Staňte se naším zákazníkem. Je to snadné.

Získat MAKRO kartu

Péče o zaměstnance makro

ODPOVĚDNÝ PŘÍSTUP A AKTIVITY VE SPOLEČNOSTI makro

Fér zaměstnavatel, fér práce
Fér zaměstnavatel, fér práce

Jsme součástí iniciativy BSCI, která sdružuje vedoucí firmy v oboru a jejímž cílem je zlepšit pracovní podmínky v celosvětovém globálním řetězci.

► VÍCE O FÉR PRÁCI

Všichni dodavatelé a výrobci nepotravinářského zboží nesoucí naši vlastní značku musí splňovat podmínky pro sociální standardy zaměstnanců:

- dodržování zákonů
- prevence nucené a dětské práce
- spravedlivé odškodnění
- prevence diskriminace
- pravidelná kontrola a audity továren, kde se vyrábí produkty našich vlastních značek

 


METRO Sustainability Leadership Program
METRO Sustainability Leadership Program

METRO Sustainability Leadership Program je unikátní mezinárodní rozvojový program zaměřený na téma udržitelnosti a ochrany životního prostředí.

► VÍCE O PROGRAMU

MSLP nabízí možnost osobního rozvoje pro talentované manažery ze všech zemí skupiny se zájmem o udržitelnost. Zájemci na různých pozicích napříč organizací se mohou přihlásit do tohoto programu, podmínkou je návrh vlastního firemního projektu zaměřeného na udržitelnost. Z každé země bude vybrán jeden uchazeč na základě vyhodnocení relevantnosti projektu odbornou komisí složenou z firemních odborníků na společenskou odpovědnost. V případě úspěchu a vybrání do programu má účastník možnost řídit vlastní projekt s podporou firmy a spolu s ostatními zažít neopakovatelnou týdenní cestu do přírody.

 


Seznamte se s Parťáky udržitelnosti
Seznamte se s Parťáky udržitelnosti

Napříč firmou neustále hledáme nadšence do udržitelnosti, kteří mezi kolegy propagují udržitelný přístup a zodpovědné chování. Říkáme jim Parťáci udržitelnosti.

► VÍCE O PARŤÁCÍCH UDRŽITELNOSTI

Parťák udržitelnosti je kolega, který zajistí komunikaci o aktivitách v oblasti udržitelnosti v obchodě nebo distribučním centru a zároveň bude předávat podněty zpět směrem ke kampusu. Témat k řešení je spousta – kampaň se zlepšováky, organizace dne udržitelnosti, pomoc s organizací národní sbírky potravin či zodpovědnost za dary, iniciativa pro správné třídění odpadu, sběr baterií, zajištění prázdných krabic za pokladnami, ověřování správného vystavení in-store kampaní pro udržitelnost a další.

 


makro jako nejlepší zaměstnavatel
makro jako nejlepší zaměstnavatel

Od roku 2017 se pravidelně velmi dobře umisťujeme v soutěži Mastercard Obchodník roku, kterou každoročně vyhlašuje Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR).

► VÍCE O NEJLEPŠÍM ZAMĚSTNAVATELI

Do soutěže se může přihlásit kterýkoli zaměstnavatel z oblasti obchodu v potravinářském i nepotravinářském sektoru. Již v roce 2017 jsme vyhráli první místo v kategorii nejlepší zaměstnavatel v obchodě a v následujících letech se nám jej vždy podařilo obhájit.

Poprvé jsme se také umístili mezi finalisty Mastercard Obchodník roku 2019 v kategorii udržitelný obchodník. Mezi třemi finalisty na prestižní ocenění je makro jedinou společností z oblasti velkoobchodu. Odborná porota hodnotila zodpovědný přístup k přírodním zdrojům a programy na podporu a rozvoj malého a středního podnikání. Ocenila především náš Den soukromého podnikání.

 


makro FIT program
makro FIT program

Na zdraví našich zaměstnanců nám záleží, proto pravidelně organizujeme různé workshopy a programy pro jejich lepší kondici v rámci projektu makro FIT.

► VÍCE O ZDRAVÍ ZAMĚSTNANCŮ

Dvakrát do roka pořádáme Den zdraví. Ten se skládá z různých workshopů a aktivit zaměřených nejen na fyzické a duševní zdraví, ale také na prevenci onemocnění. Během roku probíhá rovněž „Jóga na židli“, při které si zaměstnanci vyčistí hlavu a protáhnou tělo. Při přechodu do režimu home office jsme svým zaměstnancům tyto lekce zorganizovali online, aby se mohli uvolnit z pohodlí domova. Pro nadšené běžce zase máme společný běžecký trénink se zkušeným trenérem. Velmi oblíbenou aktivitou je také pravidelné měření BMI pod vedením expertů.

 


Kampus žije!
Kampus žije

Během roku pro své zaměstnance a jejich blízké pořádáme tematické aktivity, které utuží kolektiv a dají jim najevo, že nám na nich skutečně záleží.

► VÍCE O AKTIVITÁCH KAMPUSU

Léto v Kampusu a udržitelné odpoledne
V letních měsících pořádáme pravidelné prezentace výrobků našich vlastních značek, a to přímo na terase naší centrály. Zaměstnanci se mohou zapojit do přípravy pokrmů a následné ochutnávky. Obvykle se griluje a konají se ochutnávky zmrzliny a letních drinků s občerstvením od lokálních dodavatelů. Probíhá i edukativní udržitelné odpoledne, kde se zaměstnanci dozvídají více informací o recyklaci, odpadech nebo jak funguje potravinová banka.

Velikonoční odpoledne a mikulášská
Pro zaměstnance a jejich děti pořádáme tematická odpoledne. Součástí jsou tvořivé dílny, hry, soutěže, malování na obličej a ochutnávky delikates. Na velikonočním odpoledni si mohou zkusit uplést pomlázku nebo obarvit vajíčko, v prosinci u nás potkají Mikuláše a jeho doprovod.

 


Rozvoj talentu u nás má zelenou
Rozvoj talentu u nás má zelenou

Podporujeme potenciál budoucích lídrů od nejútlejšího věku. Studentům středních škol nabízíme možnost praxe v našich prodejnách či v makro akademii. Pro studenty vysokých škol máme připravený zajímavý trainee program.

► VÍCE O ROZVOJI TALENTŮ

Trainee hledáme do širokého spektra týmů od nákupu, operativy, komunikace přes IT po supply chain. Program trvá 6 nebo 12 měsíců, případně může pokračovat do ukončení studia. Pro stávající perspektivní mladé kolegy máme připravený každoroční program Future Leaders. Vybraní zaměstnanci v týmech připravují vlastní řešení pro důležité projekty, které pak prezentují přímo vedení společnosti. Vždy mají k dispozici odborného garanta z řad seniorního managementu, který jejich projekt zastřešuje.

Pro absolventy vysokých škol pravidelně otevíráme pozici do mezinárodního programu METRO Potentials. Je určen pro mladé do 28 let s pracovními zkušenostmi max. do 3 let od ukončení studia. Program zahrnuje praxi v jednom z obchodů, v centrále (Kampusu), půlroční stáž v jedné ze zemí skupiny METRO a 3 měsíce v centrále v Německu. Cílem je najít a rozvinout talent a rozšířit řady manažerů o mladé schopné lídry. Zaujalo vás to? Podívejte se na bližší informace o programu.

 


ZPĚT NA UDRŽITELNOST