MAKRO ČR obhájilo certifikaci bezpečnosti potravin dle norem IFS

15. března 2021

Společnost MAKRO Cash & Carry ČR i v letošním roce úspěšně prošla auditem dodržování kvality a bezpečnosti potravin na prodejnách i v rámci logistického a výrobního řetězce a opět tak získala certifikaci dle mezinárodní potravinářské normy IFS ve všech kontrolovaných oblastech.

Potravinářská norma IFS představuje mezinárodní standard pro kontrolu prodejců a velkoobchodníků a její součástí je prověření procesů bezpečnosti a kvality. Společnost makro ČR dlouhodobě dosahuje skvělých výsledků při certifikaci pro velkoobchody dle normy IFS Cash&Carry. Úspěšná je rovněž při recertifikačním auditu dle norem IFS Logistics, který se zaměřuje na distribuční centrum. V neposlední řadě se také podařilo obhájit certifikát IFS Food pro masný výrobní provoz v Kozomíně, který makro ČR poprvé získalo v loňském roce.

„Dlouhodobě se zaměřujeme na to, aby u nás naši zákazníci vždy nalezli kvalitní a nezávadné produkty, kterým mohou důvěřovat. Průběžně vyhodnocujeme procesy práce s potravinami a hygienické standardy a vylepšujeme postupy tak, abychom byli vždy o krok napřed. Těší nás, že se nám od roku 2010, kdy makro začalo provádět certifikační audity v oblasti Cash&Carry, daří certifikaci nejen obhajovat, ale také rozšiřovat na další oblasti, jako je distribuce a zpracování potravin,“ komentuje Romana Nýdrle, manažerka komunikace makro.

Certifikaci dle normy IFS Cash&Carry zatím obdržely prodejny v Praze-Stodůlkách, v Plzni a v Karlových Varech, které mají audit tímto úspěšně za sebou. Audity ostatní prodejen makro v České republice jsou naplánovány v průběhu celého letošního roku.

Společnost se bude v tomto roce připravovat na novou verzi normy IFS Food 7, která nahradí dosavadní standard IFS Food 6.1. Posouzení podle normy IFS Food verze 7 lze provádět od 1. března 2021, implementace bude pro všechny certifikované společnosti povinná od 1. července 2021. Aktualizovaná norma IFS Food zvýší nároky na kontroly přímo v místě výroby, každé třetí IFS certifikační posouzení bude neohlášené. Do požadavků byla dále začleněna Kultura bezpečnosti potravin nebo každé třetí IFS certifikační posouzení bude neohlášené.

O certifikaci IFS

makro ČR se s cílem zajistit maximální bezpečnost potravin každý rok podrobuje certifikačním auditům dle IFS norem, které představují mezinárodně uznávaný soubor jednotných standardů, které slouží jako univerzální nástroj k zajištění bezpečnosti potravin pro vlastní obchodní značky a sledování úrovně kvality výrobců potravinářských výrobků a ostatních potravinářských podniků.

Mezinárodní audity bezpečnosti potravin zahrnují široké spektrum kontrol. Mezi ně patří například dodržování zásad osobní a provozní hygieny, systému dohledatelnosti a kvality, pravidelné a pečlivé sledování cizích předmětů v souvislosti s nebalenými potravinami, školení zaměstnanců, kontrola účinnosti opatření proti škůdcům či postupů v případě stažení výrobků z trhu. Certifikace umožňuje společnosti makro získat povědomí o celém systému zajištění bezpečnosti potravin či potvrzení vhodnosti a účinnosti systému kvality třetí nezávislou stranou.

Norma IFS Cash & Carry se vztahuje na velkoobchody. Logistické činnosti a přeprava potravinářských i nepotravinářských výrobků spadá pod normu IFS Logistics. Norma IFS Food je standardem pro všechny společnosti, které zpracovávají či balí potraviny.

METRO, mezinárodní velkoobchodní lídr, se specializuje na prodej potravinářského
a nepotravinářského sortimentu. Zaměřuje se na potřeby hotelů, restaurací a stravovacích zařízení (HoReCa) i nezávislých obchodníků. METRO má po celém světě 16 milionů zákazníků, kteří si mohou vybrat, zda budou zboží nakupovat v jednom z velkoformátových obchodů nebo online. Při objednávce zboží online si mohou své nákupy vyzvednout v obchodě nebo nechat doručit. METRO využívá digitálních řešení, čímž podporuje konkurenceschopnost podnikatelů a přispívá tak ke kulturní rozmanitosti v oblasti pohostinství
a maloobchodu. Klíčovým pilířem podnikání společnosti METRO je udržitelnost, kde podle indexu Dow Jones zastupuje pozici evropského lídra.

METRO/MAKRO Cash & Carry je zastoupeno ve 34 zemích a zaměstnává více než 100 000 lidí. Ve finančním roce 2018/19 dosáhla společnost METRO obratu 27,1 miliardy EUR. V říjnu 2019 podepsala společnost METRO AG dohodu o prodeji většinového podílu v čínské společnosti METRO. V září 2018 zahájila společnost METRO proces odprodeje potravinového maloobchodního řetězce Real se svými 34 000 zaměstnanci. Více informací naleznete na www.metroag.de

Pro více informací kontaktujte:

Kateřina Čajanková
FleishmanHillard
tel.: +420 774 105 612
e-mail: cajankova@fleishman.com

Romana Nýdrle
Manažerka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz

www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr


Tisková zpráva ke stažení