makro zvedá mzdy a zavádí práci z domova

27. července 2021

Společnost MAKRO Cash & Carry Česká republika zvyšuje u provozních zaměstnanců mzdy vprůměru o 3,2 %. Přilepší si zaměstnanci vochodech i vdistribuci. Pracovníci centrály mají nově možnost pracovat zdomova.

Síť velkoobchodů MAKRO Cash & Carry ČR zvyšuje mzdy zaměstnancům vprovozu na prodejnách a v distribučním centru. Od 1. července 2021 si tak mzdově přilepšili vprůměru o 3,2 %. Knavýšení mezd společnost přistoupila navzdory nepříznivým dopadům pandemie, kdy se musela vyrovnat spoklesem prodejů a profitu.

„Jsme nesmírně rádi, že navzdory složitým podmínkám, které nejen vnašem sektoru letos panovaly, můžeme ocenit kvality našich zaměstnanců, a dát najevo, že si vážíme jejich práce,“ řekl Radek Šrom, personální ředitel makro, které zaměstnává v provozu téměř 2000 zaměstnanců.

Významné změny se dočkali také pracovníci centrály. Ti mohou nově využít možnosti pracovat zdomova. Síť MAKRO Cash & Carry ČR tímto krokem následuje aktuální trend vzrůstající obliby práce z domova, jenž původně odstartovala pandemie covidu. „Práce z domova byla pro řadu zaměstnavatelů jediná možnost, jak fungovat vkrizové době. Ukázalo se ale, že tento nástroj má mnoho výhod a zaměstnanci jej vítají i když se situace kolem covidu zklidnila. A tak jsme se rozhodli pro ně tuto možnost ponechat,“ doplňuje Radek Šrom.
METRO, mezinárodní velkoobchodní lídr, se specializuje na prodej potravinářského a nepotravinářského sortimentu. Zaměřuje se na potřeby hotelů, restaurací a stravovacích zařízení (HoReCa) i nezávislých obchodníků. METRO má po celém světě 16 milionů zákazníků, kteří si mohou vybrat, zda budou zboží nakupovat v jednom z velkoformátových obchodů nebo online. Při objednávce zboží online si mohou své nákupy vyzvednout v obchodě nebo nechat doručit. METRO využívá digitálních řešení, čímž podporuje konkurenceschopnost podnikatelů a přispívá tak ke kulturní rozmanitosti v oblasti pohostinství a maloobchodu. Klíčovým pilířem podnikání společnosti METRO je udržitelnost, kde podle indexu Dow Jones zastupuje pozici evropského lídra.

METRO/makro je zastoupeno ve 34 zemích a celosvětově zaměstnává více než 97 000 lidí. Ve finančním roce 2019/20 dosáhla společnost Metro obratu 25,6 miliardy EUR. Více informací naleznete na www.metroag.de


Pro více informací kontaktujte:

Kateřina Dědková
FleishmanHillard
tel.: +420 724 444 539
e-mail: dedkova@fleishman.com

Romana Nýdrle
Manažerka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz

www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr

Tisková zpráva ke stažení
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více