makro oznamuje změny ve svém představenstvu

3. dubna 2019

Novým CEO bude jmenován Belgičan Olivier Langlet

Olivier Langlet převezme pozici generálního ředitele MAKRO Cash & Carry ČR po Guillaume Chêne, který ze své funkce odstoupil ke konci března ze zdravotních důvodů. Olivier Langlet přichází do českého makro z pozice výkonného ředitele METRO Cash & Carry Ukrajina.

Představenstvo MAKRO Cash & Carry ČR v brzké době doplní na pozici finanční ředitelky Amal Kaanane, která dříve působila v METRO Cash & Carry v Maroku, Maďarsku a Německu. Ředitelem nákupu se stal Martin Všetečka (dříve ředitel pro kanál cash&carry), komerčním ředitelem Jiří Nehasil (dříve ředitel pro přímou distribuci). Pětičlenné představenstvo doplňuje personální ředitelka Markéta Pavelková.

Společnost MAKRO Cash & Carry ČR prošla za posledních pět let úspěšnou změnou formátu na vícekanálovou distribuci, se kterou souvisí i stávající změny ve složení představenstva. Přerozdělení kompetencí souvisí s dovršením transformace.

METRO je mezinárodní lídr, který se specializuje na velkoobchodní a maloobchodní prodej potravin. Společnost je zastoupená v 35 zemích a celosvětově zaměstnává 150 000 lidí. Ve finanční roce 2015/16 METRO dosáhlo prodejů ve výši 37 mld. EUR. Zaměřuje se na poskytování služeb odpovídajících specifickým potřebám velkoobchodních i maloobchodních zákazníků, a to na regionální i mezinárodní úrovni. Prostřednictvím svých obchodních značek METRO Cash & Carry, Real, služeb přímé distribuce a digitálních iniciativ METRO nastavuje standardy pro budoucnost: orientace na zákazníka, digitální řešení a udržitelné podnikání. Více informací naleznete na www.metroag.de.


METRO/MAKRO Cash & Carry je zastoupeno ve 25 zemích, kde provozuje více než 750 samoobslužných velkoobchodů a zaměstnává 100.000 lidí.

 

Pro více informací kontaktujte:

Martina Suková

FleishmanHillard
tel.: +420 606 185 593
e-mail: sukova@fleishman.com

Romana Nýdrle

Ředitelka korporátní komunikace MAKRO Cash & Carry
tel.: +420 251 111 112
e-mail: romana.nydrle@makro.cz


www.makro.cz, www.facebook.com/makro.cz, www.twitter.com/makrocr


Tisková zpráva ke stažení
Card
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
location
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více