makro zákazníkům zpříjemní předvánoční nákupy. Kromě prodloužené otevírací doby znovu nabídne i oblíbenou akci kapr a sekt k nákupu za symbolickou pětikorunu.

16. prosince 2021

Vyrazit za velkým předvánočním nákupem do některé z prodejen makro se zákazníkům letos vyplatí hned třikrát. Prodloužená otevírací doba až do 22 hodin umožní ve shonu před svátky lépe využít čas a od 19. do 22. prosince se zastavit pro bonus v podobě sektu a kapra za 5 Kč ke každému nákupu nad 3 333 Kč s DPH. Samozřejmostí je také nabídka živých kaprů k prodeji. Kromě tradičního kapra budou zákazníci letos ve vybraných prodejnách moci vyzkoušet také zdravější Omega3 variantu nebo speciálního aquaponického kapra z udržitelné lokální produkce.

Síť velkoobchodů makro letos v období předvánočního shonu znovu vychází zákazníkům maximálně vstříc. S cílem ulevit jim od stresu a usnadnit zásobování na svátky, prodlužuje ve všech svých prodejnách otevírací dobu. V období mezi 17. a 23. prosincem tak budou zákazníci moci namísto obvyklého úseku 8:00-21:00 nakupovat až do desáté večerní. Od 8:00 do 11:30 pak budou všechny prodejny makro otevřené také přímo na Štědrý den.

Každý, kdo v prodejnách makro nakoupí mezi 19. a 22. prosincem za alespoň 3 333 korun s DPH navíc získá bonus v podobě kapra a sektu, každý za symbolickou pětikorunu. „Tato tradiční akce, kterou vnímáme mimo jiné i jako poděkování zákazníkům za jejich celoroční věrnost, se pro naše zákazníky stala předvánočním rituálem. Kapří maso a přípitek šumivým vínem patří ve většině domácností mezi základní součásti tradiční české štědrovečerní večeře, a tak jsme se rozhodli jimi zákazníky potěšit i letos,“ říká Romana Nýdrle, manažerka komunikace makro ČR.

Tradiční čeští kapři budou v síti velkoobchodů makro samozřejmě také na prodej. Živé ryby k okamžitému odběru najdou zákazníci od poloviny prosince v kádích umístěných na parkovišti před každou prodejnou za cenu s DPH od 89 Kč/kg za 1. třídu (od 1,9 kg do 2,5 kg) a 99Kč/Kg za Výběr (od 2,6 kg). U vybraných provozoven budou mít lidé navíc na výběr také ze specialit v podobě zdravějšího Omega 3 kapra či aquaponického kapra z udržitelných lokálních chovů.

Omega3 kapr z produkce farmy Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity se vyznačuje vyšším podílem omega3 mastných kyselin, jež mají na lidský organismus blahodárný vliv – snižují riziko infarktu a zlepšují paměť i imunitu. „Zvýšeného podílu omega3 mastných kyselin je u tohoto speciálního kapra dosaženo díky unikátnímu krmivu na bázi rostlinných olejů vyvinutému českými vědci,“ popisuje Bernard Schaut, vedoucí nákupčí ryb makro. Zákazníci mohou Omega3 kapra zakoupit za cenu od 119 kč/kg ve všech pražských prodejnách makro, a také u provozovny v Českých Budějovicích.

Další novinkou na trhu je aquaponický kapr. „Aquaponické pěstování je systém, který funguje na základě přirozených biologických procesů a spojuje dynamiku rostlin, ryb a živin do jednoho přirozeného ekosystému. Kombinace chovu ryb ve vodních kádích s pěstováním rostlin bez půdy je udržitelným příkladem celoročního zemědělství, které nezatěžuje okolní prostředí,“ vysvětluje Martin Čivrný, manažer udržitelnosti makro. Zároveň dodává, že se rybí maso pocházející z aquaponického systému vyznačuje mimořádně vysokou kvalitou.

Aquaponické kapry pocházející od dodavatele ze Středočeského kraje mohou zákazníci zakoupit ve všech pražských prodejnách makro a v Plzni za cenu od 119 Kč/kg. Kromě kaprů budou v nabídce makro také další druhy ryb z aquaponických chovů, například sumeček africký nebo jeseter sibiřský.

Přehled otevírací doby velkoobchodu makro v období od 24.12.2021 do 1.1.2022

24.12. – 8:00-11:30
25.12. – Zavřeno
26.12. – 8:00-18:00
31.12. – 8:00-18:00
1.1. – Zavřeno

METRO, mezinárodní velkoobchodní lídr, se specializuje na prodej potravinářského
a nepotravinářského sortimentu. Zaměřuje se na potřeby hotelů, restaurací a stravovacích zařízení (HoReCa) i nezávislých obchodníků. METRO má po celém světě 16 milionů zákazníků, kteří si mohou vybrat, zda budou zboží nakupovat v jednom z velkoformátových obchodů nebo online. Při objednávce zboží online si mohou své nákupy vyzvednout v obchodě nebo nechat doručit. METRO využívá digitálních řešení, čímž podporuje konkurenceschopnost podnikatelů a přispívá tak ke kulturní rozmanitosti v oblasti pohostinství
a maloobchodu. Klíčovým pilířem podnikání společnosti METRO je udržitelnost, kde podle indexu Dow Jones zastupuje pozici evropského lídra.

METRO/MAKRO Cash & Carry je zastoupeno ve 34 zemích a zaměstnává více než 100 000 lidí. Ve finančním roce 2018/19 dosáhla společnost METRO obratu 27,1 miliardy EUR. V říjnu 2019 podepsala společnost METRO AG dohodu o prodeji většinového podílu v čínské společnosti METRO. V září 2018 zahájila společnost METRO proces odprodeje potravinového maloobchodního řetězce Real se svými 34 000 zaměstnanci. Více informací naleznete na www.metroag.de

Pro více informací kontaktujte:

Kateřina Dědková
FleishmanHillard
tel.: +420 724 444 539
e-mail: dedkova@fleishman.com

Romana Nýdrle
Manažerka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz

www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr


Tisková zpráva ke stažení