Nejštědřejším dárcem čerstvých potravin je velkoobchod MAKRO

Nejštědřejším dárcem čerstvých potravin je velkoobchod MAKRO

Jen v loňském roce přispělo MAKRO prostřednictvím svých 13 prodejen potravinovým bankám 617 tun potravin. Nejvíce zastoupené, až 60 %, byly čerstvé potraviny jako sýry, jogurty, maso, uzeniny či pečivo, ale třeba i ryby. Tím se MAKRO stalo druhým největším dárcem celkově a číslem jedna v segmentu čerstvých potravin. 

Problematika plýtvání potravinami a s tím i spojený potravinový odpad a ekologická zátěž se dostává stále více do popředí veřejného zájmu, především v posledních letech. „Uvědomili jsme si potřebu řešit tuto problematiku již v minulé dekádě, a proto spolupracujeme s potravinovými bankami již přes deset let,“ říká Romana Nýdrle, manažerka komunikace MAKRO. 

Hodnota darovaných potravin a drogerie lidem v nouzi přesáhla v loňském roce ke 34 mil Kč. „Těší nás, že můžeme díky spolupráci s Českou federací potravinových bank pomáhat lidem, kteří se dostali do těžké životní situace a nemohli si dopřát tak důležitou věc jakou je kvalitní jídlo,“ dodává Romana Nýdrle, manažerka komunikace MAKRO.

O velkoobchodu MAKRO Cash & Carry ČR

  • Velkoobchod MAKRO provozuje v tuzemsku 13 velkoobchodních prodejen, 12 čerpacích stanic a službu přímého zásobování podnikatelů MAKRO Distribuce.
  • Je strategickým partnerem nezávislých podnikatelů především z oblasti tradičního maloobchodu a gastronomie.
  • Rozvíjí a podporuje partnerskou alianci nezávislých prodejen Můj obchod, která čítá přes 500 obchodů.
  • V roce 2015 otevřelo MAKRO Akademii největší školící centrum v ČR určené především pro odbornou veřejnost, zaměřuje se na vzdělávání profesionálů v gastronomii a hromadném stravování.
  • Od roku 2016 pořádá vždy druhé úterý v říjnu Den soukromého podnikání, který upozorňuje na důležitost sektoru malého a středního podnikání v Čechách.
  • V rámci projektu Lokální dodavatel spolupracuje s více než 200 regionálními dodavateli přímo na jednotlivých pobočkách.
  • Spolupracuje od roku 2006 s Federací potravinových bank, v současnosti daruje všech 13 projeden neprodané trvanlivé i čerstvé potraviny potřebným na denní bázi.  Ve finančním roce 2017/1 darovalo MAKRO 600 tun potravin v hodnotě 32 mio. Kč.

 

METRO/MAKRO Cash & METRO/MAKRO Cash & Carry je zastoupeno ve 25 zemích, kde provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů a zaměstnává 100.000 lidí.

 

Pro více informací kontaktujte:

Martina Suková

FleishmanHillard
tel.:      +420 606 185 593

e-mail: sukova@fleishman.com

Romana Nýdrle

Ředitelka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.:      +420 251 111 112

e-mail: romana.nydrle@makro.cz

www.makro.cz

www.facebook.com/makro.cz

www.twitter.com/makrocr

 


Kontakt:


Romana Nýdrle
Head of Corporate Communications
MAKRO Cash & Carry CR s.r.o.
Tel.: +420 251 111 521
Fax: +420 251 111 150
romana.nydrle@makro.cz

Romana Nýdrle
Tisková zpráva ke stažení