Šokové zchlazovače a zmrazovače

Všechny potraviny po tepelné úpravě rychle ztrácejí své původní vlastnosti vlivem působení bakterií. Cílem šokového chlazení a mrazení je maximálně zkrátit dobu, kdy je zpracovaná potravina vystavena teplotám 10–65 °C, při nichž dochází k nejintenzivnějšímu množení mikroorganismů. Použitím šokových zchlazovačů a zmrazovačů dochází k eliminaci tohoto rizika a výraznému prodloužení trvanlivosti tepelně opracovaných potravin.

Šokové zchlazovače a zmrazovače

Více o šokerech

Šokové zchlazovače

Technologie šokového chlazení umožňuje snížit teplotu zpracovaných potravin, a prodloužit tak jejich trvanlivost. Pomocí moderních chladicích zařízení lze vnitřní teploty potravin zchladit z 90 °C na 3 °C za méně než 90 minut. Díky tomuto procesu se doba skladování prodlouží na 5–6 dní bez rizika ztráty kvality.

Šokové zmrazovače

Pro dlouhodobé uskladnění potravin a zachování jejich organoleptických vlastností se využívá technologie šokového mrazení. Během procesu dojde ke snížení vnitřní teploty na -18 °C během krátké doby (max. 240 min). V potravinách se tak vytvoří velmi malé ledové krystalky, které nemají vliv na strukturu, hmotnost, konzistenci, obsah tekutin ani chuť.

Výhody

Technologie šokového chlazení a mrazení je využitelná ve všech gastronomických provozech, jako jsou restaurace, hotely, školní jídelny či nemocniční kuchyně. Procesy umožnují flexibilní a efektivní zpracování potravin a oddělení výrobních procesů od samotného servírování, navíc plně respektují systém HACCP.

Odborné poradenství

Kvalifikovaný personál vám na všech pobočkách makro ochotně poradí s výběrem a představí jednotlivé produkty. Naši odborníci jsou podrobně seznámeni s požadavky na zařízení profesionální kuchyně a díky pravidelným školením o nejnovějších technologiích a předepsaných hygienických normách jsou připraveni vám poradit a pomoci vybrat nejlepší řešení právě pro váš podnik.