Šokové zchlazovače a zmrazovače

Všechny potraviny po tepelné úpravě rychle ztrácejí své původní vlastnosti vlivem působení bakterií. Cílem šokového chlazení a mrazení je maximálně zkrátit dobu, kdy je zpracovaná potravina vystavena teplotám 10–65 °C, při nichž dochází k nejintenzivnějšímu množení mikroorganismů. Použitím šokových zchlazovačů a zmrazovačů dochází k eliminaci tohoto rizika a výraznému prodloužení trvanlivosti tepelně opracovaných potravin.

Šokové zchlazovače a zmrazovače

Více o šokerech

Šokové zchlazovače

Technologie šokového chlazení umožňuje snížit teplotu zpracovaných potravin, a prodloužit tak jejich trvanlivost. Pomocí moderních chladicích zařízení lze vnitřní teploty potravin zchladit z 90 °C na 3 °C za méně než 90 minut. Díky tomuto procesu se doba skladování prodlouží na 5–6 dní bez rizika ztráty kvality.

Šokové zmrazovače

Pro dlouhodobé uskladnění potravin a zachování jejich organoleptických vlastností se využívá technologie šokového mrazení. Během procesu dojde ke snížení vnitřní teploty na -18 °C během krátké doby (max. 240 min). V potravinách se tak vytvoří velmi malé ledové krystalky, které nemají vliv na strukturu, hmotnost, konzistenci, obsah tekutin ani chuť.

Výhody

Technologie šokového chlazení a mrazení je využitelná ve všech gastronomických provozech, jako jsou restaurace, hotely, školní jídelny či nemocniční kuchyně. Procesy umožnují flexibilní a efektivní zpracování potravin a oddělení výrobních procesů od samotného servírování, navíc plně respektují systém HACCP.

Odborné poradenství

Kvalifikovaný personál vám na všech pobočkách makro ochotně poradí s výběrem a představí jednotlivé produkty. Naši odborníci jsou podrobně seznámeni s požadavky na zařízení profesionální kuchyně a díky pravidelným školením o nejnovějších technologiích a předepsaných hygienických normách jsou připraveni vám poradit a pomoci vybrat nejlepší řešení právě pro váš podnik.
Card
Staňte se zákazníkem

Pokud máte firmu nebo jste OSVČ, staňte se naším zákazníkem během pár minut.

Zaregistrujte se
location
Kde jsme

Najděte svoji nejbližší makro prodejnu.

Navštivte nás
dialogcheck
Akční nabídka

Prohlédněte si aktuální nabídku.

Do nabídky
App
Aplikace Moje makro

Stáhněte si aplikaci moje makro pro partnery

Zjistit více