí předních českých šéfkuchařů

11. ledna 2018

Rok 2018 zahájila makro Akademie 11. ledna 2018 ve spolupráci se společností Bešamel unikátní galavečeří Chefs Dinner, jejíž hvězdné menu připravila šestice špičkových šéfkuchařů české gastronomické scény. Nejmodernější kuchařské školicí centrum v České republice se v letošním roce plánuje i nadále věnovat kurzům a workshopům určeným pro odborníky i veřejnost a unikátním gastronomickým projektům. makro Akademie tak dlouhodobě poskytuje skvělé zázemí pro rozvoj české gastronomie.

Chefs Dinner
Šestichodové menu

1. chod (Radek David)

 • Krevety, mango, avokádo, jablko, celer
 • 1884 Estate Viognier

 

2. chod (Petr Stádník)

 • Sušená jelení svíčková, křenová pěna a chléb
 • Gritsch Riesling Smaragd

 

3. chod (Jan Kvasnička)

 • Konfitovaný černý kořen, velouté, strouhané lanýžové vejce
 • Henry de Verlaine Champagne Brut

 

4. chod (Marek Raditsch)

 • Kambala, zelí, beurre blanc skaviárem Löjrom
 • Sommelier Select Sylvánské zelené p.s.

 

5. chod (Marek Fichtner)

 • Daněk, čokoláda, řepa, topinambur
 • Chapoutier Châteauneuf-du-Pape

 

6. chod (Jan Horký)

 • Borůvky, karamel, lískový ořech
 • Porto Niepoort 10 Years Old White
 

První akcí letošního roku v makro Akademii byla Chefs Dinner, večeře, která se konala 11. ledna. Účastníci si vychutnali originální šestichodové menu připravené hvězdami české gastronomie. Nevšední kulinářský zážitek doplněný výběrovými víny pro účastníky připravili přední čeští šéfkuchaři Marek Raditsch z Kampa Parku a Hegertovy Cihelny, Jan Horký, Master Chef společnosti Compass Group, Jan Kvasnička z La Gare, Marek Fichtner z Augustine Restaurantu, Radek David z restaurací La Veranda a Babiččina zahrada a Petr Stádník, šéfkuchař makro Akademie. Překvapení večera pro hosty připravil cukrář Lukáš Skála se svými petit four.


„Jsem přesvědčen, že jsme hostům připravili nezapomenutelný zážitek. Inspirativní menu bylo ideálně vyvážené, víno jsme krásně snoubili a atmosféra byla příjemně uvolněná. Těším se na další podobné akce v makro Akademii," komentuje průběh večera Karel Šimůnek ze společnosti Bešamel.

Celé menu doplňovala výběrová vína, šampaňské a portské. Sommelierem večera byl čtyřnásobný nejlepší sommeliér České republiky Jakub Přibyl. Účastníci tak mohli degustovat vína jako Grid Riesling Smaragd, Chapoutier Châteauneuf-du-Pape, 1884 Estate Viognier či desetileté Porto Niepoort.

„Byl to jedinečný večer s těmi nejlepšími šéfkuchaři a skvělými delikatesami. Všichni hosté měli možnost se setkat s kuchařskou elitou České republiky, ochutnat skvělé menu i vína a sdílet své zážitky a inspiraci. Lepší a chutnější vstup do gastronomického roku 2018 jsme si ani nemohli přát,“ dodává k Chefs Dinner Romana Nýdrle, manažerka komunikace společnosti makro.

makro Akademie je partnerem Horeca profesionálů již od roku 2015 a vytváří skvělé zázemí pro komunitu kuchařů, kteří si zde předávají své zkušenosti, sdílí nápady a zážitky z praxe. Každým rokem tak dává prostor profesionálům a odborné veřejnosti zlepšovat své kulinářské dovednosti.

METRO je mezinárodní lídr, který se specializuje na velkoobchodní a maloobchodní prodej potravin. Společnost je zastoupená v 35 zemích a celosvětově zaměstnává 150 000 lidí. Ve finanční roce 2015/16 METRO dosáhlo prodejů ve výši 37 mld. EUR. Zaměřuje se na poskytování služeb odpovídajících specifickým potřebám velkoobchodních i maloobchodních zákazníků, a to na regionální i mezinárodní úrovni. Prostřednictvím svých obchodních značek METRO Cash & Carry, Real, služeb přímé distribuce a digitálních iniciativ METRO nastavuje standardy pro budoucnost: orientace na zákazníka, digitální řešení a udržitelné podnikání. Více informací naleznete na www.metroag.de.

METRO/MAKRO Cash & Carry je zastoupeno ve 25 zemích, kde provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů a zaměstnává 100.000 lidí.

 

Pro více informací kontaktujte:

Petra Holá
Inspiro Solutions
tel.: +420 736 219 535
e-mail: petra.hola@inspiro-solutions.cz

Romana Nýdrle

Ředitelka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.czwww.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr

Tisková zpráva ke stažení
Card
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
location
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více