MAKRO ČR obhájilo certifikaci bezpečnosti potravin dle norem IFS

15. března 2021

Společnost MAKRO Cash & Carry ČR i v letošním roce úspěšně prošla auditem dodržování kvality a bezpečnosti potravin na prodejnách i v rámci logistického a výrobního řetězce a opět tak získala certifikaci dle mezinárodní potravinářské normy IFS ve všech kontrolovaných oblastech.

Potravinářská norma IFS představuje mezinárodní standard pro kontrolu prodejců a velkoobchodníků a její součástí je prověření procesů bezpečnosti a kvality. Společnost makro ČR dlouhodobě dosahuje skvělých výsledků při certifikaci pro velkoobchody dle normy IFS Cash&Carry. Úspěšná je rovněž při recertifikačním auditu dle norem IFS Logistics, který se zaměřuje na distribuční centrum. V neposlední řadě se také podařilo obhájit certifikát IFS Food pro masný výrobní provoz v Kozomíně, který makro ČR poprvé získalo v loňském roce.

„Dlouhodobě se zaměřujeme na to, aby u nás naši zákazníci vždy nalezli kvalitní a nezávadné produkty, kterým mohou důvěřovat. Průběžně vyhodnocujeme procesy práce s potravinami a hygienické standardy a vylepšujeme postupy tak, abychom byli vždy o krok napřed. Těší nás, že se nám od roku 2010, kdy makro začalo provádět certifikační audity v oblasti Cash&Carry, daří certifikaci nejen obhajovat, ale také rozšiřovat na další oblasti, jako je distribuce a zpracování potravin,“ komentuje Romana Nýdrle, manažerka komunikace makro.

Certifikaci dle normy IFS Cash&Carry zatím obdržely prodejny v Praze-Stodůlkách, v Plzni a v Karlových Varech, které mají audit tímto úspěšně za sebou. Audity ostatní prodejen makro v České republice jsou naplánovány v průběhu celého letošního roku.

Společnost se bude v tomto roce připravovat na novou verzi normy IFS Food 7, která nahradí dosavadní standard IFS Food 6.1. Posouzení podle normy IFS Food verze 7 lze provádět od 1. března 2021, implementace bude pro všechny certifikované společnosti povinná od 1. července 2021. Aktualizovaná norma IFS Food zvýší nároky na kontroly přímo v místě výroby, každé třetí IFS certifikační posouzení bude neohlášené. Do požadavků byla dále začleněna Kultura bezpečnosti potravin nebo každé třetí IFS certifikační posouzení bude neohlášené.

O certifikaci IFS

makro ČR se s cílem zajistit maximální bezpečnost potravin každý rok podrobuje certifikačním auditům dle IFS norem, které představují mezinárodně uznávaný soubor jednotných standardů, které slouží jako univerzální nástroj k zajištění bezpečnosti potravin pro vlastní obchodní značky a sledování úrovně kvality výrobců potravinářských výrobků a ostatních potravinářských podniků.

Mezinárodní audity bezpečnosti potravin zahrnují široké spektrum kontrol. Mezi ně patří například dodržování zásad osobní a provozní hygieny, systému dohledatelnosti a kvality, pravidelné a pečlivé sledování cizích předmětů v souvislosti s nebalenými potravinami, školení zaměstnanců, kontrola účinnosti opatření proti škůdcům či postupů v případě stažení výrobků z trhu. Certifikace umožňuje společnosti makro získat povědomí o celém systému zajištění bezpečnosti potravin či potvrzení vhodnosti a účinnosti systému kvality třetí nezávislou stranou.

Norma IFS Cash & Carry se vztahuje na velkoobchody. Logistické činnosti a přeprava potravinářských i nepotravinářských výrobků spadá pod normu IFS Logistics. Norma IFS Food je standardem pro všechny společnosti, které zpracovávají či balí potraviny.

METRO, mezinárodní velkoobchodní lídr, se specializuje na prodej potravinářského
a nepotravinářského sortimentu. Zaměřuje se na potřeby hotelů, restaurací a stravovacích zařízení (HoReCa) i nezávislých obchodníků. METRO má po celém světě 16 milionů zákazníků, kteří si mohou vybrat, zda budou zboží nakupovat v jednom z velkoformátových obchodů nebo online. Při objednávce zboží online si mohou své nákupy vyzvednout v obchodě nebo nechat doručit. METRO využívá digitálních řešení, čímž podporuje konkurenceschopnost podnikatelů a přispívá tak ke kulturní rozmanitosti v oblasti pohostinství
a maloobchodu. Klíčovým pilířem podnikání společnosti METRO je udržitelnost, kde podle indexu Dow Jones zastupuje pozici evropského lídra.

METRO/MAKRO Cash & Carry je zastoupeno ve 34 zemích a zaměstnává více než 100 000 lidí. Ve finančním roce 2018/19 dosáhla společnost METRO obratu 27,1 miliardy EUR. V říjnu 2019 podepsala společnost METRO AG dohodu o prodeji většinového podílu v čínské společnosti METRO. V září 2018 zahájila společnost METRO proces odprodeje potravinového maloobchodního řetězce Real se svými 34 000 zaměstnanci. Více informací naleznete na www.metroag.de

Pro více informací kontaktujte:

Kateřina Čajanková
FleishmanHillard
tel.: +420 774 105 612
e-mail: cajankova@fleishman.com

Romana Nýdrle
Manažerka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz

www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr


Tisková zpráva ke stažení
Card
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
location
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více