makro zvedá mzdy a zavádí práci z domova

27. července 2021

Společnost MAKRO Cash & Carry Česká republika zvyšuje u provozních zaměstnanců mzdy vprůměru o 3,2 %. Přilepší si zaměstnanci vochodech i vdistribuci. Pracovníci centrály mají nově možnost pracovat zdomova.

Síť velkoobchodů MAKRO Cash & Carry ČR zvyšuje mzdy zaměstnancům vprovozu na prodejnách a v distribučním centru. Od 1. července 2021 si tak mzdově přilepšili vprůměru o 3,2 %. Knavýšení mezd společnost přistoupila navzdory nepříznivým dopadům pandemie, kdy se musela vyrovnat spoklesem prodejů a profitu.

„Jsme nesmírně rádi, že navzdory složitým podmínkám, které nejen vnašem sektoru letos panovaly, můžeme ocenit kvality našich zaměstnanců, a dát najevo, že si vážíme jejich práce,“ řekl Radek Šrom, personální ředitel makro, které zaměstnává v provozu téměř 2000 zaměstnanců.

Významné změny se dočkali také pracovníci centrály. Ti mohou nově využít možnosti pracovat zdomova. Síť MAKRO Cash & Carry ČR tímto krokem následuje aktuální trend vzrůstající obliby práce z domova, jenž původně odstartovala pandemie covidu. „Práce z domova byla pro řadu zaměstnavatelů jediná možnost, jak fungovat vkrizové době. Ukázalo se ale, že tento nástroj má mnoho výhod a zaměstnanci jej vítají i když se situace kolem covidu zklidnila. A tak jsme se rozhodli pro ně tuto možnost ponechat,“ doplňuje Radek Šrom.
METRO, mezinárodní velkoobchodní lídr, se specializuje na prodej potravinářského a nepotravinářského sortimentu. Zaměřuje se na potřeby hotelů, restaurací a stravovacích zařízení (HoReCa) i nezávislých obchodníků. METRO má po celém světě 16 milionů zákazníků, kteří si mohou vybrat, zda budou zboží nakupovat v jednom z velkoformátových obchodů nebo online. Při objednávce zboží online si mohou své nákupy vyzvednout v obchodě nebo nechat doručit. METRO využívá digitálních řešení, čímž podporuje konkurenceschopnost podnikatelů a přispívá tak ke kulturní rozmanitosti v oblasti pohostinství a maloobchodu. Klíčovým pilířem podnikání společnosti METRO je udržitelnost, kde podle indexu Dow Jones zastupuje pozici evropského lídra.

METRO/makro je zastoupeno ve 34 zemích a celosvětově zaměstnává více než 97 000 lidí. Ve finančním roce 2019/20 dosáhla společnost Metro obratu 25,6 miliardy EUR. Více informací naleznete na www.metroag.de


Pro více informací kontaktujte:

Kateřina Dědková
FleishmanHillard
tel.: +420 724 444 539
e-mail: dedkova@fleishman.com

Romana Nýdrle
Manažerka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz

www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr

Tisková zpráva ke stažení