Nejštědřejším dárcem čerstvých potravin je velkoobchod makro

23. května 2019

Velkoobchod makro ČR se zapojil do jarního kola Sbírky potravin

makro se tento víkend zapojilo do premiérového jarního kola Sbírky potravin. Spolu se svými zákazníky vybralo 8 769 kg trvanlivých potravin a drogerie.

Potravinová sbírka proběhla ve všech třinácti českých prodejnách makro v sobotu
18. května. Zapojilo se do ní i 103 zaměstnanců v rolích dobrovolníků. Letos se i díky jejich pomoci vybralo celkem 7 892 kg potravin, což je ekvivalentem k 15 783 porcím, a 877 kg drogerie.

„Dlouhodobě spolupracujeme s regionálními potravinovými bankami, kterým na denní bázi darujeme vedle trvanlivých především čerstvé potraviny. S výsledkem první Sbírky potravin v jarním termínu jsme spokojeni. Ve velké míře se u nás zapojili i zaměstnanci na všech třinácti prodejnách a centrále, kteří fungovali jako dobrovolníci a zároveň sami darovali kolem jedné tuny pomoci. Určitě se zapojíme i do podzimního termínu, máme společně se zákazníky možnost pomoci lidem v nouzi dvakrát do roka a přispět tak k plynulému zásobování potravinových bank,“ komentuje nový koncept sbírky Romana Nýdrle, manažerka komunikace makro.

Velkoobchody makro se pravidelně zapojují do sbírek potravin, nově bude Sbírka potravin probíhat dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim. Změna reaguje na potřeby Potravinových bank, které potřebují po zimním období doplnit sklady. Více informací o Sbírce potravin naleznete na www.sbirkapotravin.cz.


METRO je mezinárodní lídr, který se specializuje na velkoobchodní a maloobchodní prodej potravin. Společnost je zastoupená v 35 zemích a celosvětově zaměstnává 150 000 lidí. Ve finanční roce 2015/16 METRO dosáhlo prodejů ve výši 37 mld. EUR. Zaměřuje se na poskytování služeb odpovídajících specifickým potřebám velkoobchodních i maloobchodních zákazníků, a to na regionální i mezinárodní úrovni. Prostřednictvím svých obchodních značek METRO Cash & Carry, Real, služeb přímé distribuce a digitálních iniciativ METRO nastavuje standardy pro budoucnost: orientace na zákazníka, digitální řešení a udržitelné podnikání. Více informací naleznete na www.metroag.de.


METRO/MAKRO Cash & Carry je zastoupeno ve 25 zemích, kde provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů a zaměstnává 100.000 lidí.

 

Pro více informací kontaktujte:

Martina Suková

FleishmanHillard
tel.: +420 606 185 593
e-mail: sukova@fleishman.com

Romana Nýdrle

Ředitelka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz


www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr


Tisková zpráva ke stažení
Card
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
location
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více