Velkoobchod makro zvedá letos už podruhé mzdy svým zaměstnancům a zároveň se stará o jejich zdraví


Tisková zpráva, 1. 11. 2021

Společnost makro v České republicezvýšila od října u všech provozních zaměstnanců mzdy vprůměru o 7 %. Všichni zaměstnanci navíc nově mohou čerpat nadstandardní lékařskou péči, která je pro ně dostupná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

 

Síť velkoobchodů makro zvýšilo mzdy zaměstnancům vprovozu na prodejnách a distribuci. Od 1. října 2021 si tak mzdově přilepšili vprůměru o 7 %. makro přidalo provozním zaměstnancům letos již podruhé, první zvýšení ve výši 3 % proběhlo v červenci, celkem se tedy zaměstnancům vprovozu letos zvýšila výplata o 10 %. Knavýšení mezd společnost přistoupila navzdory nepříznivým dopadům pandemie, kdy se musela vyrovnat spoklesem prodejů a profitu.

Jsme nesmírně rádi, že navzdory složitým podmínkám, které nejen vnašem sektoru letos panovaly, můžeme ocenit kvality našich zaměstnanců, a dát najevo, že si vážíme jejich práce, říká Radek Šrom, personální ředitel makro, které zaměstnává v provozu téměř 2000 zaměstnanců.

Kromě navýšení mezd se velkoobchod makro stará také o zdraví svých zaměstnanců. Uvědomili jsme si, a to nejen díky pandemii, že zdraví nás všech je to nejdůležitější, co máme. Proto jsme se rozhodli zajistit pro všechny naše zaměstnance nadstandardní zdravotní péči vpodobě online lékařského poradenství, vysvětluje Radek Šrom.

Princip takové péče je velmi jednoduchý – pro zaměstnance je 24 hodin denně, 7 dní vtýdnu kdispozici na internetu lékař, který reaguje do 30 minut a dokáže, i na dálku, spoustu problémů vyřešit. Navíc služba nenabízí jen online poradenství, ale také objednání ke specialistovi, ambulantní péči nebo objednání léků online. Zaměstnanci tento benefit velmi vítají a oceňují. I když bychom byli rádi, aby nikdo znich podobnou péči nemusel využívat, je skvělé mít tuto možnost a vpřípadě potřeby ji využít, dodává Šrom.

***

METRO, mezinárodní velkoobchodní lídr, se specializuje na prodej potravinářského a nepotravinářského sortimentu. Zaměřuje se na potřeby hotelů, restaurací a stravovacích zařízení (HoReCa) i nezávislých obchodníků. METRO má po celém světě 16 milionů zákazníků, kteří si mohou vybrat, zda budou zboží nakupovat v jednom z velkoformátových obchodů nebo online. Při objednávce zboží online si mohou své nákupy vyzvednout v obchodě nebo nechat doručit. METRO využívá digitálních řešení, čímž podporuje konkurenceschopnost podnikatelů a přispívá tak ke kulturní rozmanitosti v oblasti pohostinství a maloobchodu. Klíčovým pilířem podnikání společnosti METRO je udržitelnost, kde podle indexu Dow Jones zastupuje pozici evropského lídra. 
METRO/makro je zastoupeno ve 34 zemích a celosvětově zaměstnává více než 97 000 lidí. Ve finančním roce 2019/20 dosáhla společnost Metro obratu 25,6 miliardy EUR. Více informací naleznete na www.metroag.de.

METRO/makro Cash & Carry je zastoupeno ve 25 zemích, kde provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů a zaměstnává 100.000 lidí.

Pro více informací kontaktujte:

Kateřina Dědková

FleishmanHillard
tel.:      +420 724 444 539

e-mail: dedkova@fleishman.com

Romana Nýdrle

Manažerka korporátní komunikace makro Cash & Carry
tel.:      +420 251 111 112

e-mail: romana.nydrle@makro.cz

www.makro.cz

www.facebook.com/makro.cz

www.twitter.com/makrocr

 

 

 


Kontakt:


Romana Nýdrle
Head of Corporate Communications
MAKRO Cash & Carry CR s.r.o.
Tel.: +420 251 111 521
Fax: +420 251 111 150
romana.nydrle@makro.cz

 Romana Nýdrle

Tisková zpráva ke stažení

Tisková zpráva ke stažení