Velkoobchod Makro ČR se i letos na podzim připojí k celonárodní sbírce potravin, zákazníci budou moci darovat i v neděli

Letošní podzimní kolo Sbírky potravin se uskuteční už druhý listopadový víkend. V celé síti velkoobchodů makro ČR budou moci zákazníci darovat potřebným potraviny či drogistické zboží nejen v sobotu 11., ale i v neděli 12. listopadu.

Organizaci, jež pod sebou sdružuje potravinové banky v celé České republice, vyhledává stále více lidí. I přes loňský silný ročník Sbírky potravin se zásoby ve skladech pomalu tenčí. Potravinové banky proto vkládají naději do letošního podzimního kola a věří, že se díky ní ve skladech znovu doplní zásoby trvanlivého zboží. Do sbírky se každoročně zapojí stovky prodejen obchodních řetězců po celé České republice.

 

Sbírka potravin proběhne ve všech 13 prodejnách makro ČR po celé České republice. „Nárůst poptávky po potravinách jde ruku v ruce s rostoucím počtem lidí, kteří potřebují potravinovou pomoc. Tato situace ještě více zdůrazňuje, jak je důležité potravinové banky pravidelně podporovat,“ uvádí vedoucí komunikace makro ČR Martin Čivrný s tím, že ty nejdůležitější položky najdou zákazníci přehledně na jednom označeném místě, přímo v pokladních zónách. Bude je tak možné do nákupního košíku jednoduše přidat až na konci nákupu. Půjde hlavně o trvanlivé potraviny jako mléko, konzervy, těstoviny či drogistické zboží.

Makro ČR se angažuje nejen v aktivitách v rámci Potravinové sbírky – s Českou federací potravinových bank spolupracuje velkoobchod dlouhodobě. Jen za fiskální rok 2023 darovalo makro ČR 790 tun potravin, což je oproti minulému roku o 185 tun potravin více. Velké procento z celkového objemu darovaných potravin tvoří potraviny čerstvé jako ovoce, zelenina a mléčné výrobky. „Jsme rádi, že můžeme být hrdým partnerem České federace potravinových bank. Každý rok se celonárodní sbírky účastníme v jarním i podzimním kole a ani letos tomu není jinak. Dělá mi velkou radost, že můžeme touto cestou pomoci potřebným,“ doplňuje Martin Čivrný.  

Většinu sortimentu darovaného do potravinových bank tvoří nezávadné neprodané zboží jako ovoce, zelenina či pečivo, nebo také neprodejné sladkosti a nápoje. Potravinové banky díky tomu mohou snáze zprostředkovat pomoc pro všechny typy organizací, od dětských domovů a stacionářů až po domovy pro seniory nebo pečovatelské služby. Dlouhodobá spolupráce s potravinovými bankami tak mimo jiné pomáhá omezovat plýtvání jídlem. 

***

Velkoobchod makro ČR dlouhodobě poskytuje své služby v prodeji potravinářského i nepotravinářského sortimentu. Za 25 let existence na českém trhu se makro ČR stalo silným a důležitým partnerem restaurací, hotelů a stravovacích zařízení (HoReCa) i nezávislých obchodníků (Traders). Makro ČR má po celé České republice přes 650 000 zákazníků, kteří těží z unikátního multikanálového mixu velkoobchodu. Zákazníci si mohou vybrat, zda budou zboží nakupovat v jednom z velkoformátových obchodů nebo si je nechají doručit – vše za pomoci digitálních řešení. Mimo to je makro ČR důležitým hráčem na poli udržitelnosti. Díky Iniciativě ČESKÉ POLE se makro ČR snaží do české gastronomie vrátit a rozvíjet tradiční produkty českého zemědělství a společně usilovat o jejich místo v české kultuře i gastronomii.

 

Makro ČR je součástí globální sítě METRO AG se zastoupením ve více než 30 zemích. Společnost METRO má po celém světě přes 17 milionů zákazníků, kteří mohou využít velkoformátových obchodů. Více informací naleznete na: https://www.makro.cz/

 

Pro více informací kontaktujte:

Pavla Pokorná
FleishmanHillard
tel.: +420 777 228 276
e-mail: pokorna@fleishman.com

Martin Čivrný
Vedoucí komunikace makro ČR
tel.: +420 603 850 523
e-mail: martin.civrny@makro.cz

www.makro.cz
www.facebook.com/makro.cz
www.twitter.com/makrocr

Tisková zpráva ke stažení