Staňte se naším zákazníkem. Je to snadné.

Získat MAKRO kartu

Zodpovědný nákup v makro

KVALITNĚJŠÍ SORTIMENT Z UDRŽITELNĚJŠÍCH ZDROJŮ
Aquaponická zelenina a ryby
aquaponia

V makro spolupracujeme s lokální aquaponickou farmou Rybí zahrada, od které odebíráme ryby, bylinky a zeleninu. V pražských prodejnách najdete speciální odrůdu Pražské pažitky, listy chutného salátu Mangold a salát trhaný. Ze sortimentu ryb nabízíme filety bez kostí Sumečka afrického a Jesetera sibiřského, ty jsou pro vás dostupné ve všech prodejnách makro.

VÍCE O AQUAPONII


Ryby jen z ověřených zdrojů

Ryby jen z ověřených zdrojů

Volně lovené mořské ryby kupujeme přímo na aukcích od rybářů z malých rybářských člunů Petit Bateau, které jsou na moři maximálně 12 hodin. Informace o způsobu lovu najdete vždy přímo na etiketě a faktuře.

► VÍCE O CERTIFIKÁTECH

Identifikovali jsme pro vás 12 základních a nejprodávanějších druhů ryb a plodů moře. Do roku 2025 budeme mít 90 % z nich pouze z udržitelného rybolovu. Spolupracujeme přímo s organizacemi zabývajícími se certifikací udržitelného rybolovu. Taková certifikace musí být uznána GSSI (Global Seafood Sustainable Initiative). Původ u volně lovených divokých ryb, které jsou zpracovány a baleny na francouzském pobřeží, je 100% dosledovatelný až zpět k rybářské lodi a lovné zóně prostřednictvím aplikace ProTrace. Podívejte se na cestu francouzských ryb od výlovu až na prodejní pulty a video o dohledatelnosti původu.

- MSC (Marine Stewardship Council)
- ASC (Aquaculture Stewardship Council)
- GLOBALG.A.P.
- European Organic Certification
- FOS (Friends of the Sea)
- GAA – BAP (Global Aquaculture Alliance – Best Aquaculture Practices)

 


Lesy si zaslouží šetrný přístup

Logistika, která má smysl

Věříme, že dřevěné a papírové výrobky našich značek budou jen z šetrně obhospodařovaných lesů (certifikace FSC/PEFC), a to do konce roku 2023.

► VÍCE O ŠETRNÉM PŘÍSTUPU – Požadavky na certifikovaný papír a dřevo podle standardů FSC (Forest Stewardship Council) nebo PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification) certifikace jsou nutnou součástí při vývoji všech výrobků pod našimi vlastními značkami (ARO, METRO Professional, Rioba, Sigma)
– Logo FSC či PEFC umisťujeme vždy přímo na etiketu výrobku

Palmový olej jedině s certifikátem
Palmový olej jedině s certifikátem

Plánujeme, že produkty našich značek budou do konce roku 2023 bez palmového oleje nebo jen s tím certifikovaným. Věříme, že to zvládneme. Pomůžeme tak regulaci kácení pralesů.

► VÍCE O NAŠEM CÍLI

- Používání palmového oleje s certifikáty RSPO u nově vyvíjených výrobků
- Výměna palmového oleje za slunečnicový (např. pražené oříšky, ořechy v čokoládě, předsmažené hranolky)
- METRO Chef Palmový olej 20 l s certifikátem RSPO pro profesionální použití v gastronomii

 


Vlastní značky v lepších obalech
Vlastní značky v lepších obalech

Neustále vylepšujeme obaly výrobků vlastních značek. Obaly z TetraPacku máme s certifikátem FSC, přepravní kartonové obaly průběžně certifikujeme a vyřazujeme plastové obaly vyrobené z PVC a EPS.

► VÍCE O NAŠICH CÍLECH

- Vývoj nových výrobků dle firemní obalové politiky
- TetraPack pro vlastní značky – již 100 % certifikováno dle FSC
- Celkem jsme globálně odstranili už 491 tun zbytečného obalového plastu
- Redukujeme obaly u výrobků pod vlastní značkou

Podívejte se na všechny naše vlastní značky.


Méně cukru, soli, přidaných látek
Méně cukru, soli, přidaných látek

Věříme, že můžeme výrazně ovlivnit kvalitu stravování našich i vašich zákazníků, proto podnikáme kroky, abychom prostřednictvím našich výrobků pomáhali zdravému životnímu stylu.

► VÍCE O ZMĚNĚ

Nepřenosné nemoci jako kardiovaskulární onemocnění, rakovina, chronická onemocnění dýchacích cest, cukrovka a jiné představují hlavní příčiny špatného zdravotního stavu a předčasného úmrtí v České republice i Evropské unii. Chceme se podílet na edukaci a zlepšení současného stavu.

– Méně soli, cukru, glutamanu a barviv v recepturách našich výrobků
– Širší portfolio vlastních značek v oddělení čerstvých potravin
– Důraz na rozšíření sortimentu organických a bio potravin od lokálních dodavatelů

 


Konec prodeje vajec z klece
Konec prodeje vajec z klece

Chovná zvířata si také zaslouží důstojné podmínky. Proto jsme aktualizovali většinu našich závazků udržitelného nákupu včetně směrnice týkající se klecového chovu slepic. „Šťastná“ vejce totiž chutnají vždy lépe.

► VÍCE O VEJCÍCH

Abychom vám zajistili transparentnost a kvalitu, zavázali jsme se (u nás i na Slovensku) prodávat do konce roku 2025 100 % vajec a tekutých vaječných produktů (melanží, žloutků a bílků) z lepšího než klecového chovu, a to nejen pod vlastní značkou. K naplnění tohoto závazku směřujeme o rok dříve, než udává novela zákona o ochraně zvířat. Už nyní si v našich prodejnách vyberete z širokého sortimentu vajec z podestýlky, volného výběhu či ekologického zemědělství. Podívejte se na bližší informace o závazcích v jednotlivých zemích skupiny METRO.

 


ZPĚT NA UDRŽITELNOST