Nože

Nepostradatelným a také nejvyužívanějším pomocníkem každého kuchaře je kvalitní nůž. V sortimentu makro naleznete pestrý výběr nožů prověřených značek, jež se liší funkcí, rozměrem, tvarem, použitým materiálem i cenou. Můžete si tak vybrat přesně podle svých požadavků i finančních možností.

Nože

Více o nožích

Pestrý výběr

V nabídce makro naleznete nože naší vlastní značky Horeca Select, dále kvalitní nože Berndorf Sandrik za skvělou cenu a také ucelené kolekce špičkových nožů Zwilling J. A. Henckels ze solingenské oceli. Za pozornost stojí také portfolio renomované značky DICK, které obsahuje prvotřídní profesionální nože pro celou škálu kuchařských úkonů.

Kvalita se zárukou

Nože nabízené v našem sortimentu pečlivě vybíráme tak, aby jejich vlastnosti odpovídaly vysokým požadavkům profesionálního provozu. Vedle materiálu čepele se zaměřujeme také vyváženost nože a kvalitu rukojeti, především ergonomii a také bezpečnostní prvky, které zamezí proklouznutí v dlani či sklouznutí prstu pod ostří.

Materiál

Nože z karbonové oceli mohou být v závislosti na obsahu uhlíku velmi jemně nabroušeny. Nerezová ocel je tvrdší a na rozdíl od předchozího typu nekoroduje, stejně jako titan, který se navíc se vyznačuje vysokou pružností a odolností proti skvrnám. Keramické nože se pyšní velmi vysokou tvrdostí, jsou však výrazně křehčí a náchylnější k poškození.

Kuchařské minimum

Do základní výbavy každého profesionálního kuchaře patří kvalitní sada nožů, jež jsou určeny pro konkrétní typ úpravy. Vedle univerzálního kuchařského nože je to filetovací, špikovací a vykosťovací, dále nůž na pečivo, šunku či speciální nože na ovoce a zeleninu.