Vinné sklenice

Správné vychutnání vína úzce souvisí s výběrem vhodných sklenic. Důležitou roli hraje nejen správný tvar, ale také kvalitní sklo a celkové provedení. Vinné sklenice mají být čiré, aby dobře vynikla barva, a také tenké – rty by měly při konzumaci pocítit teplotu vína. Správná nožka je tenká a dobře vyvážená, aby se sklenice snadno zvedala k ústům. Hrana by měla být zabroušená a nevydutá, aby po ní víno stékalo přímo na jazyk a nikoliv kolem něho. V sortimentu makro naleznete pestrý výběr kvalitních vinných sklenic, které jsou vhodné pro použití v domácnostech i profesionálních gastronomických provozech.

Vinné sklenice

Více o sklenicích

Bílé víno

Při konzumaci bílého (a také růžového) vína hraje důležitou roli teplota. Nápoj se proto podává v menších sklenicích se zúženým hrdlem, v nichž nezteplá. Objem sklenic se pohybuje v rozmezí 150–350 ml. Stejně jako v případě červených vín i zde platí, že lehká vína podáváme v menších sklenicích a výraznější typy v objemnějších.

Šumivé víno

Šumivým vínům nejlépe sluší podlouhlé sklenice typu flétna, jejichž tvar umožňuje udržet nápoj vychlazený. Sklenice by se měly vždy plnit maximálně do dvou třetin, aby si nápoj déle uchoval správnou teplotu. Úzký tvar dá současně vyniknout perlení – prvotřídní produkty mají speciálně tvarované dno, které podporuje efektní řetízkování bublinek.

Červené víno

Při podávání červeného vína je vhodné zvolit větší sklenice o objemu 400–600 ml, v nichž se nápoj ideálně uvolní a rozvine své aroma a chuť. Menší objem je vhodný pro mladá a lehká vína, těžším a plnějším vínům sluší sklenice větší. Nejpoužívanější jsou sklenice tulipánového tvaru, vhodné jsou také kulaté sklenice se široce otevřeným hrdlem.

Kvalita vlastních značek

Pro potřeby restaurací a hotelů jsme vyvinuli vlastní produktovou řadu H-Line, jejímž prostřednictvím uspokojíte náročné požadavky svých hostů bez zbytečných výdajů. Řada H-line zahrnuje širokou nabídku produktů – sklenice na víno a jiné nápoje, porcelán, restaurační textil, příbory či koupelnové doplňky. Standardní kvalitu za bezkonkurenční ceny představují produkty naší značky ARO.