makro představuje novou platformu digitálních nástrojů DISH

1. srpna 2019

Rychlá doba vyžaduje pohotové vyhledávání informací. Rychlost načítání webových stránek tak získává na významu i v hotelnictví a gastronomii. MAKRO Cash & Carry ČR představilo novou digitální platformu DISH určenou pro gastronomické provozy, nabízí nástroje pro komunikaci se zákazníky, zaměstnanci nebo tvorbu webových stránek.

Podle společnosti Google uživatelé internetu obecně preferují nebo dokonce vyžadují, aby se webová stránka otevřela do tří vteřin. Čím je prodleva v načítání stránky delší, tím větší je šance, že uživatel stránku ani neotevře a raději zaměří svou pozornost jinam. Pro pohodlné prohlížení webu je také podstatná optimalizace pro mobilní zařízení, protože lidé stále více používají pro aktivity na internetu mobilní telefony.

Tyto požadavky uživatelů na webové stránky se nevyhýbají ani segmentu hotelnictví a gastronomie. Společnost makro, která se dlouhodobě zaměřuje na podporu podnikání svých zákazníků, proto představila novou platformu digitálních nástrojů DISH. Ta poskytne podnikatelům na jednom místě balíček služeb zaměřených na propagaci podniku, služby hostům a automatizaci provozu. Tyto nástroje jsou plně integrované, přístupné z jednoho místa a pomáhají svým uživatelům zvyšovat tržby, šetřit náklady a čas.

„Při tvorbě globální platformy DISH jsme na úrovni centrály společnosti spolupracovali s řadou expertů na gastronomii, kteří nám pomohli vytvořit první tři nástroje, usnadňující podnikatelům každodenní práci i komunikaci se zákazníky či zaměstnanci,“ komentuje Romana Nýdrle, manažerka komunikace makro.

V současnosti najdou podnikatelé na platformě DISH plánovač směn, rezervační systém pro zákazníky a nástroj pro tvorbu gastronomického webu. „Do budoucna pak hodláme tuto platformu rozšířit o další nástroje, jako je pokladní systém, nástroj pro skladové hospodářství nebo finanční analytiku,“ dodává Romana Nýdrle. Všechny nástroje jsou plně integrované a je možné je přehledně spravovat z jednoho zařízení.

České gastronomické podniky válčí s provozem webových stránek

Společnost makro v letošním roce realizovala průzkum mezi 10 000 zákazníky z oblasti hotelnictví a gastronomických provozů (tzv. HoReCa segment) ve kterém se mimo jiné zaměřila i na rychlost jejich webových stránek a další funkcionality. Průzkum ukázal, že více než čtvrtina (27 %) současných HoReCa webů není optimalizovaná pro mobilní telefony. Pouhých 17 % webů mělo přehledný obsah a nepříliš optimisticky vyznívá i rychlost odezvy webových stránek, ať už je uživatel prohlíží na počítači nebo na mobilu. Při prohlížení obsahu na mobilním telefonu mělo téměř 40 % webů problémy s rychlou odezvou, v případě internetového prohlížeče na počítači to bylo necelých 30 %.

„Průzkum s takto velkým počtem zákazníků ze segmentu HoReCa nám zajistil relevanci získaných dat pro český gastronomický průmysl a zároveň nám ukázal, na které body bychom se měli zaměřit, pokud jde o tvorbu webů. V rámci platformy DISH si tak mohou naši zákazníci mimo jiné snadno vytvořit nový web, který bude optimalizovaný pro mobilní telefony, bude mít rychlejší odezvu a bude lépe Strukturovaný,“ říká Pavel Suchánek, manažer Hospitality Digital makro.

Digitální platformu DISH najdete zde: www.makro.cz/sluzby/dish.

METRO je mezinárodní lídr, který se specializuje na velkoobchodní a maloobchodní prodej potravin. Společnost je zastoupená v 35 zemích a celosvětově zaměstnává 150 000 lidí. Ve finanční roce 2015/16 METRO dosáhlo prodejů ve výši 37 mld. EUR. Zaměřuje se na poskytování služeb odpovídajících specifickým potřebám velkoobchodních i maloobchodních zákazníků, a to na regionální i mezinárodní úrovni. Prostřednictvím svých obchodních značek METRO Cash & Carry, Real, služeb přímé distribuce a digitálních iniciativ METRO nastavuje standardy pro budoucnost: orientace na zákazníka, digitální řešení a udržitelné podnikání. Více informací naleznete na www.metroag.de.

METRO/MAKRO Cash & Carry je zastoupeno ve 25 zemích, kde provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů a zaměstnává 100.000 lidí.

 

Pro více informací kontaktujte:

Martina Suková

FleishmanHillard
tel.: +420 606 185 593
e-mail: sukova@fleishman.com

Romana Nýdrle

Ředitelka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz


www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr


Tisková zpráva ke stažení