Krájecí desky

Krájecí desky jsou nezbytným doplňkem každé kuchyně. Široká nabídka umožňuje zvolit různé typy desek, které se liší použitým výrobním materiálem, tvarem a rozměry. V sortimentu makro najdete pestrý výběr krájecích desek ze dřeva a plastu, které se uplatní v domácnostech i profesionálních gastronomických provozech.

Krájecí desky

Více o krájecích deskách

Bloky

Masivní dřevěné bloky jsou obecně vyšší než běžná kuchyňská prkénka – jejich výška činí obvykle 4–8 cm. Používají se v prvé řadě pro porcování a zpracování masa, proto se nejčastěji využívají v řeznictvích a bývají také běžnou součástí profesionálních kuchyní.

Dřevěné krájecí desky

Klasickou volbou do domácí i profesionální kuchyně jsou tradiční dřevěná prkénka. Vyrábějí se z tvrdého dřeva, často se používá buk, dub, javor nebo teak, oblibu si získává také bambus. Jsou vhodná pro zpracování všech druhů potravin, nehodí se však pro mytí v myčce.

Plastové krájecí desky

K přednostem krájecích desek z tvrdého plastu patří především dlouhá životnost a velmi snadná údržba – běžně je lze mýt v myčce. Řada produktů se vyrábí v různých barevných provedeních, což usnadňuje dodržování pravidel HAACP a zabraňuje vzájemné kontaminaci potravin.

Kvalita vlastních značek

Součástí sortimentu kuchyňského vybavení jsou výrobky našich vlastních značek, jež nabízejí optimální poměr mezi kvalitou a cenou. Jedná se o řady Tarrington House, Horeca Select a ARO, které zahrnují výrobky standardní kvality i luxusní výrobky pro náročné zákazníky za mimořádně výhodné ceny.