Velkoobchod MAKRO ČR navýšil objem darovaných potravin o 400%

13. listopadu 2018

 Velkoobchod makro letos poskytl potravinovým bankám téměř 600 tun potravin v hodnotě necelých 32 milionu korun. Šestý rok se řetězec zapojuje také do Národní potravinové sbírky. O víkendu se svými zákazníky vybrali 12 tun potravin a drogerie.

Objem darovaných potravin a drogerie pro osoby v nouzi za celý fiskální rok činil 600 tun, což představuje meziroční nárůst o téměř 400 %. Nejštědřejším měsícem byl letošní srpen, kdy byly potravinovým bankám poskytnuty položky v hodnotě téměř 3,8 milionů korun.

Od letošního ledna platí novela zákona o potravinách, která reguluje darování neprodejných trvanlivých potravin. Velkoobchod makro drží vedoucí pozici v objemu darovaných čerstvých potravin, jejichž darování novela zákona nijak nereguluje. Čerstvé potraviny tvoří 60 % z celkového objemu.

„Se společností makro spolupracujeme již od roku 2009 a více než 600 tun potravin, které tento řetězec za poslední fiskální rok daroval, je skutečně úctyhodný výsledek. Nadpoloviční část všech darů tvoří čerstvé potraviny, toho si rozhodně ceníme. Kvalitní čerstvé potraviny na jídelníček lidí v nouzi patří,“ říká Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

makro se zapojilo již pošesté do Národní potravinové sbírky, kde se za přispění zákazníků a zaměstnanců, kteří dobrovolně pomáhali a MAKRO vlastní sbírky, vybralo 10,22 tun potravin a 1,14 tuny drogerie. „Zaznamenali jsme nárůst v objemu darované drogerie, máme z toho upřímnou radost, protože se jedná o žádanou kategorii mezi příjemci. Poděkování patří i našim zaměstnancům, kteří se letos zapojili jako dobrovolníci,“ komentuje Romana Nýdrle, manažerka komunikace makro.

Velkoobchod MAKRO Cash & Carry ČR vstoupil na český trh v roce 1997. V současné době provozuje v tuzemsku 13 velkoobchodních prodejen, 12 čerpacích stanic a službu přímého zásobování provozoven makro Distribuce. Je strategickým partnerem nezávislých podnikatelů především z oblasti tradičního maloobchodu a gastronomie a spolupracuje s více než 200 regionálními dodavateli přímo na jednotlivých pobočkách. makro rozvíjí a podporuje partnerskou alianci nezávislých prodejen Můj obchod, která čítá přes 500 obchodů. V roce 2006 začalo makro spolupracovat s Federací potravinových bank, v současnosti daruje všech 13 projeden neprodané trvanlivé i čerstvé potraviny potřebným na denní bázi. V roce 2015 makro otevřelo největší školící centrum v ČR určené především pro odbornou veřejnost, zaměřuje se na vzdělávání profesionálů v gastronomii a hromadném stravování. Od roku 2016 pořádá vždy druhé úterý v říjnu Den soukromého podnikání, který upozorňuje na důležitost sektoru malého a středního podnikání v Čechách. V letošním roce získalo makro se svými 3500 zaměstnanci ocenění Zaměstnavatel roku v obchodě.

METRO/MAKRO Cash & Carry je zastoupeno ve 25 zemích, kde provozuje více než 750 velkoobchodů a zaměstnává 100.000 lidí.

 

Pro více informací kontaktujte:

Irena Mižďochová
FleishmanHillard
tel.: +420 774 107 979
e-mail: mizdochova@fleishman.com

Romana Nýdrle

Ředitelka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz

www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr

Tisková zpráva ke stažení
Card
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
location
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více