Novým výkonným ředitelem makro ČR byl jmenován Atila Yenisen

13. dubna 2021

Výkonným ředitelem velkoobchodního řetězce MAKRO Cash & Carry ČR se stal k 1. dubnu 2021 Atila Yenisen, který dosud působil na stejné pozici v Bulharsku. Nahradil tak Oliviera Langleta, který tento post zastával v České republice od dubna 2019.

Atila Yenisen pochází z Turecka, kde také v září 2000 zahájil svou kariéru ve velkoobchodní společnosti METRO Cash & Carry Turecko jako juniorní nákupčí. Během šesti let působení v tureckém METRO pracoval rovněž na pozici manažera nákupu a manažera odpovědného za divizi čerstvých potravin. V březnu 2006 se přesunul do Pákistánu, kde působil nejprve jako ředitel nákupu a merchandisingu divize potravin, po dvou letech převzal pozici ředitele pro nákup. Stejný post vykonával následně ve Španělsku, kam se přesunul v roce 2010. V posledních pěti letech zastával pozici výkonného ředitele v MAKRO Cash & Carry Bulharsko a nyní bude plně odpovědný za působení společnosti v České republice. Atila Yenisen je zároveň členem Výkonného výboru pro udržitelnost METRO GROUP.

„Cením si toho, že mám možnost stát se součástí českého týmu, navázat na jeho dosavadní úspěchy a zúročit zde své dlouholeté zkušenosti s velkoobchodem. Mým cílem je pokračovat v rozvoji odpovědného podnikání makro a co nejvíce přispět k růstu společnosti v České republice,“ říká ke svému jmenování Atila Yenisen, nově jmenovaný CEO makro ČR.

Olivier Langlet
se roli CEO v makro ČR věnoval od září 2019. V této pozici oživil obchodní strategii společnosti, posílil logistiku a redefinoval přístup k zákaznické skupině nezávislého maloobchodu. Před nástupem koronavirové krize se pod jeho vedením podařilo celému českému týmu přivést makro v České republice k růstu a zlepšit hospodaření společnosti.

METRO, mezinárodní velkoobchodní lídr, se specializuje na prodej potravinářského
a nepotravinářského sortimentu. Zaměřuje se na potřeby hotelů, restaurací a stravovacích zařízení (HoReCa) i nezávislých obchodníků. METRO má po celém světě 16 milionů zákazníků, kteří si mohou vybrat, zda budou zboží nakupovat v jednom z velkoformátových obchodů nebo online. Při objednávce zboží online si mohou své nákupy vyzvednout v obchodě nebo nechat doručit. METRO využívá digitálních řešení, čímž podporuje konkurenceschopnost podnikatelů a přispívá tak ke kulturní rozmanitosti v oblasti pohostinství
a maloobchodu. Klíčovým pilířem podnikání společnosti METRO je udržitelnost, kde podle indexu Dow Jones zastupuje pozici evropského lídra.

METRO/MAKRO Cash & Carry je zastoupeno ve 34 zemích a zaměstnává více než 100 000 lidí. Ve finančním roce 2018/19 dosáhla společnost METRO obratu 27,1 miliardy EUR. V říjnu 2019 podepsala společnost METRO AG dohodu o prodeji většinového podílu v čínské společnosti METRO. V září 2018 zahájila společnost METRO proces odprodeje potravinového maloobchodního řetězce Real se svými 34 000 zaměstnanci. Více informací naleznete na www.metroag.de

Pro více informací kontaktujte:

Kateřina Čajanková
FleishmanHillard
tel.: +420 774 105 612
e-mail: cajankova@fleishman.com

Romana Nýdrle
Manažerka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz

www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr


Tisková zpráva ke stažení
Card
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
location
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více