makro pořádá čtvrtý Den soukromého podnikání

15. července 2019

makro startuje čtvrtý ročník Dne soukromého podnikání. Zákazníkům vzkazuje „Bez vás to prostě nejde"

MAKRO Cash & Carry ČR zahájilo kampaň na podporu 4. ročníku Dne soukromého podnikání. Ten se uskuteční v úterý 8. října 2019. Letošní ročník se ponese v duchu oslavy všech podnikatelů, kteří se zapojí, se vzkazem „Bez vás to prostě nejde“. Kampaň posiluje přítomnost akce v digitálním prostředí.

Na Den soukromého podnikání se na webu www.denpodnikani.cz mohou do konce září zaregistrovat všichni podnikatelé bez ohledu na lokalitu nebo obor podnikání. Svým nepostradatelným zákazníkům zaregistrovaní živnostníci nabídnou 8. října nejrůznější speciální akce, například slevu, speciální menu nebo produkt zdarma.

Letošní ročník se více než ten předchozí bude soustředit především na online prostředí, všechny nabídky a informace budou dostupné na webových stánkách akce. makro tím chce podpořit digitalizaci v podnikání, což je dlouhodobým cílem sítě velkoobchodů. Těm živnostníkům, kteří zatím webové stránky nemají, nabízí makro prostřednictvím své nové platformy DISH možnost si webové stránky vytvořit zdarma.

„Den soukromého podnikání pomůže podnikatelům získat nové zákazníky a udělat radost těm stávajícím. makro zapojené živnostníky podpoří propagací akce, díky které se koncoví zákazníci dozví o speciálních nabídkách podniků v jejich okolí. Letos se navíc zaměřujeme na posílení přítomnosti akce v online prostředí. Drobní podnikatelé mají o digitalizaci zájem a my jim s tím chceme pomoci,“ přibližuje benefity akce manažerka komunikace makro Romana Nýdrle.

Akci stejně jako v minulém roce podpoří Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR). „Letos se věnujeme menším firmám a živnostníkům z různých oborů ve srozumitelné a jednoduché podpoře digitalizace prostřednictvím vlastního projektu Rok digitálního podnikání 2019. Na praktických ukázkách mohou vidět či si přímo vyzkoušet, jak mohou digitalizaci využít přímo ve svém typu podnikání, kde mohou uspořit čas, náklady či personál. Zkušenější podnikatelé tak mohou být vzorem pro ostatní i díky této akci makro,“ říká členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR Eva Svobodová.

Komunikační kampaň k projektu se zaměří jak na samotné provozovatele podniků, tak i na koncové zákazníky. Bude probíhat ve vlastních komunikačních kanálech velkoobchodu včetně sítě obchodních zástupců, externí komunikace se zaměří na online prostředí, velkou osvětovou podporu přidá i AMSP ČR.

Kampaň cílená na podnikatele poběží od 2. července do 31. srpna. Podnikatelům představí Den soukromého podnikání a inspiruje je ukázkami speciálních nabídek. makro v komunikaci využije newslettery zasílané na zákaznickou databázi, in-store komunikaci, obchodní zástupce a online reklamu.

Kampaň zacílená na spotřebitele odstartuje 1. září a skončí den před konáním akce a zaměří se především na digitál. Spotřebitele vyzve k vyhledání nabídek v jejich okolí vedle samotného webu denpodnikani.cz, prostřednictvím online reklamy a na sociálních sítích.

Řetězec do propagace akce zapojí také 11 ambasadorů z oblasti profesionální gastronomie a maloobchodu působících v 11 regionech. Ti pomohou s kampaní cílenou na podnikatele v jejich regionech, objeví se i v lokální adaptaci globální kampaně, která se použije v celorepublikové komunikaci. Kampaň tak bude mít výhradně lokální tvář.

V loňském ročníku, který se nesl v duchu sousedského nakupování, zveřejnili čeští obchodníci 3 213 speciálních nabídek. Den soukromého podnikání makro slavilo ve všech 25 zemích, kde působí. Zveřejněno bylo celkově přes 300 tisíc nabídek.

AMSP ČR sdružuje od roku 2001 na otevřené, nepolitické platformě malé a střední podniky, živnostníky i spolky. Je hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování MSP se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele, lokální producenty a pěstitele, malé obchodní a gastro provozovny, podnikatele 55+, ženy v podnikání a podnikatele na venkově. Více informací naleznete na www.amsp.cz.

 

METRO je mezinárodní lídr, který se specializuje na velkoobchodní a maloobchodní prodej potravin. Společnost je zastoupená v 35 zemích a celosvětově zaměstnává 150 000 lidí. Ve finanční roce 2015/16 METRO dosáhlo prodejů ve výši 37 mld. EUR. Zaměřuje se na poskytování služeb odpovídajících specifickým potřebám velkoobchodních i maloobchodních zákazníků, a to na regionální i mezinárodní úrovni. Prostřednictvím svých obchodních značek METRO Cash & Carry, Real, služeb přímé distribuce a digitálních iniciativ METRO nastavuje standardy pro budoucnost: orientace na zákazníka, digitální řešení a udržitelné podnikání. Více informací naleznete na www.metroag.de.

METRO/MAKRO Cash & Carry je zastoupeno ve 25 zemích, kde provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů a zaměstnává 100.000 lidí.

 

Pro více informací kontaktujte:

Martina Suková

FleishmanHillard
tel.: +420 606 185 593
e-mail: sukova@fleishman.com

Romana Nýdrle

Ředitelka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz


www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr


Tisková zpráva ke stažení
Card
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
location
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více