Mlýnky na koření

Používání mlýnků na koření s sebou přináší mnoho výhod. Čerstvě namleté koření je oproti předem zpracovanému výraznější, má intenzivnější chuť i aroma a pro dochucení ho stačí menší množství. Mlýnky umožňují jednodušší dávkování koření a v neposlední řadě mohou sloužit také k jeho uskladnění. V sortimentu makro naleznete elektrické a mechanické mlýnky rozličných tvarů a objemů, které jsou vhodné do domácnosti i do profesionální kuchyně.

Mlýnky na koření

Více o mlýncích

Elektrické mlýnky

Elektrické mlýnky lze pohodlně ovládat jednou rukou – stisknutím tlačítka se uvede do chodu motor, jež pohání mlecí mechanismus. Většina produktů je konstruována na tužkové baterie, kterých je obvykle zapotřebí 4–6 kusů. Samozřejmostí je nastavitelný stupeň hrubosti mletí, vybrané mlýnky jsou vybaveny i LED osvětlením pro přehledné dávkování.

 Výběr podle designu

Široká nabídka mlýnků na koření umožňuje vybrat si výrobek požadované velikosti a objemu, který se současně stane i estetickým doplňkem. Klasickou variantou jsou dřevěné či porcelánové mlýnky ve tvaru kuželky, příznivci moderního designu mohou zvolit nerezové s plastovým či skleněným zásobníkem, které se vyrábějí v nejrůznějších tvarech.

Mechanické mlýnky

U mlýnků s mechanickým ovládáním se koření rozemílá otáčením jedné části přístroje, některé typy jsou vybaveny kličkou (například mlýnek na muškátový oříšek). Nejčastěji se vyrábějí ze dřeva, plastu a nerezové oceli, případně z kombinace těchto materiálů. U většiny současných produktů lze nastavit utažením či povolením matky různý stupeň hrubosti.

Exkluzivně v makro

V sortimentu mlýnků na koření nabízíme také výrobky našich vlastních značek, jež nabízejí optimální poměr mezi kvalitou a cenou. Značka Tarrington House zahrnuje mlýnky v moderním designu, součástí řady H-line jsou klasické mlýnky v tradičním provedení. Všechny nabízené produkty jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a hodí se pro použití v profesionálním provozu.