MAKRO ČR zařazuje do prodeje antigenní samotestovací sady

Tisková zpráva, 10. 3. 2021

MAKRO ČR zařazuje do prodeje antigenní samotestovací sady

Velkoobchod MAKRO Cash & Carry ČR od tohoto týdne zahajuje prodej antigenních samotestovacích sad, pomocí kterých lze zjistit přítomnost koronaviru covid-19. Společnost tak reaguje na aktuální situaci související s povinným testováním zaměstnancům. V nabídce zůstávají také respirátory s třídou ochrany FFP2 k dostání za jednotnou cenu 9,- Kč za kus.

„Povinné testování zaměstnanců může být pro menší firmy a podniky problematické, a to zejména z hlediska přístupu k samotným testům. Rozhodli jsme se proto na tuto situaci reagovat a zajistit pro tyto případy pohodlný přístup k testům, aby i například malý podnikatel mohl bez problémů otestovat své zaměstnance. Do prodeje tak zařazujeme schválené antigenní samotesty, které jsou vhodné pro domácí testování a není nutná přítomnost zdravotníka,“ komentuje zahájení prodeje Romana Nýdrle, manažerka komunikace MAKRO ČR.

Ve všech třinácti prodejnách velkoobchodu MAKRO ČR budou k dispozici certifikované samotestovací sady. Nabízeným produktem je Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test, u kterého se vzorek získává výtěrem z přední části nosu a výsledek je k dispozici do 15 až 30 minut. Tento typ testu je povolen Ministerstvem zdravotnictví k prodeji pro samotestování. Testy jsou v prodeji v balení po 25 kusech za cenu 2 899,- Kč a výrobek je osvobozený od DPH. Jeden test tak vyjde na cca 116,- Kč.

Od února jsou také ve všech prodejnách MAKRO v České republice v prodeji respirátory s ochranou třídou FFP2 za jednotnou, sníženou cenu 9,- Kč za kus včetně DPH. Cena se vztahuje na všechny typy bez ohledu na velikost balení. Respirátory zákazníci naleznou v oblasti před pokladnami.

Vedle prodeje antigenních testů MAKRO ČR zahájilo také plošné testování svých zaměstnanců v souladu s vládním nařízením. Jde o kombinaci testování zaměstnanců přímo na prodejnách a distribučním centru za podpory poskytovatele zdravotních služeb a domácí samotestování u zaměstnanců centrály společnosti, u kterých není možné, aby práci vykonávali z domova.

***

METRO je mezinárodní lídr, který se specializuje na velkoobchodní a maloobchodní prodej potravin. Společnost je zastoupená v 35 zemích a celosvětově zaměstnává 150 000 lidí. Ve finanční roce 2015/16 METRO dosáhlo prodejů ve výši 37 mld. EUR. Zaměřuje se na poskytování služeb odpovídajících specifickým potřebám velkoobchodních i maloobchodních zákazníků, a to na regionální i mezinárodní úrovni. Prostřednictvím svých obchodních značek METRO Cash & Carry, Real, služeb přímé distribuce a digitálních iniciativ METRO nastavuje standardy pro budoucnost: orientace na zákazníka, digitální řešení a udržitelné podnikání. Více informací naleznete na www.metroag.de

METRO/MAKRO Cash & Carry je zastoupeno ve 25 zemích, kde provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů a zaměstnává 100.000 lidí.

 

 

Pro více informací kontaktujte:

 

Kateřina Čajanková

FleishmanHillard
tel.:      +420 774 105 612

e-mail: cajankova@fleishman.com

 

Romana Nýdrle

Manažerka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.:      +420 251 111 112

e-mail: romana.nydrle@makro.cz

 

www.makro.cz

www.facebook.com/makro.cz

www.twitter.com/makrocr

 

 

 


Kontakt:


Romana Nýdrle
Head of Corporate Communications
MAKRO Cash & Carry CR s.r.o.
Tel.: +420 251 111 521
Fax: +420 251 111 150
romana.nydrle@makro.cz

 Romana Nýdrle

> Tisková zpráva ke stažení