Velkoobchod makro ČR znovu podpoří celonárodní Sbírku potravin, opět v průběhu celého víkendu

Velkoobchod makro ČR se i letos zapojí do jarního kola Sbírky potravin, které proběhne už v sobotu 22. dubna 2023. Jak je již zvykem, v prodejnách makro ČR bude možné darovat zboží také v neděli 23. dubna. Zapojit se do Sbírky potravin je tak možné po oba víkendové dny.

Tisková zpráva, 11. 4. 2023
Jarní Sbírka potravin proběhne ve všech třinácti prodejnách makro po celé České republice. „Počet lidí, kteří potřebují potravinovou pomoc, každoročně roste a aktuální nepříznivá situace nárůst poptávky potravin ještě umocnila. I proto je naše pravidelná pomoc potravinovým bankám v makro ČR vnímána jako jedna ze stěžejních aktivit,“ uvádí Martin Čivrný, vedoucí komunikace makro ČR.

Potravinové banky zprostředkovávají potravinovou pomoc pro všechny typy organizací, které pomáhají lidem v nouzi. Od dětských domovů a stacionářů až po domovy pro seniory nebo pečovatelské služby. V Česku momentálně zásobují přes 1 000 charitativních a neziskových organizací, které pomáhají všude tam, kde je potřeba. „Velkoobchod makro ČR je hrdým partnerem České federace potravinových bank už více než deset let. Každý rok se účastníme podzimní i jarní celonárodní Sbírky potravin a jsme rádi, že můžeme přiložit ruku k dílu,“ říká Martin Čivrný.

Potravinovou sbírkou to ale v makro ČR zdaleka nekončí. Zásadní aktivitou v rámci dlouhodobé spolupráce s Českou federací potravinových bank je především darování nezávadného neprodaného zboží v průběhu celého roku. Celonárodní kola Sbírky potravin jsou však pro fungování potravin stěžejní, a to zejména proto, že se díky ní do skladů doplní trvanlivé zboží. Do celonárodního kola se standardně vedle dobrovolníků zapojí navíc i zaměstnanci ve všech 13 prodejnách makro ČR. „Našim zákazníkům chceme výběr a nákup produktů pro potřebné ulehčit. Proto nejžádanější zboží vystavujeme v pokladních zónách, aby ho mohli přidat ke svému nákupu až na konci. Jedná se především o trvanlivé potraviny, jako jsou těstoviny, mléko, konzervy či drogerie,“ vysvětluje Martin Čivrný.

Celonárodní Sbírku potravin organizuje Česká federace potravinových bank tradičně dvakrát v roce – na jaře a na podzim. Nejžádanějším zbožím jsou základní trvanlivé potraviny a drogerie. Darovat tak lze například konzervy, dětskou výživu, polévky, těstoviny, luštěniny, rýži, hygienické potřeby, oleje a další. Shromážděné potraviny pak putují přes potravinové banky přímo do odběratelských neziskových organizací, které pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či osobám s psychickým nebo tělesným postižením.

***

Velkoobchod makro ČR dlouhodobě poskytuje své služby v prodeji potravinářského i nepotravinářského sortimentu. Za 25 let existence na českém trhu se makro ČR stalo silným a důležitým partnerem restaurací, hotelů a stravovacích zařízení (HoReCa) i nezávislých obchodníků (Traders). Makro ČR má po celé České republice přes 650 000 zákazníků, kteří těží z unikátního multikanálového mixu velkoobchodu. Zákazníci si mohou vybrat, zda budou zboží nakupovat v jednom z velkoformátových obchodů nebo si je nechají doručit – vše za pomoci digitálních řešení. Mimo to je makro ČR důležitým hráčem na poli udržitelnosti. Díky Iniciativě ČESKÉ POLE se makro ČR snaží do české gastronomie vrátit a rozvíjet tradiční produkty českého zemědělství a společně usilovat o jejich místo v české kultuře i gastronomii.

Makro ČR je součástí globální sítě METRO AG se zastoupením ve více než 30 zemích. Společnost METRO má po celém světě přes 17 milionů zákazníků, kteří mohou využít velkoformátových obchodů. Více informací naleznete na: https://www.makro.cz/

Pro více informací kontaktujte:

Pavla Pokorná
FleishmanHillard
tel.: +420 777 228 276
e-mail: pokorna@fleishman.com

Martin Čivrný
Vedoucí komunikace makro ČR
tel.: +420 603 850 523
e-mail: martin.civrny@makro.cz

www.makro.cz
www.facebook.com/makro.cz
www.twitter.com/makrocr


Tisková zpráva ke stažení