Hrnce a pánve

Ve výsledné chuti pokrmů se odráží profesionální dovednosti kuchaře a kvalita ingrediencí, důležitou roli však hraje také správná volba nádob, v nichž se jídlo připravuje. Konkrétní využití hrnců a pánví určují specifické vlastnosti materiálů, které se používají při jejich výrobě. Při nákupu je vhodné pečlivě prostudovat popisy u jednotlivých produktů, aby zvolený výrobek splnil vaše očekávání a nároky. Důležitým kritériem je mimo jiné typ ohřevu, tedy zda bude nádobí používáno na plynovém, elektrickém, sklokeramickém či indukčním vařiči. V sortimentu makro naleznete širokou nabídku pánví a hrnců od renomovaných značek v různých cenových kategoriích.

Kuchyňské potřeby

Více o hrncích a pánvích

Materiály

Litinové nádobí má velmi dlouhou životnost a výborně vede teplo, podobné vlastnosti mají také produkty z titanu. Předností teflonu je nepřilnavý povrch, možnost připravovat pokrmy na menším množství tuku a snadná údržba. Nerezavějící ocel je velmi odolná, nehrozí jí poškrábání při použití kovového náčiní, ale pomaleji vede teplo. Hliníkové nádobí je lehké, odolné proti korozi, dobře se zahřívá, ale je náchylnější k poškození.

Použití

Pro různé kuchyňské úpravy je potřeba volit vhodné nádobí, které umožní naplno využít potenciál ingrediencí a dosáhnout perfektního výsledku. V současné době je na trhu k dispozici nepřeberné množství pánví a hrnců, z nichž si lze vybrat přesně podle plánovaného použití – tlakové hrnce na dušené pokrmy, pánve vhodné pro přípravu steaků, restované zeleniny či rizota, hrnce určené k pomalému vaření či vaření v páře a mnoho dalších.

Profesionální řady

Gastronomická zařízení, jako jsou restaurace, hotely, školní či závodní jídelny, vyžadují použití vysoce kvalitního a odolného nádobí, které dlouhodobě obstojí v náročném provozu. Sortiment makro zahrnuje široký výběr profesionálního nádobí, jež splňuje veškeré nároky na kvalitu a vyhovuje přísným normám. V nabídce naleznete také špičkové produkty našich vlastních značek Horeca Select, Tarrington House a ARO, které nabízíme za atraktivní ceny.

Odborné poradenství

Kvalifikovaný personál vám na všech pobočkách makro ochotně poradí s výběrem, představí jednotlivé produkty a doporučí vhodné řešení na míru. V případě potřeby vám naši zaměstnanci zajistí objednávku či doručení zvolených výrobků. Neváhejte se na nás obrátit!