Konvektomaty

Konvektomaty jsou moderní víceúčelová zařízení, která pracují na principu horkovzdušné trouby, v níž za pomoci ventilátoru cirkuluje horký vlhký vzduch. Jejich využití v profesionální kuchyni je velmi široké, umožňují totiž všechny druhy kuchyňských úprav – vaření, pečení, vaření v páře, smažení či dušení, uplatnění najdou i při sušení či regeneraci potravin.

Konvektomaty

Více o konvektomatech

Kombinovaný režim

Spojení páry a horkého vzduchu minimalizuje váhové ztráty potravin a udrží maso šťavnaté a velmi křehké. Používá se také při přípravě zapékaných těstovinových či zeleninových pokrmů, je vhodný i pro rozmrazování a regeneraci předem připravených jídel.

Horký vzduch

Příprava potravin probíhá prostřednictvím rovnoměrně cirkulujícího horkého vzduchu. Rozpětí teploty se v závislosti na typu přístroje pohybuje od 20 do 300 °C. Režim je vhodný pro rozmrazování, udržení teploty, pečení a grilování, přípravu minutek i sladkého či slaného pečiva.

Parní režim

Vaření v páře je velmi šetrné k potravinám – na rozdíl od vaření ve vodě si suroviny zachovávají nejen barvu, ale i všechny vitaminy a minerály. Režim je ideální volbou pro přípravu všech druhů zeleniny, hodí se však i k vaření knedlíků, rýže, masa či vajec.

Šetří čas i finance

Použití konvektomatu přináší gastronomickým provozům řadu úspor. Jeho konstrukce zaručuje rychlý ohřev vzduchu i vody a současně malé tepelné ztráty během chodu, což výrazně šetří energii i čas přípravy. K pečení či smažení stačí menší množství tuku a k vaření v páře je oproti hrncům s vysokým objemem zapotřebí mnohem méně vody. Nezanedbatelnou předností je také úspora hmotnosti surovin, a to zejména v případě masa – ztráty během pečení jsou v případě konvektomatu až o 20 % nižší než při přípravě v klasické troubě.
Card
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
location
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více